Šī gada 28.novembrī Siguldā notika Rīgas plānošanas reģiona rīkots pasākums “Starpinstitucionālā sadarbība. Pakalpojumi bērniem un jauniešiem ar uzvedības traucējumiem”, kurā tika diskutēts, kā stiprināt pašvaldību speciālistu kapacitāti darbā ar bērniem un jauniešiem ar uzvedības traucējumiem un viņu likumpārkāpumu profilaksi.
Pasākuma ietvaros notika arī paneļdiskusija par starpinstitucionālās sadarbības uzlabošanas iespējām, kurā piedalījās 5 dažādu specialitāšu pārstāvji, kas strādā ar šo mērķa grupu.
(Video ar Magdalēnas Pranaites prezentāciju par vielu un procesu atkarībām, no kurām cieš bērni un jaunieši)
I Infografika (audio fails): Sociālās rehabilitācijas programmas Pasākumā pārrunātā pašvaldību pieredze un idejas
II Infografika (audio fails): Sociālās korekcijas pasākumi
Rīgas reģionā pērn notikuši 58% no administratīvajiem bērnu un pusaudžu administratīvajiem pārkāpumiem valstī[1]. Turklāt ir novērojama tendence pieaugt nepilngadīgajiem notiesātajiem konstatētā atkārtota noziedzīga nodarījuma izdarīšanas risks.
Projekts “Pašvaldību kapacitātes stiprināšana to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai” tiek īstenots ar Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējumu sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju līdz 2026. gada 31. augustam. Projekta ietvaros notiks kapacitātes celšanas pasākumi pašvaldībām sociālo pakalpojumu plānošanā, kā arī darbā ar nepilngadīgajiem likumpārkāpējiem, kas iesaistīti uzvedības sociālās korekcijas programmās.
Šis bija otrais pasākums, kuru organizē Rīgas plānošanas reģions projekta Nr. 3.1.1.2.i.0/1/22/I/VARAM/001 “Pašvaldību kapacitātes stiprināšana to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai” ietvaros.