Otrdiena, 2018. gada 20. februāris
Teksta izmērs:
<ATPAKAĻ

JANVĀRIS, 2018

30. janvārī Rīgas plānošanas reģions organizēja semināru “Radoši risinājumi uzņēmējdarbībā”, pulcējot vairāk nekā 30 esošus un jaundibinātus Igaunijas un Latvijas sociālos un radošos uzņēmējus.

Semināru atklāja Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Edgars Rantiņš, savukārt projekta vadītāja Laura Kindzule klātesošos iepazīstināja ar projekta kopējo ietvaru un plānotajām aktivitātēm. Seminārā ar pieredzes stāstiem dalījās uzņēmēji no Latvijas un Igaunijas: Lauma Kazaka prezentēja iedvesmojošo stāstu par to, kā viņas radītā mūzikas mācīšanās lietotne “Solfeg.io” arvien straujākiem tempiem iekaro pasaules tirgu, bet ādas aksesuāru dizaina zīmola “Xaos” autore Liina Adamson-Ehte atklāja, kā ar drosmi un mērķtiecību iespējams iekarot klientu uzmanību.

Semināra pirmo daļu noslēdza radošo domāšanas un inovāciju ekspertes, biedrības ZINIS vadītājas Vitas Brakovskas stāsts par sociālā un radošā biznesa modeļiem, to veiksmes faktoriem un Tartu Universitātes uzņēmējdarbības doktores Mervi Raudsaar prezentācija par sociālo un radošo uzņēmumu attīstību perifēros reģionos un pārrobežu sadarbību. To praktiski ilustrēja Tartu Radošo industriju centra vadītāja Reigo Kuivjogi atraktīvais stāsts par “Sibulatee” jeb “Sīpolu ceļa” projektu, kam pateicoties Dienvidigaunijas reģions pie Peipusa ezera kļuvis par pievilcīgu tūrisma gala mērķi, tādejādi veicinot arī vietējās uzņēmējdarbības aktivitāti. Semināra otrā daļā dalībnieki tika aicināti iesaistīties moderētas potenciālo sadarbības partneru iepazīšanās sesijā.

Semināra prezentācijas (angļu valodā):

Informatīva prezentācija par projektu (L.Kindzule, Rīgas plānošanas reģions)

Dizaina zīmols „Xaos“ (L. Adamson-Ehte, Xaos design)

Sociālā un radošā biznesa modeļi, to veiksmes faktori (V.Brakovska, biedrība ZINIS)

Development of social and creative business in peripheral areas, cross-border cooperation (M. Raudsaar, Tartu Universitāte)

Sibulatee – The Onion Route (R.Kuivjogi, Tartu Radošo industriju centrs)

Mūzikas mācīšanās lietotne “Solfeg.io” (L.Kazaka, SIA Solfegio īpašniece)

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM