Saturday, 2018. gada 20. oktobris
Teksta izmērs:
<ATPAKAĻ

JANVĀRIS, 2018 (RĪGA)

30. janvārī Rīgas plānošanas reģions organizēja semināru “Radoši risinājumi uzņēmējdarbībā”, pulcējot vairāk nekā 30 esošus un jaundibinātus Igaunijas un Latvijas sociālos un radošos uzņēmējus.

Semināru atklāja Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Edgars Rantiņš, savukārt projekta vadītāja Laura Kindzule klātesošos iepazīstināja ar projekta kopējo ietvaru un plānotajām aktivitātēm. Seminārā ar pieredzes stāstiem dalījās uzņēmēji no Latvijas un Igaunijas: Lauma Kazaka prezentēja iedvesmojošo stāstu par to, kā viņas radītā mūzikas mācīšanās lietotne “Solfeg.io” arvien straujākiem tempiem iekaro pasaules tirgu, bet ādas aksesuāru dizaina zīmola “Xaos” autore Liina Adamson-Ehte atklāja, kā ar drosmi un mērķtiecību iespējams iekarot klientu uzmanību.

Semināra pirmo daļu noslēdza radošo domāšanas un inovāciju ekspertes, biedrības ZINIS vadītājas Vitas Brakovskas stāsts par sociālā un radošā biznesa modeļiem, to veiksmes faktoriem un Tartu Universitātes uzņēmējdarbības doktores Mervi Raudsaar prezentācija par sociālo un radošo uzņēmumu attīstību perifēros reģionos un pārrobežu sadarbību. To praktiski ilustrēja Tartu Radošo industriju centra vadītāja Reigo Kuivjogi atraktīvais stāsts par “Sibulatee” jeb “Sīpolu ceļa” projektu, kam pateicoties Dienvidigaunijas reģions pie Peipusa ezera kļuvis par pievilcīgu tūrisma gala mērķi, tādejādi veicinot arī vietējās uzņēmējdarbības aktivitāti. Semināra otrā daļā dalībnieki tika aicināti iesaistīties moderētas potenciālo sadarbības partneru iepazīšanās sesijā.

Semināra prezentācijas (angļu valodā)/Presentations (in english):

Informative presentation about project (L.Kindzule, Riga Planning Region)

Design brand “Xaos”(L. Adamson-Ehte, Xaos design)

Common features of social and creative business models, mind-set and vision (V.Brakovska, ZINIS)

Development of social and creative business in peripheral areas, cross-border cooperation (M. Raudsaar, University of Tartu)

The Onion Route (Sibulatee) (R.Kuivjogi, Tartu Centre for Creatives Industries)

Music teaching App & Software “Solfeg.io” (L.Kazaka, SIA Solfegio)

MARTS, 2018 (TARTU)

5.-6.martā divpadsmit uzņēmēji un divi Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību uzņēmējdarbības atbalsta speciālisti devās divu dienu pieredzes apmaiņas braucienā uz Igauniju. Brauciena mērķis bija iepazīties ar Igaunijas radošās uzņēmējdarbības vidi un vietējiem uzņēmējiem, uzzināt to pieredzi uzņēmējdarbības uzsākšanas un īstenošanas gaitā, kā arī nodibināt savstarpējus kontaktus, kas varētu palīdzēt veidot potenciālu biznesa sadarbības projektus starp Igaunijas un Latvijas uzņēmējiem.

Pieredzes apmaiņas brauciena pirmo dienu atklāja Tartu radošo industriju centra valdes locekļa Reigo Kuivjogi (Kuivjõgi) prezentācija par izaicinājumiem, ar ko sastopas gandrīz katrs, kurš nolēmis uzsākt uzņēmējdarbību radošajās nozarēs, un par centra sniegtajiem uzņēmējdarbības atbalsta pakalpojumiem. Pēc prezentācijas Latvijas delegācijai bija iespēja iepazīties arī ar vietējiem uzņēmējiem – Tartu radošo industriju centra biznesa inkubatora dalībniekiem. Savukārt dienu noslēdza radošā kvartāla “The Widget Factory” (Aparaaditehas) apmeklējums, atklājot iedvesmojošu piemēru, kā iepriekš industriālu vidi pārvērst dinamiskā un aktīvā radošās uzņēmējdarbības centrā.

Pieredzes apmaiņas brauciena otrā diena sākās ar “Sīpolu ceļa” (Sibulatee) izzināšanu, kuru vadīja Līsa Lainemā (Liis Lainemӓe) – viena no “Sīpolu ceļa” projekta iniciatorēm un īstenotājām. “Sīpolu ceļš” ir ne tikai interesants tūrisma maršruts Peipusa ezera apkārtnē, kas atklāj trīs kultūru – krievu vecticībnieku, baltvācu muižniecības un igauņu zemnieku – simbiozi, bet arī vietējo uzņēmēju sadarbības tīkls. Šobrīd sadarbības tīkls apvieno septiņpadsmit dalībniekus un Latvijas delegācijai dažus no tiem bija iespēja satikt klātienē.

Pieredzes apmaiņas braucienu noslēdza diskusija par pašvaldību lomu veiksmīgas uzņēmējdarbības vides veidošanā un uzņēmēju aktivitātes veicināšanā. Līdzās pašvaldību pārstāvjiem no Noa (Noõ), Mulgimā (Mulgimaa) un Tartu pilsētas savā pieredzē par atbalsta mehānismiem un sadarbības principiem ar vietējiem uzņēmējiem dalījās arī Jūrmalas pilsētas un Kandavas novada speciālisti.

APRĪLIS, 2018 (CARNIKAVAS NOVADS)

Carnikavas novada Lilastē (viesnīcā Porto Resort) 12.-13.aprīlī notika pirmais divu dienu apmācību seminārs apmācību moduļa “To be the cross-border starter” ietvaros. Apmācību seminārā piedalījās gan esošu, gan jaundibinātu sociālo un radošo uzņēmumu pārstāvji, biznesa ideju īpašnieki, kā arī pašvaldību speciālisti no Igaunijas un Latvijas, kas iesaistīti uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumos.

Pirmo apmācību semināra dienu atklāja Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Edgara Rantiņa uzruna. Pēc atklāšanas uzrunas semināra dalībnieki bija aicināti piedalīties “ātro randiņu” sesijā, kur atraktīvā, bet intensīvā veidā varēja uzzināt par citu uzņēmēju darbības virzieniem un biznesa ideju īpašnieku iecerēm nākotnē.

Prezentāciju daļā bija lieliska iespēja iepazīt tuvāk trīs sociālo uzņēmēju pieredzes stāstus no Latvijas un Igaunijas: “BlindArt” un “OWA” no Latvijas un “Ettevõtlusküla” no Igaunijas. Uzņēmēju pieredzes stāstus veiksmīgi papildināja Viljandi reģiona radošo mākslu inkubatora pārstāvja Anzori Barkalaja un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāvja Mārtiņa Pakalniņa prezentācijas par pašvaldību sniegto atbalstu uzņēmējdarbības atbalstam un attīstībai. Pēc prezentāciju daļas semināra dalībnieki uzņēmējas un dizaineres Merike Kaunissaare vadībā apguva dizaina domāšanas principu izmantošanu savu pakalpojumu vai produktu izveidē un tirgū virzībā. Savukārt apmācību semināra otrā dienā digitālā mārketinga apmācību centra “Digital Journey” pasniedzēja Inga Priedīte veidoja dalībnieku izpratni par mērķtiecīgi virzītu pārdošanas stratēģiju izstrādi, definējot gan potenciālā klienta vajadzības, gan instrumentus, kas ļautu piesaistīt attiecīgā produkta vai pakalpojuma mērķa auditoriju.

Semināra prezentācijas (angļu valodā)/Presentations and video (in english):

Introductory presentation (M. Raudsaar, University of Tartu)

Social enterprise “BlindArt” (A.Hermanis, BlindArt)

Social enterprise “OWA” (N.Jermolajeva, SIA “OWA”)

Social enterprise  “Ettevõtlusküla” (M.Pӓrn, Ettevõtlusküla)

Business support in Riga (M.Pakalniņš, Riga City Development Department)

Design Thinking: Theory (M.Kaunissaare)

All Design Is Re-design: Examples I (M.Kaunissaare)

All Design Is Re-design: Examples II (M.Kaunissaare)

Digital Marketing (I.Priedīte, Digital Journey)

MAIJS, 2018 (TARTU)

17.maijā SPARK Demo centrā Tartu, Igaunijā notika jau otrais pasākums četru apmācību semināru modulī “To be the cross-border starter”, kas pulcēja esošu un jaundibinātu sociālo un radošo uzņēmumu pārstāvjus, biznesa ideju īpašniekus,  kā arī pašvaldību speciālistus no Rīgas plānošanas reģiona un Tartu reģiona.

Sekmīgas komandas veidošana un stiprināšana, intelektuālais īpašums, tā aizsardzība,  produktu un pakalpojumu attīstība, kā arī iespēja “notestēt”, kā savu biznesa ideju prezentēt 15 sekundēs tā, lai iegūtu potenciālā biznesa partnera vai investora interesi – šīs visas tēmas semināra dalībnieki varēja apgūt intensīvā, bet atraktīvā veidā.

Papildus lekcijām semināra dalībnieki iepazina vienu no SPARK Demo kopienas biedriem – uzņēmumu “Ettevõtlusküla”, kas piedāvā bērniem un jauniešiem saistošu finanšu pratības apmācību programmu, izmantojot lomu spēles elementus. Semināra dalībnieki uzņēmuma pārstāvju vadībā varēja ne tikai uzzināt par uzņēmuma darbības principiem un īpaši šai apmācību programmai radīto spēles telpu, bet arī uz mirkli iejusties “Uzņēmējdarbības ciemata” iemītnieku lomās, piedaloties spēlē. Plašāks ieskats apmācību norisē atrodams ŠEIT (foto autore: Margit Partei)

Semināra prezentācijas (angļu valodā)/Presentations (in english):

Effective team bulding, trust and reflection (A.Lilles, Municipality of Tartu City)

Intellectual property (LV) (D.Liberte, Patent Office of the Republic of Latvia)

Intellectual property (EST) (R.Adamsoo, University of Tartu)

Product and service development (H.Lepisk, Victory Trainings OÜ)

 

Šīs publikācijas atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!