Svētdiena, 2018. gada 24. jūnijs
Teksta izmērs:
<ATPAKAĻ

JANVĀRIS, 2018

30. janvārī Rīgas plānošanas reģions organizēja semināru “Radoši risinājumi uzņēmējdarbībā”, pulcējot vairāk nekā 30 esošus un jaundibinātus Igaunijas un Latvijas sociālos un radošos uzņēmējus.

Semināru atklāja Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Edgars Rantiņš, savukārt projekta vadītāja Laura Kindzule klātesošos iepazīstināja ar projekta kopējo ietvaru un plānotajām aktivitātēm. Seminārā ar pieredzes stāstiem dalījās uzņēmēji no Latvijas un Igaunijas: Lauma Kazaka prezentēja iedvesmojošo stāstu par to, kā viņas radītā mūzikas mācīšanās lietotne “Solfeg.io” arvien straujākiem tempiem iekaro pasaules tirgu, bet ādas aksesuāru dizaina zīmola “Xaos” autore Liina Adamson-Ehte atklāja, kā ar drosmi un mērķtiecību iespējams iekarot klientu uzmanību.

Semināra pirmo daļu noslēdza radošo domāšanas un inovāciju ekspertes, biedrības ZINIS vadītājas Vitas Brakovskas stāsts par sociālā un radošā biznesa modeļiem, to veiksmes faktoriem un Tartu Universitātes uzņēmējdarbības doktores Mervi Raudsaar prezentācija par sociālo un radošo uzņēmumu attīstību perifēros reģionos un pārrobežu sadarbību. To praktiski ilustrēja Tartu Radošo industriju centra vadītāja Reigo Kuivjogi atraktīvais stāsts par “Sibulatee” jeb “Sīpolu ceļa” projektu, kam pateicoties Dienvidigaunijas reģions pie Peipusa ezera kļuvis par pievilcīgu tūrisma gala mērķi, tādejādi veicinot arī vietējās uzņēmējdarbības aktivitāti. Semināra otrā daļā dalībnieki tika aicināti iesaistīties moderētas potenciālo sadarbības partneru iepazīšanās sesijā.

Semināra prezentācijas (angļu valodā):

Informatīva prezentācija par projektu (L.Kindzule, Rīgas plānošanas reģions)

Dizaina zīmols „Xaos“ (L. Adamson-Ehte, Xaos design)

Sociālā un radošā biznesa modeļi, to veiksmes faktori (V.Brakovska, biedrība ZINIS)

Development of social and creative business in peripheral areas, cross-border cooperation (M. Raudsaar, Tartu Universitāte)

Sibulatee – The Onion Route (R.Kuivjogi, Tartu Radošo industriju centrs)

Mūzikas mācīšanās lietotne “Solfeg.io” (L.Kazaka, SIA Solfegio īpašniece)

MARTS, 2018

5.-6.martā divpadsmit uzņēmēji un divi Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību uzņēmējdarbības atbalsta speciālisti devās divu dienu pieredzes apmaiņas braucienā uz Igauniju. Brauciena mērķis bija iepazīties ar Igaunijas radošās uzņēmējdarbības vidi un vietējiem uzņēmējiem, uzzināt to pieredzi uzņēmējdarbības uzsākšanas un īstenošanas gaitā, kā arī nodibināt savstarpējus kontaktus, kas varētu palīdzēt veidot potenciālu biznesa sadarbības projektus starp Igaunijas un Latvijas uzņēmējiem.

Pieredzes apmaiņas brauciena pirmo dienu atklāja Tartu radošo industriju centra valdes locekļa Reigo Kuivjogi (Kuivjõgi) prezentācija par izaicinājumiem, ar ko sastopas gandrīz katrs, kurš nolēmis uzsākt uzņēmējdarbību radošajās nozarēs, un par centra sniegtajiem uzņēmējdarbības atbalsta pakalpojumiem. Pēc prezentācijas Latvijas delegācijai bija iespēja iepazīties arī ar vietējiem uzņēmējiem – Tartu radošo industriju centra biznesa inkubatora dalībniekiem. Savukārt dienu noslēdza radošā kvartāla “The Widget Factory” (Aparaaditehas) apmeklējums, atklājot iedvesmojošu piemēru, kā iepriekš industriālu vidi pārvērst dinamiskā un aktīvā radošās uzņēmējdarbības centrā.

Pieredzes apmaiņas brauciena otrā diena sākās ar “Sīpolu ceļa” (Sibulatee) izzināšanu, kuru vadīja Līsa Lainemā (Liis Lainemӓe) – viena no “Sīpolu ceļa” projekta iniciatorēm un īstenotājām. “Sīpolu ceļš” ir ne tikai interesants tūrisma maršruts Peipusa ezera apkārtnē, kas atklāj trīs kultūru – krievu vecticībnieku, baltvācu muižniecības un igauņu zemnieku – simbiozi, bet arī vietējo uzņēmēju sadarbības tīkls. Šobrīd sadarbības tīkls apvieno septiņpadsmit dalībniekus un Latvijas delegācijai dažus no tiem bija iespēja satikt klātienē.

Pieredzes apmaiņas braucienu noslēdza diskusija par pašvaldību lomu veiksmīgas uzņēmējdarbības vides veidošanā un uzņēmēju aktivitātes veicināšanā. Līdzās pašvaldību pārstāvjiem no Noa (Noõ), Mulgimā (Mulgimaa) un Tartu pilsētas savā pieredzē par atbalsta mehānismiem un sadarbības principiem ar vietējiem uzņēmējiem dalījās arī Jūrmalas pilsētas un Kandavas novada speciālisti.

 

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!