Programma: Eiropas Savienības “Apvārsnis 2020” programma
Projekta ieviešanas laiks: 01.09.2020. – 01.09.2025 (60 mēneši)
Projekta budžets: Plānotais projekta budžets 11 577 918.75 EUR Rīgas plānošanas reģions projektā piedalās kā projekta partneris ar plānoto projekta budžetu 204 250.00 EUR
Projekta vispārīgais mērķis: Veicināt iekļaujošu veselību un labklājību četrās mazās un vidējās pilsētās Eiropas nomalēs – Kordovā (Spānija), Rīgā (Latvija), Lukā (Itālija) un Nitrā (Slovākija). Katrā pilsētā projekts izmantos līdz šim nepietiekami novērtētus resursus (kultūru, pārtiku, cilvēku-dzīvnieku saiknes un vidi), lai uzlabotu iekļaujošu veselību un labklājību, īpašu uzmanību pievēršot dzimtes un iedzīvotāju dažādības aspektiem. Projekta integrētā pieeja apvienos tehnoloģiskas, dabā balstītas, kultūras un sociālas inovācijas izvēlētās pilsētas teritorijās, lai veidotu tās par augstas kvalitātes, multifunkcionālām, atvērtām publiskām telpām.
Projekta mērķis Rīgā: Veselīgu un iekļaujošu kopienu popularizēšana Āgenskalna apkaimē, attīstot Āgenskalna tirgu par atvērtu un radošu pārtikas centru. Rīgas unikalitāte IN-HABIT projekta ietvaros izriet no koncentrēšanās uz ilgtspējīgu pārtiku kā pamatu veselīgai un iekļaujošai pilsētas sabiedrības un vietējo kopienu labklājībai. Galvenās aktivitātes attieksies uz Āgenskalna tirgus apkārtni. Mērķis ir izmantot apkaimes sniegtās iespējas, lai popularizētu veselīgus un ilgtspējīgus uztura paradumus, kā arī sociālās un kultūras iespējas, tādējādi padarot apkārtni par vēlamu un drošu vietu, kur dzīvot un kuru apmeklēt.
Projekta galvenās aktivitātes: Rīgā galvenokārt fokusēsies uz Āgenskalna tirgus apkaimi, un galvenās darbības būs saistītas ar infrastruktūras pilnveidošanu un atjaunošanu, kā arī vietējās sabiedrības izglītošanu pārtikas patēriņa jautājumos. Visa projekta ietvaros plānots iesaistīt vietējos partnerus un sabiedrību. Dažas no plānotajām aktivitātēm:
Projekta ieguvumi: Projektā tiks sniegta informācija par to, kā ilgtspējīgas pārtikas sistēmas un veselīgs dzīvesveids var tikt sasaistīts ar kultūras un sociālo dzīvi, tādējādi veicinot sabiedrības izpratni par veselībai draudzīgiem pārtikas paradumiem. Tiks nodrošināta zināšanu un labās prakses apmaiņa par to, kā fizisko un sociālo inovāciju integrācija varētu stimulēt kolektīvās aktivitātes, kas ļauj dažādas izcelsmes un vecumu cilvēkiem (vietējie iedzīvotāji, tūristi un viesi, seniori, studenti, ģimenes ar bērniem) mijiedarboties ar pārtikas palīdzību, tādējādi veicinot uzvedības izmaiņas pārtikas patēriņa ieradumos.
Paredzamie rezultāti:
Projekta partneri:
Papildus informācija: Aija Zučika, projekta vadītāja, aija.zucika@rpr.gov.lv tālr.+371 28307589
Projektu finansē: IN-HABIT projekts ir saņēmis Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju atbalsta programmas „Apvārsnis 2020“ finansējumu saskaņā ar līgumu Nr. 869227.
Projekta mājas lapa: https://www.inhabit-h2020.eu/
___________________________________________________________________________
Program: European Union’s Horizon 2020 research and innovation program
Project duration: 01.09.2020. – 01.09.2025 (60 months)
Project budget: Planned project budget 11 577 918.75 EUR. Riga planning region contributes to the Project as Project partner with amount 204 250.00 EUR.
Main objective: Four peripheral small and medium-size cities (SMSCs) – Cordoba (Spain), Riga (Latvia), Lucca (Italy), and Nitra (Slovakia) – will take the lead to test visionary and integrated solutions to foster Inclusive Health and Wellbeing (IHW) in SMSCs with a focus on gender and diversity. IN-HABIT visionary approach consists of the innovative mobilization of existing undervalued resources (culture, food, human-animal bonds, and environment) to increase IHW. The integrated approach is based on the combination of technological, digital, nature-based, cultural, and social innovations in selected urban public spaces.
The objective in Riga: to promote healthy and inclusive communities in Agenskalns neighborhood in Riga by developing Agenskalns market into an open and creative food hub. The distinctiveness of Riga in IN-HABIT derives from a focus on sustainable food as the basis for healthy and inclusive urban wellbeing. The main activities will concern the area surrounding the Agenskalns market. The goal is to utilize the potential of the latter as a space of promoting healthy and sustainable food habits, social and cultural integration, and cohesion, thus making the neighborhood a desirable and safe place to live and visit.
Main activities: In Riga, the team will concentrate on: (i) improvements of physical public infrastructures in and around the territory of Agenskalns market in Riga, and (ii) the promotion of food-related educational and consumption practices. While some key components of the solutions (spaces to be renovated, main infrastructures and functions, key innovations) have been defined, many elements of the transformation plan will be co-designed with local stakeholders.
Expected outcomes: The project will deliver information on how sustainable food systems and healthy lifestyles can interlink with cultural and social life-promoting health conscious food habits. Testbeds and good practices will be provided on how the integration of physical and social innovations might stimulate collective activities that allow individuals from different backgrounds and ages (residents, visitors, seniors, students, families with children) interact around healthy food, thus fostering behavioral changes in food habits, and educational and consumption practices.
Expected results:
Project partners:
Additional information: Aija Zučika, project manager, Email: aija.zucika@rpr.gov.lv; Phone.+371 28307589
The project is financed by: IN-HABIT project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation program under grant agreement No 869227.
Project home page: https://www.inhabit-h2020.eu/