Svētdiena, 2024. gada 19. maijs
Teksta izmērs:

 

ATVĒRTA PIETEIKŠANĀS IN-HABIT INKUBĀCIJAS PROGRAMMAI (Ziņa 17.10.2023.)

IN-HABIT inkubācijas programma atbalstīs 40 agrīnas stadijas jaunuzņēmējus, kuri veido ilgtspējīgus uzņēmumus un vēlas ar savu biznesa ideju pozitīvi ietekmēt Rīgas plānošanas reģionu un Āgenskalna tirgu. Programma ir veidota sadarbībā ar “Bridge for Billions”, vienu no lielākajiem uzņēmēju tīkliem pasaulē

Ar unikālas tiešsaistes mācību platformas palīdzību, 4 mēnešu garumā, jaunuzņēmējiem būs iespēja attīstīt un pārbaudīt sava biznesa dzīvotspēju; saņemt atbalstu no brīvprātīgā mentora; piedalīties tīklošanās pasākumos; būt daļai no daudzveidīga uzņēmēju tīkla; ar savu produktu vai pakalpojumu piedalīties kopīgā pasākumā Āgenskalna tirgū, kuru kopīgi veidojam par daudzfunkcionālu pārtikas centru ilgtspējīgi ražotai vietējai pārtikai, kā arī vietu radošām un izglītojošām aktivitātēm.

Pēc programmas pabeigšanas, dalībnieki varēs lejupielādēt izveidotā biznesa plāna kopsavilkumu un piedalīties konkursā, lai dotos prezentēt savu biznesa ideju starptautiskā IN-HABIT pasākumā kādā no programmas dalībvalstīm.

Programmas pirmo kārtu veiksmīgi pabeidza 19 jaunuzņēmēji, kuri prezentēja savu ideju noslēguma pasākumā Āgenskalna tirgū. Kā arī viens no konkursa uzvarētājiem, Elīna Zandere ar “LEGOMO” gardēžu dārzeņu maltītēm, š.g. septembrī devās prezentēt savu biznesa ideju starptautiskajā IN-HABIT konsorcijā, Slovākijā, kur veiksmīgi ieguva savu pirmo sadarbības iespēju ar slovāku uzņēmumu.

IN-HABIT ir Eiropas Komisijas “Apvārsnis 2020”  programmas (Horizon 2020) projekts, kura mērķis ir nodrošināt iekļaujošus pasākumus veselības un labbūtības jomās četrās maza un vidēja lieluma pilsētās: Rīgā (Latvija), Kordovā (Spānija), Lukā (Itālija) un Nitrā (Slovākija).

Atbalstāmās jomas ir: vietējas izcelsmes pārtikas ražošana, atpūta un izglītība, uzturs, fiziskās aktivitātes, aktivitātes bērniem, darbnīcu izveide, zero waste, kultūras tūrisms (ekskursijas, gidi, lietotnes, audio gidi, spēles), dažādu iedzīvotāju grupu integrācija, atkritumu apsaimniekošana, koplietošanas pārtikas telpas vai risinājumi, pārtikas e-tirgus, aprites ekonomikas idejas (pārtikas un nepārtikas atkritumu radoša atkārtota izmantošana jeb “upcycling”), ar zinātni, viesmīlību un atpūtu saistīti projekti, amatniecības biznesa idejas un citas ar veselību, labbūtību un sociālo uzņēmējdarbību saistītas jomas. saistītas jomas.

*Projektam jābūt nākotnē potenciāli īstenojamam Rīgas plānošanas reģionā, Rīgā vai Āgenskalna tirgū, kas ir viens no projekta partneriem.

Programma ir latviešu valodā, 100% tiešsaistē un 100% finansiāli atbalstīta (EU Horizon 2020).

Mācību ilgums: 4 mēneši, sākot ar 09.01.2024.

Pieteikšanās atvērta IN-HABIT mājaslapā līdz 30.11.2023.

Papildu informācija: anete@bridgeforbillions.org

ATSKATS UZ PASĀKUMU “TIRGUS KULTŪRA RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ: ĀGENSKALNA TIRGUS PIEMĒRS” (Ziņa 13.10.2023.)

Rīgas plānošanas reģions projekta IN-HABIT ietvaros organizēja pasākumu “Tirgus kultūra Rīgas plānošanas reģionā: Āgenskalna tirgus piemērs” ar mērķi rosināt diskusijas par tirgus lomu un iespējām sociālās iekļaušanas un labklājības veicināšanā, sasaucoties ar projekta IN-HABIT pamatelementiem: iekļaujošas veselības un labklājības veicināšanu pilsētvidē.

Pasākuma ietvaros devāmies ekskursijā pa Āgenskalna tirgu, kā arī klausījāmies prezentācijas no dažāda mēroga tirgiem Rīgas plānošanas reģionā: Āgenskalna tirgus – Rīgas kā galvaspilsētas stāsts, Jāņa tirgus – Siguldas kā reģionālas nozīmes centra stāsts, Kukü TIRGUS – Pierīgas stāsts Ādažos.

Pasākuma noslēgumā dalībnieki ieturēja pusdienas Āgenskalna tirgus koprades virtuvē “RE CEP TE”.

FOTOREPORTĀŽA: ATSKATS UZ IN-HABIT “RIGA CITY VISIT” PILSĒTAS TŪRI RĪGĀ (Ziņa 20.06.2023.)

Rīgā kopā ar projekta IN-HABIT partneriem notiksadivu dienu forums “RIGA CITY VISIT”, kurā tās dalībnieki iepazīnās ar spožākajiem Rīgas pilsētvides pieredzes stāstiem ceļā uz jaunu dzīvestelpu.

Pieredzes stāstu maratons apskatīts: Kalnciema kvartāls – Āgenskalna tirgus – LU Akadēmiskais centrs Torņkalnā – Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija/ Rail Baltica – Centrāltirgus – Lastādija.

Plašāk par forumu lasiet ziņu.

Dažas atziņas no divu dienu vizītes kopā ar ārvalstu partneriem:

  • Rīga kļūst daudzpusīgāka un pieejamāka dažādām sabiedrības kopienām. Tirgus nav tikai pārdošanas vieta, bet vieta dažādiem kultūras un mākslas pasākumiem.
  • Pilsētā biznesa centrs saplūst ar kvalitatīvu un nesteidzīgu dzīves baudījumu.
  • Pārdaugava kļūst par jauno akadēmisko centru ar savu pilsētiņu pilsētā. Torņkalna piemērs.
  • Lai arī vēl šobrīd nevaram novērtēt augļus, Rail Baltica iezīmē Rīgas nākotnes perspektīvas un darījuma centra statusa nozīmīguma palielināšanos.

 

Reģions apgūst Lukas pilsētas Itālijā pieredzi dzīvniekiem piemērotas pilsētvides veidošanā (Ziņa 4.03.2023.)

Projekta IN-HABIT ietvaros no 20. februāra līdz 24. februārim Rīgas plānošanas reģions piedalījās projekta 5.ģenerālās asamblejas sanāksmē un partneru pieredzes apmaiņas vizītē Lukas pilsētā Itālijā.

Projekta partneri tikās, lai pārrunātu projektā jau īstenotās un atlikušajā periodā plānotās  aktivitātes četrās pilsētās Eiropā – Kordovā (Spānija), Rīgā (Latvija), Lukā (Itālija) un Nitrā (Slovākija).

Tāpat projekta partneriem bija iespēja iepazīties ar Lukas pilsētā izveidoto cilvēku – dzīvnieku pastaigu taku, kas ved no pilsētas centra uz pilsētas nomali garām vēsturiskajiem pilsētas mūriem. Pastaigu taka ir izveidota ar mērķi: cilvēku dzīvnieku mijiedarbības rezultātā veicināt veselīgu un iekļaujošu pilsētvidi.

AICINĀM UZ SOCIĀLU UN INTERAKTĪVU SPĒLI “LABIEKĀRTOSIM ĀGENSKALNA TIRGU KOPĀ!”! (Ziņa 25.10.2023.)

Spēles laikā dalībnieki izstrādās konkrētus Āgenskalna tirgus teritorijas labiekārtošanas risinājumus, lai padarītu to patīkamu un pieejamu dažādiem sabiedrības locekļiem. Par piedalīšanos spēlē katrs dalībnieks saņems vaučeri 19 eiro vērtībā, ar kuru varēs iepirkties Āgenskalna tirgū.

Spēles notiks četras reizes:

2.novembrī plkst. 10.00. un 17.00

3.novembrī plkst. 10.00 un 17.00.

Paredzamais spēles ilgums ir viena stunda!

Katrs dalībnieks piedalās tikai vienā spēlē, lūdzam izvēlēties Jums ērtāko laiku.

Spēles norises un pulcēšanās vieta ir Āgenskalna tirgus Jauniešu stacija (2. stāvā).

Lūdzam pieteikties dalībai, reģistrējoties šeit (līdz 30.10.): https://ej.uz/a61e

Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem.

Spēles organizatori līdz 01.11.2022. sazināsies ar katru reģistrēto dalībnieku individuāli, lai apstiprinātu dalību spēlē. Spēles notiek projekta: ”IN-HABIT. Veselīgas un iekļaujošas pilsētas” ievaros.

 

RĪGĀ TIEK AIZVADĪTAS PEDAGOGU APMĀCĪBAS ” PĀRMAIŅU DIZAINS – METODOLOĢIJA KĀ SEKMĒT BĒRNU UN JAUNIEŠU IESPĒJAS PRAKSĒ REALIZĒT SAVAS IDEJAS” (Ziņa 30.08.2022.)

Rīgas plānošanas reģions projekta: “IN-HABIT. Veselīgas un iekļaujošas pilsētas” ievaros šodien un rīt (30. un 31.augustā 2022) mūsu reģiona vispārējas izglītības un interešu izglītības skolotājiem organizē apmācības: “Pārmaiņu dizains – metodoloģijā kā sekmēt bērnu un jauniešu iespējas praksē realizēt savas idejas”

Apmācībās mērķis ir apmācīt skolotājus pielietot pārmaiņu dizaina metodi, lai motivētu un iedrošinātu bērnus un jauniešus īstenot savas idejas un projektus, kas var mainīt viņu apkārtni un pasauli kopumā. Metode balstās uz principu : “Es varu”.

Pārmaiņu dizaina procesa laikā grupas dalībnieki – bērni un jaunieši, identificē problēmu caur sajūtām definējot to, kas piesaista viņu uzmanību, satrauc, vai nodarbina prātu, un veicot virkni vingrinājumus, kopā izvēlas kopīgu darbību, kas būs viņu izaicinājums jeb problēma, ko risināt. Tālāk katrs no grupas dalībniekiem iztēlojas savu individuālu risinājumu izvēlētajai problēmai un kopīgā prāta vētras sesijā, apspriež to ar pārējiem. Kad grupas dalībnieki ir apmainījušies ar viedokļiem un izvērtējuši piedāvātos risinājumus, tie kopīgi nonāk un izstrādā vienotu un reālistisku rīcības plānu. Tālāk seko  vingrinājums, kura laikā grupas dalībniekiem ir iespēja pārdomā to, ko viņi ir iemācījušies un identificēt nākotnes darbības. Visbeidzot grupas dalībnieki dalās ar iegūtās pieredzes rezultātiem ar apkārtējiem.

Apmācību programma:

  • Pārmaiņu dizaina metodoloģija.
  • Procesa organizēšana piecos secīgos soļos: problēmas identificēšana, ideju radīšana, rīcība; pārdomas par iespējamo risinājumu, jeb projektu, rezultāts;
  • Pārmaiņu dizaina materiāli, platforma un resursi.

Apmācības norise:

  • Klātienē 2022.gada 30. augustā (9:00 – 17:00) un 31. augustā (9:00 – 14:00) Pilna pasākuma programma: Agenda I CAN Riga 2022
  • Vieta: Āgenskalna tirgus, Nometņu ielā 64, Rīgā
  • Apmācību valoda: angļu valoda
  • Apmācības vadīs: Spānijas organizācija: “Design for change” (https://dfcspain.org/)
  • Apmeklējot abas apmācību nodarbības apmācību dalībnieks saņems sertifikātu.

Apmācību programma:

  • Pārmaiņu dizaina metodoloģija;
  • Procesa organizēšana piecos secīgos soļos: problēmas identificēšana, ideju radīšana, rīcība, pārdomas par iespējamo risinājumu, jeb projektu, rezultāts;
  • Pārmaiņu dizaina materiāli, platforma un resursi.

Projekta In-Habit partneri tiekas atjaunotajā Āgenskalna tirgū (Ziņa 17.05.2022.)

Maija sākumā atjaunotajā Āgenskalna tirgū Rīgā aizvadīta projekta In-Habit sanāksme. Projekta mērķis Rīgā ir veicināt veselīgu un iekļaujošu dzīvesveidu Āgenskalnā, veidojot Āgenskalna tirgu kā daudzfunkcionālu, radošu pārtikas centru. Projekta sanāksmē Rīgas komandai, kurā sadarbojas Baltic Studies Centre, Rīgas plānošanas reģions un Kalnciema Kvartāls (KK), pievienojās projekta partneri no Redingas Universitātes (Apvienotā Karaliste), TESSERAE (Vācija) un Book on the Tree (Apvienotā Karaliste). Sanāksmes mērķis bija tuvāk iepazīstināt ārvalstu kolēģus ar Āgenskalna tirgu un pārrunāt un koordinēt turpmākās projekta aktivitātes dzimtes, līdzdalības procesa un komunikācijas jomās.

Sanāksmi ievadīja tirgus apmeklējums, kura laikā Āgenskalna tirgus atjaunotāju komanda iepazīstināja projekta partnerus ar tirgu un tajā plānotajām aktivitātēm, tostarp koprades virtuvi, tirgus e-veikalu, latviešu literatūras audiodušām, dabas stūri u.c. Kalnciema Kvartāla līdzīpašnieks Kārlis Dambergs un arhitekte Liene Griezīte pastāstīja par tirgus pārņemšanu un atjaunošanu. KK pārstāve Darja Trizna pastāstīja par iecerēto tirgus darbību un plašo sadarbības partneru loku, kuru iesaiste palīdzēs tirgu veidot par izglītojošu, radošu un dažādas sabiedrības grupas iekļaujošu telpu.

Projekta sanāksmē tika pārrunāta esošā situācija un izaicinājumi projekta četros darbības virzienos Āgenskalna tirgū: koprades virtuve, e-veikals, atkritumu mazināšana un tirgus vides labiekārtošana. Āgenskalna tirgus attīstīšana tika aplūkota plašākā pilsētvides attīstības kontekstā, apsverot integrētu pilsētas politiku, sadarbības attīstību, teritoriālo attīstību un tehniskus un sociālus risinājumus. Atsevišķa sesija bija veltīta dzimtes tēmai. Tajā ar Labklājības ministrijas, Rīgas pašvaldības, NVO pārstāvjiem un pētniekiem tika pārrunāti Rīgā un Āgenskalnā aktuāli jautājumi dzimtes, dzimumu līdztiesības un ģimeņu labklājības jomā, kā piemēram, sieviešu veselības aprūpes un bērnudārzu pieejamība, drošas un iekļaujošas pilsētvides veidošana sievietēm, senioriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jaunām ģimenēm, mazturīgiem iedzīvotājiem u.c. Pēcpusdienas darbseminārā ar uztura speciālistu, pētnieku, pavāru, uzņēmēju un politikas veidotāju dalību tika attīstīts tirgus koprades virtuves koncepts. Darba grupas izstrādāja idejas, kā koprades virtuvi veiksmīgāk izmantot saliedējošām kopienas aktivitātēm, bērnu un jauniešu iesaistei, un mazāk aizsargāto grupu iesaistei. Sanāksmes atziņas un priekšlikumi tiks izmantoti projekta turpmākās pētnieciskās un praktiskās aktivitātēs Āgenskalnā.

Aizvadītas apmācības pedagogiem “Pārmaiņu dizains – metodoloģijā kā sekmēt bērnu un jauniešu iespējas praksē realizēt savas idejas” (Ziņa 28.02.2022)

Laikā, kad Latvijā saskaramies ar visdažādākajiem izaicinājumiem pedagoģijā, Rīgas plānošanas reģions projekta “IN-HABIT – Veselīgas un iekļaujošas pilsētas” ievaros ir aizvadījis trīs dienu apmācības izglītības un interešu izglītības skolotājiem: “Pārmaiņu dizains – metodoloģijā kā sekmēt bērnu un jauniešu iespējas praksē realizēt savas idejas”. Apmācības vadīja pārstāvji no Spānijas organizācijas Design for change (vairāk par viņiem lasi https://dfcspain.org/)

Apmācību mērķis bija apmācīt skolotājus pielietot pārmaiņu dizaina metodi, lai motivētu un iedrošinātu bērnus un jauniešus īstenot savas idejas un projektus, kas var mainīt viņu apkārtni un pasauli kopumā. Metode balstās uz principu: “Es varu”.

Pārmaiņu dizaina procesa laikā grupas dalībnieki – bērni un jaunieši, identificē problēmu caur sajūtām definējot to, kas piesaista viņu uzmanību, satrauc, vai nodarbina prātu, un veicot virkni vingrinājumus, kopā izvēlas kopīgu darbību, kas būs viņu izaicinājums jeb problēma, ko risināt. Tālāk katrs no grupas dalībniekiem iztēlojas savu individuālu risinājumu izvēlētajai problēmai un kopīgā prāta vētras sesijā, apspriež to ar pārējiem. Kad grupas dalībnieki ir apmainījušies ar viedokļiem un izvērtējuši piedāvātos risinājumus, tie kopīgi nonāk un izstrādā vienotu un reālistisku rīcības plānu. Tālāk seko vingrinājums, kura laikā grupas dalībniekiem ir iespēja pārdomā to, ko viņi ir iemācījušies un identificēt nākotnes darbības. Visbeidzot grupas dalībnieki dalās ar iegūtās pieredzes rezultātiem ar apkārtējiem.

Apmācībās pedagogi apguva pārmaiņu dizaina metodoloģiju un procesa organizēšanu piecos secīgos soļos: problēmas identificēšana, ideju radīšana, rīcība, pārdomas par iespējamo risinājumu jeb projektu, rezultāts. Apmācību dalībnieki, kas bija piedalījušies apmācībās un apguvuši šo metodi, saņēma sertifikātu, kas apliecina, ka metode ir apgūta, un to ir iespējams veiksmīgi izmantot savā profesionālajā darbībā.

Informējam, ka šādas apmācības tiks organizētas arī 2023.gadā.

Apmācības notika Eiropas Savienības programmas Apvārsnis 2020 projekta IN-HABIT – “Iekļaujošas un veselīgas pilsētas” ietvaros, kura mērķis ir veicināt iekļaujošu veselību un labklājību mazās un vidējās pilsētās. Četrās projekta pilotpilsētās tiek pētīts, kā, izmantojot līdz šim nepietiekami novērtētus resursus – kultūru, pārtiku, cilvēku un dzīvnieku saites, mākslu un vidi, var veicināt veselību un labklājību, īpašu uzmanību pievēršot dzimumu un iedzīvotāju dažādības aspektiem. Šie inovatīvie risinājumi tiks izstrādāti un īstenoti kopā ar vietējo kopienu pārstāvjiem.

Vairāk informācijas par projektu un iespējām iesaistīties: https://www.inhabit-h2020.eu

Aicinām piedalīties aptaujā un izteikt savas idejas saistībā ar turpmāko Āgenskalna tirgus attīstību (Ziņa 09.02.2022)

Aicinām Jūs izteikt savu redzējumu tirgus attīstībai par šādām tēmām: tirgus produktu iegāde internetā un mūsdienīga atkritumu apsaimniekošana tirgū.  Aptauja pieejama ŠEIT!

IN-HABIT projekts rekonstrukcijas darbiem piepulcē četrus konkrētus rīcības virzienus, kas tiek īstenoti iedzīvotāju, uzņēmēju, pārvaldes iestāžu un pētnieku partnerībā:

  • Tiešsaistes pārtikas tirdzniecības sistēmas izveide;
  • Pilna cikla atkritumu aprites centra izveide;
  • Kopienas virtuves iekārtošana;
  • Jauniešu inovāciju stacijas izveide.

Arī turpmāk aicinām sekot līdzi projekta aktualitātēm, jo tiek apzinātas arvien jaunas iespējas un iniciatīvas, kurās var iesaistīties arī kopiena ar savām idejām un priekšlikumiem.

Āgenskalna tirgus atjaunošanas darbi tuvojas noslēgumam (Ziņa 04.02.2022)

Āgenskalna tirgus šobrīd piedzīvo straujas pārmaiņas un arvien tuvāk nāk brīdis, kad tas atkal vērs savas durvis apmeklētājiem – Rīgas iedzīvotājiem un viesiem.  Āgenskalna tirgus un visa apkaime ir projekta IN-HABIT pilotvieta. Tieši tāpēc projekta ietvaros šonedēļ Rīgas plānošanas reģiona komanda kopā ar citiem projekta partneriem un padomes locekļiem devās apskatīt tirgus atjaunošanas procesu un iepazīt nākotnes plānos. Droši varam teikt, ka Āgenskalna tirgus ir ārkārtīgi vērtīga vieta un lielisks piemērs visā Latvijas mērogā, jo atjaunošanas procesā izteikti tiek domāts par lauksaimnieku un mājražotāju atbalstu, vietējās kopienas izglītošanu un apkārtējās vides sakopšanu un drošības uzlabošanu.

Šis tirgus pēc atjaunošanas kļūs ne tikai par pārtikas aprites centru, bet arī par kultūras baudīšanas un satikšanās vietu un vietu, kur izglītoties un pavadīt laiku kopē ar visu ģimeni. IN-HABIT un Āgenskalna komandas kopīgais mērķis ir veidot vietu, kas būtu atvērta un pieejama ikvienam, kas dotu iespēju veicināt visas apkaimes labklājību un uzlabotu veselību. IN-HABIT projekts tirgus rekonstrukcijas darbiem piepulcē četrus konkrētus rīcības virzienus, kas tiek īstenoti iedzīvotāju, uzņēmēju, pārvaldes iestāžu un pētnieku partnerībā:

  • Tiešsaistes pārtikas tirdzniecības sistēmas izveide;
  • Pilna cikla atkritumu aprites centra izveide;
  • Kopienas virtuves iekārtošana;
  • Jauniešu inovāciju stacijas izveide.

Izsaki savu redzējumu par Āgenskalna tirgus attīstību (Ziņa 04.01.2022)

Āgenskalna tirgus jau vairākus gadus mērķtiecīgi attīstās par apkaimes kultūras un pārtikas aprites centru. Šis ir tas brīdis, kad mēs kopā varam veidot Āgenskalna tirgu. Lai tirgus veiksmīgi attīstītos, ļoti būtisks ir tieši vietējo iedzīvotāju un kopienas viedoklis, kā arī dažādu ieinteresēto pušu iesaiste. Tas ir svarīgs, lai tirgu ne tikai renovētu fiziski, bet tas kļūtu arī par drošu un patīkamu vietu, kur pulcēties, iegādāties veselīgu pārtiku un baudīt kultūru.

Aicinām Jūs izteikt savu redzējumu tirgus attīstībai par šādām tēmām: tirgus teritorijas labiekārtošana un kopienas virtuve (2 jautājumi)! Aptauja: https://forms.gle/Jqf6N7sNU8F3MhT29

Arī turpmāk aicinām sekot līdzi projekta aktualitātēm, jo tiek apzinātas ar vien jaunas iespējas un iniciatīvas, kurās var iesaistīties arī kopiena ar savām idejām un priekšlikumiem.

Izveidots jauns Rīgas projektam veltīts video

 

Tiek atklāts ES projekts IN-HABIT Āgenskalna tirgus attīstībai, kura laikā tiks veicināta sabiedrības labklājība un veselība (Ziņa 19.10.2021)

Atklāšanas pasākums tiešsaistē notika 14.oktobrī 2021, plkst. 12:00-13:00

Āgenskalna tirgus šobrīd piedzīvo straujas pārmaiņas un arvien tuvāk nāk brīdis, kad tas atkal vērs savas durvis apmeklētājiem – Rīgas iedzīvotājiem un viesiem. Tomēr, lai tirgus veiksmīgi attīstītos, ļoti būtisks ir vietējo iedzīvotāju un kopienas viedoklis, kā arī dažādu ieinteresēto pušu iesaiste. Tas ir svarīgs, lai tirgu ne tikai renovētu fiziski, bet tas kļūtu arī par drošu un patīkamu vietu, kur pulcēties, iegādāties veselīgu pārtiku un baudīt kultūru. Āgenskalna tirgus atjaunošanu 2018. gadā sāka SIA “Kalnciema iela” komanda, noslēdzot tirgus ēkas apsaimniekošanas līgumu ar Rīgas domi uz 30 gadiem. Āgenskalna tirgus vēsturiskās ēkas rekonstrukcija tika sākta 2018. gada decembrī, bet tirgu apmeklētājiem plānots atvērt tuvākajā laikā.

IN-HABIT projekts rekonstrukcijas darbiem piepulcē četrus konkrētus rīcības virzienus, kas tiek īstenoti iedzīvotāju, uzņēmēju, pārvaldes iestāžu un pētnieku partnerībā:

  • Tiešsaistes pārtikas tirdzniecības sistēmas izveide;
  • Pilna cikla atkritumu aprites centra izveide;
  • Kopienas virtuves iekārtošana;
  • Jauniešu inovāciju stacijas izveide.

Rīga kopā ar projekta partneriem rīkoja IN-HABIT atklāšanas pasākumu, kura laikā interesentiem bija iespēja iepazīt projektā plānotās aktivitātes un paredzamos rezultātus, kas vērsti uz sabiedrības labklājības un veselības veicināšanu. Pasākuma pirmajā daļā (angļu valodā 35min) tika uzklausīts projekta vadošo partneru izklāsts un veidota diskusija par iespējamajiem projekta attīstības virzieniem un ietekmi Eiropas līmenī. Savukārt pasākuma otrā daļa bija veltīta katrai no iesaistītajām pilsētām un notika vietējā valodā. Rīgas pasākuma daļā (latviešu valodā 25min) koncentrējāmies uz Āgenskalna attīstības progresu, iepazīstinājām ar aktualitātēm, kā arī aicinājām dalībniekus iesaistīties diskusijā, lai iepazītu sabiedrības un ieinteresēto pušu attieksmi, pieredzi un iespējamās vīzijas tirgus un Āgenskalna attīstības kontekstā.

Projekta atklāšanas pasākums notika Eiropas Savienības programmas Apvārsnis 2020 projekta IN-HABIT – “Iekļaujošas un veselīgas pilsētas” ietvaros, kura mērķis ir veicināt iekļaujošu veselību un labklājību mazās un vidējās pilsētās. Četrās projekta pilotpilsētās tiek pētīts, kā, izmantojot līdz šim nepietiekami novērtētus resursus – kultūru, pārtiku, cilvēku un dzīvnieku saites, mākslu un vidi, var veicināt veselību un labklājību, īpašu uzmanību pievēršot dzimumu un iedzīvotāju dažādības aspektiem. Šie inovatīvie risinājumi tiks izstrādāti un īstenoti kopā ar vietējo kopienu pārstāvjiem.

Vairāk informācijas par projektu un iespējām iesaistīties: https://www.inhabit-h2020.eu

Noslēdzies pirmais projekta IN-HABIT gads (ziņa 22.09.2021)

Projekts IN-HABIT tika uzsākts 2020.gada rudenī, un nu jau ir aizvadīts pirmais projekta gads. Šī gada laikā kopā ar partneriem no Kalnciema un Āgenskalna tirgus, kā arī Baltic Studies Centre (BSC) esam nodibinājuši projekta konsultatīvo padomi, izstrādājuši dažādus vizuālos materiālus un video. Tāpat ir organizētas vairāki tiešsaistes semināri un divas diskusijas.

2021.gada 21.septembrī aizvadījām otro kopējo projekta partneru sanāksmi, kurā pārrunājām paveikto un plānojām turpmākās darbības. Tās laikā Rīgas partneri iepazīstināja ar galvenajiem projekta sasniegumiem un paveikto tieši Rīgā un Āgenskalna tirgū.

 

Izstrādāta IN-HABIT pētījuma aptauja par veselību un labklājību Rīgā (ziņa 17.09.2021)

Tiek izsludināts aicinājums piedalīties aptaujā “Labklājība un veselība Rīgā”. Tās mērķis ir novērtēt projekta IN-HABIT ietekmi uz iedzīvotāju veselību un labklājību. Rezultātus pētnieciskiem nolūkiem analizēs Isimpact (Itālija) un Redingas Universitāte (Apvienotā Karaliste).

Aptauja pieejama ŠEIT!

IN-HABIT ir pētniecības un inovācijas projekts, kuru koordinē Kordovas Universitāte (Spānija). Projekta mērķis ir veicināt veselību un labklājību četrās mazās un vidēja izmēra pilsētās (Kordovā, Lukā, Rīgā un Nitrā), izmantojot vīzionārus un integrētus risinājumus un mobilizējot līdz šim nepietiekami novērtētus resursus (kultūru, pārtiku, cilvēku un dzīvnieku attiecības un dabisko vidi), īpašu uzmanību pievēršot dažādu sociālo grupu vajadzībām.

Projektā IN-HABIT aizvadītas divas aizraujošas diskusijas par e-komerciju un atkritumiem kā resursiem (ziņa 01.09.2021)

Kopā ar Āgenskalna tirgu un Baltic Studies Centre rīkojām iedzīvotāju, ekspertu, ražotāju, tirgotāju, pilsētplānotāju tiešsaistes diskusijas par tēmām “Pārtika e-komercijā: izaicinājumi tagad un nākotnē” (diskusija norisinājās 19. augustā plkst. 13.00 – 14.30), un “Atkritumi kā resursi Āgenskalna tirgū” (diskusija norisinājās 26. augustā plkst. 13.00 – 14.30), lai interaktīvā veidā pārrunātu un plānotu radošus, uz cilvēka ieguvumiem vērstus risinājumus.

Abu diskusiju laikā saņēmām atbildes uz tādiem jautājumiem kā: “Kā labāk un ērtāk organizēt tiešsaistes pārtikas tirdzniecību? Kā pārtikas iegāde internetā maina mūsu uztura paradumus? Kā tikt galā ar pieaugošo atkritumu daudzumu un izveidot Āgenskalna tirgū pilna cikla aprites centru? Kā pārvērst Āgenskalna tirgu par daudzfunkcionālu pārtikas centru un pulcēšanās vietu, kas iekļaujošā veidā vieno dažādas sabiedrības grupas un uzlabo cilvēku veselību un dzīves kvalitāti?”

Diskusijas joprojām iespējams noskatīties Āgenskalna tirgus Facebook lapā, kā arī sekojot saitēm: “Pārtika e-komercijā: izaicinājumi tagad un nākotnē” un “Atkritumi kā resursi Āgenskalna tirgū”

Pirmā diskusija: “Pārtika e-komercijā: izaicinājumi tagad un nākotnē” norisinājās 19. augustā

Lai gan mājražotāji un lielveikali iepirkšanos internetā piedāvā jau sen, sākoties COVID-19 pandēmijai, strauji attīstījās pārtikas e-komercija, cilvēkiem ēdienu biežāk iegādājoties tiešsaistē. Lai veicinātu sarunu par šīs jomas attīstību 2021. gadā, apspriestu dažādas prognozes par nākotnes iespējām, un kā tas ietekmēs cilvēku attiecības ar pārtiku, projekts IN-HABIT rīkoja diskusiju par pārtikas e-komerciju. Galvenais diskusijas mērķis bija noskaidrot, kā attīstīt un kā attīstīsies pārtikas e-komercija.

Diskusijā piedalījās gan Āgenskalna tirgus pārstāvji, sniedzot ieskatu par savu internetveikalu, gan KATKEVICH maiznīcas un brokastu kafejnīcas vadītāja Monta Vecozola, kas dalījās ar pieredzi, kā pielāgojās pandēmijai un izveidot savu internetveikalu. Dāvis Dudelis, “Avenei” saldējuma īpašnieks, iedvesmoja, kā radīt vēlmi pasūtīt saldējumus uz mājām pat ziemas laikā, un Raimonds Selga no “Kalve Coffee” atklāja, kā pandēmija veicinājusi kafijas tirdzniecību internetā. Tāpat dzirdējām nozares eksperta Gustava Gotauta viedokli, kurš jau vairākus gadus seko līdzi pasaules tendencēm un kam rūp e-komercijas nozares attīstība.

Diskusijā piedalījās:

Ilze Švarcbaha un Una Meiberga, Āgenskalna tirgus un projekta IN-HABIT pārstāves

Monta Vecozola, KATKEVICH maiznīcas un brokastu kafejnīcas vadītāja

Dāvis Dudelis, saldējuma Avenei īpašnieks un vadītājs

Raimonds Selga, SIA “Kalve Coffee” tehnoloģiskais vadītājs un līdzdibinātājs

Gustavs Gotauts, eCOMHUB īpašnieks un vadītājs.

 

Otrā diskusija: “Atkritumi kā resursi” norisinājās 26. augustā

Efektīva resursu izmantošana ir Eiropas Zaļā kursa stūrakmens. Īpašu aktualitāti šajā kontekstā ir ieguvusi aprites ekonomikas ideja, kas ir mēģinājums sekmēt ilgtspējīgu pieeju ražošanai un patēriņam. Pāreja uz aprites ekonomiku rosina domāt par materiālu un preču atkārtotu izmantošanu un pārstrādi, atkritumus uztverot un izmantojot kā ražošanas resursus citām precēm un produktiem. Lai pārrunātu un aktualizētu aprites ekonomikas risinājumu iespējas Rīgā un Latvijā,  projekta IN-HABIT ietvaros tika rīkota publiska diskusija. Diskusijas mērķis bija apzināt inovatīvus atkritumu mazināšanas un pārstrādes modeļus Latvijā un pasaulē, lai nākotnē ar IN-HABIT projekta un visu iesaistīto pušu atbalstu izveidotu pilnu atkritumu aprites centra pilotmodeli Āgenskalna tirgū.

Diskusijā tika apskatītas dažādas pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas  atkritumu pārstrādē un apsaimniekošanā, ieskats likumdošanā un nākotnes aktualitātēs. Šīs dažādās prakses tiks “piemērītas” Āgenskalna tirgum ar mērķi izvēlēties piemērotākās, ko nākotnē arī potenciāli ieviest.

Diskusijā piedalījās:

Una Meiberga, Ilze Švarcbaha – Āgenskalna tirgus un projekta IN-HABIT pārstāves

Inga Belousa – IN-HABIT padomes locekle, Zaļā brīvība pārstāve – dalīsies ar ES Zaļā kursa pamatnostādnēm un normatīvā regulējuma aktualitātēm Latvijā, pastāstīs par projektu “Ar cieņu pret pārtiku” izstrādāto metodoloģiju un pārtikas atkritumiem vispār.

Dace Akule, Zaļās brīvība pārstāve –  ilgtspējīgas modes eksperte, kura darbojas ar tekstila atkritumiem un aktīvi strādā, lai palīdzētu Latvijā izveidot sistēmu tekstila atkritumu savākšanai un pārstrādei, stiprinot aprites ekonomiku apģērbu un mājas tekstila ražošanas industrijā.

Mairita Lūse, vides aktīviste un Rīgas domes deputāte. Lūse ir biedrības Zero Waste Latvija valdes locekle. Rīgas domē ievēlēta 2020. gadā no Progresīvie/Attīstībai/Par! saraksta. Domē darbojas Sociālo jautājumu un Mājokļu un vides komitejā, kā arī vada par atkritumu samazināšanu atbildīgu darba grupu.

Krišjānis Liepa ir viens no “Repair Cafe Riga” aizsācējiem un joprojām organizē pasākumus katru mēnesi. Kas aizsācies kā domubiedru avantūra, ir pārtapis ilgstošā zināšanu apmaiņas kopienā. Katrs pasākums palīdz ieviest kādas izmaiņas ikdienas ieradumos.

 

Diskusijas notika Eiropas Savienības programmas Apvārsnis 2020 projekta IN-HABIT – “Iekļaujošas un veselīgas pilsētas” ietvaros, kura mērķis ir veicināt iekļaujošu veselību un labklājību mazās un vidējās pilsētās. Četrās projekta pilotpilsētās tiek pētīts, kā, izmantojot līdz šim nepietiekami novērtētus resursus – kultūru, pārtiku, cilvēku un dzīvnieku saites, mākslu un vidi, var veicināt veselību un labklājību, īpašu uzmanību pievēršot dzimumu un iedzīvotāju dažādības aspektiem. Šie inovatīvie risinājumi tiks izstrādāti un īstenoti kopā ar vietējo kopienu pārstāvjiem. Projekts tiek īstenots no 2020. līdz 2025. gadam.

Āgenskalna tirgū pašreiz notiek vērienīgi rekonstrukcijas darbi un veiktas investīcijas, lai pārvērstu šo vietu par daudzfunkcionālu pārtikas, kultūras, tūrisma, izglītības un kopienas centru. IN-HABIT projekts šiem vietrades darbiem piepulcē četrus konkrētus rīcības virzienus, kas tiek īstenoti iedzīvotāju, uzņēmēju, pārvaldes iestāžu un pētnieku partnerībā:

·         Tiešaites pārtikas tirdzniecības sistēmas izveide;

·         Pilna cikla atkritumu aprites centra izveide;

·         Kopienas virtuves iekārtošana;

·         Jauniešu inovāciju stacijas izveide.

 

IN-HABIT projekts arī turpmāk rīkos kopīgas un atvērtas plānošanas sanāksmes, lai darbi un ieguldījumi pēc iespējas vairāk atbilstu apkaimes iedzīvotāju vajadzībām un veicinātu izpratni par dažādības un iekļautības nozīmi mūsdienīgā pilsētā.

Aizvadīta pirmā projekta IN-HABIT konsultatīvās padomes sēde (ziņa 01.04.2021)

31.martā, tika aizvadīta pirmā projekta In-Habit H2020 konsultatīvās padomes sēde. Šī padome izveidota no projekta koordinācijas partneriem un vietējās Āgenskalna kopienas aktīvistiem no visdažādākajām nozarēm. Mūsu mērķis ir kopā virzīt projektu uz vērtīgiem un praktiskiem rezultātiem, kas Āgenskalnu veidos par veselīgu un iekļaujošu vidi, kur dzīvot, izklaidēties un viesoties.

Pirmajā sēdē iepazināmies gan viens ar otru, gan kopējiem projekta mērķiem. Tāpat iezīmējām jauno ideju virzienus un apmainījāmies ar vērtīgu pieredzi.

Aizvadīts pirmais radošais seminārs projekta IN-HABIT ietvaros (ziņa 08.12.2020)

3.decembrī Rīgas plānošanas reģiona pārstāvji un projekta IN-HABIT partneri tikās radoša un interaktīva semināra ietvaros, kas tika organizēts tiešsaistes vidē. Šī semināra mērķis bija visiem kopīgi apspriest projekta plānus, līdz šim paveikto un likt uzsvaru uz kopējo projekta mērķi – veidot veselīgu un iekļaujošu Āgenskalnu. Šī projekta partneri ir Baltic Studies Centre, SIA BC Manufaktura un SIA Kalnciema iela, kas kopīgiem spēkiem ar Rīgas plānošanas reģionu plāno attīstīt Āgenskalna tirgus apkārtni.

Jāuzsver, ka jau šobrīd Kalnciema ielas pārstāvji aktīvi attīsta Āgenskalna tirgu un padarīts ir jau ļoti daudz – notiek intensīva iekštelpas un ārtelpas renovācija, norisinās dažādi pasākumi, kas veicina arī neaizsargātāku sabiedrības locekļu iekļaušanu. Kā viens no pasākumiem jāmin “Cilvēks tirgū”, kura ietvaros apmeklētājiem bija iespējams ar dažādu uzdevumu palīdzību iepazīt cilvēku ar īpašām vajadzībām ikdienu. Šāds un līdzīgi pasākumi tiek plānoti arī nākotnē un ir veiksmīgs risinājums interaktīvai sabiedrības iesaistei un uzmanības pievēršanai dažādām sabiedrības aktualitātēm.

Liels paldies partneriem no Baltijas Studiju Centra, kas veiksmīgi ar tiešsaistes rīku palīdzību iesaistīja seminārā gan visus partnerus, gan citus semināra dalībniekus. Viens no galvenajiem semināra uzdevumiem bija saprast, kāds mūsuprāt ir veselīgs un iekļaujošs Āgenskalns, kādas sabiedrības grupas iegūs no teritorijas attīstības un kā tieši tas uzlabos viņu veselību un labsajūtu kontekstā ar projektā plānotajām aktivitātēm.

Uzstādītie uzdevumi tika veiksmīgi izpildīti un rezultāti pārsteidza ar lielo dažādību un parādīja projekta visaptverošo raksturu, arī to, cik dažādas ir katra sabiedrības locekļa prioritātes un izpratne par iekļaujošu un veselīgu Āgenskalnu. Tas tikai norāda uz to, ka projekta ietvaros iekļaujamas dažāda rakstura aktivitātes un apkaime jāveido daudzfunkcionāla, tādējādi sasniedzot dažādas mērķauditorijas un sabiedrības locekļus.

Galvenās semināra atziņas rāda, ka projekta rezultātā ievērojami tiks celta sabiedrības labklājība, jo tiks aptvertas tādas mērķauditorijas kā ģimenes ar bērniem, senjori, jaunieši, vietējie mājražotāji un amatnieki un citas. Tas viss iespējams pateicoties Āgenskalna tirgus specifikai, plānotajiem darbiem un aktivitātēm, kā arī partneru degsmei attīstīt šo apkārtni, lai ne tikai uzlabotu Āgenskalna apkaimes, bet arī visas Rīgas iedzīvotāju un viesu labsajūtu un veselību.

Jauns ES projekts: ”Iekļaujošas un veselīgas pilsētas (IN-HABIT)”

Četras maza un vidēja lieluma Eiropas pilsētas – Rīga (Latvija), Kordova (Spānija), Luka (Itālija) un Nitra (Slovākija) – uzsāk aktivitātes iekļaujošas veselības un labklājības veicināšanai.

2020. gada rudenī uzsāktais ES programmas “Apvārsnis 2020” projekts katrā pilsētā izmantos līdz šim nepietiekami novērtētus resursus – kultūru, pārtiku, cilvēku un dzīvnieku saiknes un vidi, lai uzlabotu iekļaujošu veselību un labklājību, īpašu uzmanību pievēršot dzimtes un iedzīvotāju dažādības aspektiem. Projekta integrētā pieeja kombinēs tehnoloģiskas, dabā balstītas, kultūras un sociālas inovācijas izvēlētās pilsētas teritorijās, lai veidotu tās par augstas kvalitātes, multifunkcionālām, atvērtām publiskām telpām. Citu aktivitāšu starpā projekts sniegs inovatīvus risinājumus, kā analizēt veselību un labklājību kā kopēju sabiedrības resursu; attīstīs sociālo uzņēmējdarbību, kas ļauj nodrošināt iztiku un veicina veselīgāku dzīvesveidu; izstrādās aplikāciju, kas ļaus izmērīt projekta ietekmi un veicinās sabiedrības uzvedības izmaiņas. Šie inovatīvie risinājumi tiks kopīgi izstrādāti, izmantoti un pārvaldīti publiskā un privātā sekotra un iedzīvotāju partnerībās, sadarbojoties visām vietējām ieinteresētajām pusēm. Projektā tiks izvērtēta šo risinājumu ietekme uz garīgo veselību, labsajūtu un veselīgāku dzīvesveidu, kā arī izveidota mērogojama, rezultātos balstīta uzraudzības sistēma.

IN-HABIT projekts reaģē uz Eiropas pētniecības un inovāciju trūkumiem mazo un vidējo pilsētu vajadzību risināšanā. Pilsētvides izpēte un inovāciju ieviešana Eiropā visvairāk noris centrālajās un ziemeļu valstīs, un galvenokārt lielajās pilsētās, kaut gan 65% Eiropas pilsētu iedzīvotāju dzīvo pilsētās, kurās iedzīvotāju skaits nepārsniedz 500 000. IN-HABIT projekts padziļinās zināšanas par mazo un vidējo pilsētu pētniecības un inovāciju vajadzībām veselības un labklājības jomā, kā arī definēs vadlīnijas datu vākšanai un apstrādei pilsētas mērogā, lai uzraudzītu pilsētas attīstības virzienus un novērtētu politikas pasākumu ietekmi. Projektā tiks izstrādāta sistēmiska pieeja pilsētplānošanai, kuras pamatā būs novatoriskas pieejas dzimumu un sabiedrības daudzveidības labklājības veicināšanai. Tā rezultāti uzlabos izpratni par to kā neliela izmēra pilsētas praktiski darbojas, lai uzlabotu sabiedrības labklājību.

“IN-HABIT projekts sniegs zināšanas, kā tehnoloģisku un sociālu risinājumu integrācija un uz infrastruktūru un sabiedrību vērstas inovācijas uzlabo iekļaujošu sabiedrības veselību un labklājību,” sacīja Mar Delgado, IN-HABIT projekta koordinatore no Kordovas Universitātes.

Kordovas pilotprojekts plāno izveidot nulles emisijas koridoru, kas savienos Las Palmeras kvartālu ar Mezina Azahara UNESCO teritoriju, un pārveidos apkaimes centrālo laukumu par zaļu un radošu zonu. Luis Maja (Luis Maya), Las Palmeras rajona asociācijas prezidents, raksturo IN-HABIT projektu kā: “izcilas pārmaiņas un nākotnes iespējas šai apkaimei. Tas ir projekts, kas nes cerību un labklājību līdz šim bezcerīgā kvartālā, tādējādi īstenojot vēlmes, kas atspoguļotas pirms trim gadiem izstrādātajā rīcības plānā.”

Tepat pie mums Rīgā projekts tiks iedzīvināts Āgenskalnā, kur Āgenskalna tirgus teritorijā plānots izveidot multifunkcionālu pārtikas centru. “Esmu ļoti gandarīta, ka šī projekta iniciatīvas tiks ieviestas tieši Āgenskalna tirgus teritorijā,” sacīja Alija Turlaja, bijusī Rīgas apkaimju alianses prezidente un Rīgas domes deputāte. “Kopā mēs varam virzīties uz pašpietiekamiem rajoniem un daudz veselākiem cilvēkiem mūsu pilsētās.”

Savukārt Luka projekta īstenošanas rezultātā kļūs par vienīgo Eiropas viedo pilsētu “Cilvēks un dzīvnieks”. Lukas mērs Alesandro Tambelīni (Alessandro Tambellini) sacīja: “Luka ir pilsēta, kurai ir izdevies uzturēt augstu dzīves kvalitāti un saliedētu sabiedrību: tā aizņem nelielu teritoriju, kurā līdzās atrodas nozīmīgi uzņēmumi, lauksaimnieciskā ražošana, dzīvojamie kvartāli, tūrisms, izklaide, kultūras pieminekļi un dabas un ainaviskas teritorijas. IN-HABIT projekts rada lieliskas iespējas, un Luka sniegs savu ieguldījumu, attīstot zaļās zonas un vietas, kas veltītas cilvēku un dzīvnieku attiecībām un mājdzīvnieku terapijai. Tāpat plānots izveidot jaunus pakalpojumus, kas veicinās dzīvnieku klātbūtni darbā, atpūtā un bērnu izglītībā, jo tieši dzīvnieki ir būtisks mūsu nākotnes veselības un labklājības elements.”

Nitrā tiks izveidota multifunkcionāla un brīvi pieejama pilsētvides ainava gar astoņus kilometrus garo veloceliņu, kas savieno Dražovces rajonu ar pilsētas centru. “Esmu ļoti gandarīts, ka IN-HABIT projektā uzmanība tiek pievērsta veselībai un īpaši garīgajai veselībai, vienlaikus pievēršoties arhitektūrai, urbanizācijai un savstarpējai saskarsmei,” sacīja Nitras mērs Mareks Hatas (Marek Hattas). “IN-HABIT projektam patiešām būs liela ietekme uz mūsu pilsētām, un es jo īpaši priecājos, ka projektā līdzdarbojas bezpeļņas sektors, iedzīvotāji, aktīvisti, universitātes un vietējās pašvaldības.”

Lai nodrošinātu risinājumus, kas patiesi darbojas pilsētu un to iedzīvotāju labā, IN-HABIT projekta stratēģijas centrā ir cilvēki, un to īstenos publiskā un privātā sektora un iedzīvotāju partnerības, kurās piedalās iedzīvotāji, politikas veidotāji un pilsētplānotāji, (sociālie) uzņēmumi un pētnieki. Lai veicinātu domāšanas un uzvedības izmaiņas, projektā tiks iesaistīti bērni un jaunieši, identificēti vietējie līderi un izcelti jauni sieviešu lomas paraugi. Papildus vietēja mēroga sadarbībai katrā pilsētā IN-HABIT projekts sadarbosies ar institūcijām Eiropas un arī starptautiskā mērogā. Ugo Garnači (Ugo Guarnacci), projekta konsultants no Eiropas Komisijas Mazo un vidējo uzņēmumu izpildaģentūras, paskaidroja, ka “IN-HABIT ietver vīzīju, kā dažādība, vienlīdzība un iekļaušana var būt galvenie elementi veselības un labklājības veicināšanai pilsētās. Projekts iesaistīs iedzīvotājus, īpaši no atstumtajām grupām, un ieviesīs novatoriskus risinājumus. IN-HABIT projekta skaistums slēpjas tā potenciālā parādīt ES pētniecības un inovācijas pievienoto vērtību dažādos mērogos.”

Projekta  atklāšanas sanāksmē 2020. gada 13. -5.oktobrī piedalījās 21 partneris no Eiropas Savienības un Kolumbijas, kas ir apņēmušies iekļaujošu veselību un labklājību padarīt par realitāti mazās un vidēja izmēra pilsētās.

Ja vēlies uzzināt vairāk vai iesaistīties projektā, apmeklē projekta mājas lapu: www.inhabit-h2020.eu

© Rīgas plānošanas reģions. 2022 / Izstrādātājs
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!