Piektdiena, 2024. gada 15. novembris
Teksta izmērs:
<ATGRIEZTIES

1) Jautājums:
2010.03.25; Egīls Austrums; Ogre
Labdien! Izpētīju plānoto pakalpojumu klāstu, bet neredzēju tādu pakalpojumu kā interneta veikals, kur varētu iepirkties neizejot no mājas caur internetu. Vienu laiku tāda iespēja bija, bet nu vairs nav pieejams Ogrē. Varbūt paredzētais transporta pakalpojums līdz veikalam to nodrošinās? Cik bieži šāds transports ir paredzēts vienam cilvēkam ar būtiskiem kustību traucējumiem (1.grupa)? Paldies!

Atbilde:
Interneta veikals kā sociālais pakalpojums programmā nav paredzēts. Programma tiek izstrādāta, lai attīstītu iedzīvotāju vajadzībām atbilstošus sociālos pakalpojumus. Kā viens no šādiem pakalpojumiem saskaņā ar iedzīvotāju aptaujā konstatēto un arī sociālo pakalpojumu speciālistu viedokli ir speciālā transporta pakalpojums. Arī Jūsu jautājums un informācija, ka speciālā transporta pakalpojums Jūsu pašvaldībā ir bijis, liecina par šāda pakalpojuma nepieciešamību. Programma šāda pakalpojuma nepieciešamību paredz.
2) Jautājums / komentārs:
2010.04.08; Lilija; Ogres novads
Nav meklētas un parādītas alternatīvas- sabiedriskās organizācijas,kas jau daļēji šajā jomā darbojas,bez atalgojuma(bet,cik ilgi vēl?) Un ko viņas dara-organizē invalīdiem,pensionāriem brīvā laika pavadīšanu, motivēšanu,prasmju attīstīšanu,pašapziņas celšanu,integrēšanu sabiedrībā ,izglītošanu u.c.funkcijas,kas jāveic sociāliem dienestiem.Jāatzīst,ka šis ieguldītais darbs ir līdzvērtīgs algoto sociālo darbinieku ieguldījumiem un, ja brīvprātīgie nesaņem atalgojumu,tad vismaz vajadzētu segt organizāciju administratīvos izdevumus. Vai sociālie dienesti var un spēj sadarboties ar brīvprātīgo organizācijām? Tas ir liels potenciāls,kuru attīstot iegūtu plašas iedzīvotāju mērķa grupas.Tagad , arī Ogres novadā,ir organizācijas,kas iesaistījušās brīvprātīgā darbā ar trūcīgāko iedzīvotāju daļu,kuriem nepieciešamas pārtikas pakas un ne tikai to vien dara. Arī līdz šim procesam ir bijis liels nevalstisko organizāciju ieguldījums, ko sociālā jomā strādājošie nav aptvēruši. Jābūt sabalansētībai.Kādā bagātā Pierīgas pagastā nav sabiedrisko organizāciju, jo ir spēcīgs sociālais dienests, kas domā un realizē projektus visu mērķu grupas vajadzībām.Bet citos pagastos, novados,kas spētu uzņemties lomu-vienot sociālos dienestus un brīvprātīgās sabiedriskās organizācijas kopīgiem mērķiem?Vai koordinators? Pašas organizācijas, sociālie dienesti?Priekšlikums-izvērtēt potenciālās iespējas,jo arī sabiedriskās organizācijas spēj domāt un risināt globālas lietas, tik viņas ir bez vai ierobežotiem finansiāliem resursiem, kas apgrūtina problēmu risināšanu.

Atbilde:
Nevalstiskajām organizācijām būs iespēja iesniegt projektu pieteikumus par Programmā minēto sociālo pakalpojumu nodrošināšanu apakšaktivitātes “1.4.1.2.4. Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos” ietvaros. Tādējādi tiks izmantotas arī nevalstiskā sektora iespējas un resursi. Par apakšaktivitātes projektu konkursa dokumentācijas sagatavošanas stadiju un projektu konkursa izsludināšanas termiņiem lūdzam interesēties par apakšaktivitātes ieviešanu Atbildīgajā iestādē – Labklājības ministrijā  vai Sadarbības iestādē – Nodarbinātības Valsts Aģentūrā.
3) Jautājums:
2010.04.12; pakalpojumu saņēmēja; Sigulda
Sakiet, lūdzu, kur var apskatīt un iepazīties ar Siguldas, Mālpils un Krimuldas novadu izvēlētajiem risinājumiem, jo apskatot pieejamo informāciju par šīm pašvaldībām nav informācijas, līdz ar to nekāda kvalitātīva un visien pieejama sabiedriskā apspriešana laikam jau nesanāk. varbūt tas ir tikai šauram lokam izredzētiem…. kur, lai prasts pakalpojuma saņēmējs iegūst šo informāciju, ja tas nav noslēpums….

Atbilde:
Minēto novadu sociālo pakalpojumu plānošanas modeļi Programmas 1. redakcijas publicēšanas laikā vēl bija izstrādes stadijā, tādēļ nav iekļauti šajā dokumentā. Sabiedrisko apspriešanu laikā šie modeļi tika prezentēti un detalizēti apskatīti. Lūdzam skatīt sabiedrisko apspriešanu prezentāciju, lai iepazītos ar minēto novadu modeļiem. Prezentācija pieejama dokumentācijas sadaļā .

4) Jautājums:
2010.04.22; Марина; Рига
Добрый день!!!!! я являюсь инвалидом второй группы с детства, у меня послетравмотическая эпилепсия в тяжёлой фоме, сейчас состояние ухудшилось, постоянные приступы с потерей сознания, мне надо постоянно наблюдаться у невролога, могу ли я пользоваться услугами транспорта , в общественном транспорте я ездить не могу, какие документы надо предоставить, недавно лежала в больнице, сделала ЭЭГ мозга, заранее благодарю.

Atbilde:
Tā kā Rīgas plānošanas reģiona kā Programmas izstrādātāja kompetencē neietilpst sociālo pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem, ar konkrētiem lūgumiem pēc sociālajiem pakalpojumiem vai informācijas par pakalpojumu pieejamību, iesakām vērsties savas pašvaldības sociālajā dienestā. Savas pašvaldības sociālā dienesta kontaktinformāciju Jūs varat iegūt pašvaldības mājas lapā vai arī izziņu birojos.

© Rīgas plānošanas reģions. 2022 / Izstrādātājs
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!