Svētdiena, 2024. gada 22. decembris
Teksta izmērs:

  ATPAKAĻ

JŪNIJS, 2021

projekta “Baltijas transporta loks / Baltic Loop” ietvaros ir izstrādāts pētījums par mazo ostu lomu reģiona ilgtspējīgas attīstības kontekstā, īpašu uzmanību pievēršot ostu kā transporta mezglu potenciāla izmantošanai.  Projekta galvenais uzdevums ir aktualizēt A-R virziena transporta plūsmu attīstības  jautājumus Baltijas jūras reģiona centrālajā daļā, radot atbilstošus risinājumus pasažieru   un kravu transporta kustības uzlabošanai un dažādu pārvadājumu veidu savietojamībai, t.sk. radīt atbilstošus pasažieru un kravu transporta sektorā iesaistīto pušu sadarbības risinājumus.

Pētījums par mazo ostu lomu reģiona ilgtspējīgas attīstības kontekstā:

Rezumē

Pilnais pētījuma teksts

Jaunumu lapa #7

Šoreiz Jaunumu lapā īss atskats uz katra partnera pievienoto vērtību projekta īstenošanā. Mūsu gadījumā tas ir mijiedarbības stāsts par ostām un transporta plūsmu, kā arī Rīgas metropoles areāla nozīmi.

 

Projektam Baltic Loop noslēdzoties, sagatavoti trīs tematiskie video ar piedāvātajiem risinājumiem  projektā definēto transporta koridoru attīstībai gan jūrā, gan uz sauszemes. Baltic Loop (Baltijas transporta loks) ir Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas projekts, kura mērķis ir samazināt ceļošanas un kravu pārvadājumu laiku, vienlaikus samazinot arī CO2 emisijas trīs projekta definētos Centrālbaltijas reģiona koridoros (Ziemeļu, Vidējā un Dienvidu), tos padarot pievilcīgus jaunu uzņēmumu piesaistei un inovāciju attīstībai.

How to reduce transportation bottlenecks?

Discover business models for smart and sustainable sea logistics and port operations

Dialogue between different transportation actors

MARTS, 2021

Jaunumu lapa #6

RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONS IZSTRĀDĀJIS ZIŅOJUMU PAR SADARBĪBAS PROBLĒMĀM TRANSPORTA NOZARĒ

Rīgas plānošanas reģions izstrādājis ziņojumu par sadarbības problēmām transporta nozarē Latvijā, kura mērķis bija apzināt jomas problēmas un ieinteresēto pušu dialoga veidā rast risinājumus efektīvākai sadarbībai.

“Transporta koridors ir jāskatās starptautiskā nogrieznī, bet, lai tas labi funkcionētu, mums ir svarīgi novērst problēmas tieši lokālā mērogā – mūsu gadījumā Latvijā. Ar šo ziņojumu mēs identificējām vairākus pilnveidojamus virzienus, kas skar gan savstarpēju ekspertu un institūciju sadarbības platformu meklēšanu, gan arī veiksmīgāku mobilitātes plānošanas procesu un politisko lēmumu pēctecību. Ļoti lielu lomu transporta jomā Latvijā ieņem Rīgas metropoles areāls, kas ir kā mugurkauls iekšējai transporta kustībai ar reģiona lomas lidostu, ostu un dzelzceļa tīklu”, atzīst Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Rūdolfs Cimdiņš.

Vairāk šeit!

DECEMBRIS, 2020

Noslēdzošajā tiešsaistes sanāksmē 9. decembrī pārrunājām rezultātus, kas ļaus noslēgt darbu pie ziņojuma “Vadlīnijas nākotnes sadarbības risinājumiem” izstrādes.

Projekta ietvaros tika rīkots semināru-darbnīcu cikls “Sadarbības dialogi transporta nozarē” ar mērķi uzlabot dažādu reģionā iesaistīto pušu sadarbību, lai sasniegtu labākus gala rezultātus un meklētu risinājumus, kā samazināt pārvietošanās laiku Dienvidu koridorā.

 

Jaunumu lapa #5

Noslēdzoties gadam, esam izveidojuši projekta Baltic Loop jaunumu vēstuli. Tā būs jau piektā kopš sākām īstenot projektu. Uzzini vairāk par pētījumu Somijā un secinājumiem par tā saucamajiem “bottlenecks” vai vājajām vietām un ko par projektu raksta Zviedrijā. Tāpat īss 17 interviju kopsavilkums, lai uzzinātu, ko par satiksmes plūsmas uzlabošanu domā dažādi reģiona eksperti. Un neliels rezumē Latvijas komandas iniciatīvai, rīkojot darbagrupas seminārus savstarpējās komunikācijas starp visām iesaistītajām pusēm pilnveidošanai.

NOVEMBRIS, 2020

Otrā sanāksme “Sadarbības dialogi transporta nozarē: Idejas un risinājumi” norisinājās 2020.gada 20. oktobrī, Rīgā. Seminārā-darbnīcā klātienes formā prāta vētras sesijas laikā 21 dalībnieks radīja un apsprieda idejas un risinājumus vājajām pusēm, iespēju izmantošanai un draudu novēršanai. Darbnīcas gaitā tika precizēti iepriekšējās sesijas rezultāti un ģenerētas idejas problēmu risināšanai.

OKTOBRIS, 2020

Pirmā sanāksme “Sadarbības dialogi transporta nozarē” notika 2020.gada 22.septembrī Rīgā, piedalījās 22 cilvēku. Seminārā-darbnīcā klātienes formā prāta vētras sesijas laikā veica stipro, vājo pušu, iespēju un draudu analīzi.

MARTS, 2020

Lasiet Jaunumu lapu#3.

Baltic Loop ieinteresēto pušu aptaujas rezultāti Latvijā

2020. gada 5. martā notika koprades seminārs “Pilsētvides mobilitātes plānošana un SUMP pieejas īstenošana Rīgas metropoles areālā”. Seminārs notika projektu Baltic Loop un SUMBA ietvaros. Vairāk lasiet šeit.

JANVĀRIS, 2020

2020. gada 22 janvārī Rīgas plānošanas reģions organizēja Rīgā notikušo starptautisko ieinteresēto personu sanāksmi. Tikšanās laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar Latvijas Transporta vadlīnijām un dažādu mērogu projektiem gan Latvijā, gan ārvalstīs. Aptvertās tēmas parādīja, kā dažādās projektu iniciatīvas spēj palīdzēt sasniegt nacionālā un starptautiskā līmenī izvirzītos mērķus gads.

“Tādi projekti kā Baltijas transporta loks ir ļoti svarīgi politikas īstenošanai valsts līmenī” – atzinusi Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas pārstāve Inta Rozenšteine.

“Neviens projekts, pat tādā mērogā kā Rail Baltica, nebūs efektīvs, ja netiks meklēta sinerģija,”- to teica Rail Baltica pārstāvis Ģirts Bramanis RB Rail Latvia vārdā. Viņš arī mudināja izmantot iespēju un dalīties ar attiecīgo informāciju un datiem starp Rail Baltica un Baltic Loop!

  

Interesantā diskusijā tika uzsvērti vairāki būtiski jautājumi, piemēram, politiskas stratēģijas un to īstenošana.

Vizītes ietvaros tika apskatīts arī Ādažu novads un Skultes osta idejām, pieredzes apmaiņai un iespējamai sadarbībai tuvākajā nākotnē.

DECEMBRIS, 2019

Lasiet Jaunumu lapu#2

NOVEMBRIS, 2019

Projekta partnerība ir izstrādājusi iesaistīto pušu aptauju, lai apzinātu un samazinātu dažādu satiksmes kavēkļu (fizisku, administratīvu un organizatorisku) ietekmi uz pasažieru un kravu transporta plūsmām. Lai apzinātu Centrālbaltijas teritorijā esošo un transporta jomā iesaistīto pušu redzējumu, Rīgas plānošanas reģions veica aptauju. Aptaujas rezultāti tiks izmantoti pētījumos un prezentēti transporta nozares konferencēs.

Projekta BALTIC LOOP iesaistīto pušu aptauja

OKTOBRIS, 2019

Lasiet Jaunumu lapu#1

FAKTU LAPA

SEPTEMBRIS, 2019

Rīgas plānošanas reģions uzsācis dalību starptautiskā projektā “Baltijas transporta loks” (Baltic Loop) ar mērķi samazināt laiku ceļošanai un pārvadājumiem starp Rīgu un citiem nozīmīgiem starptautiskiem transporta mezgliem Zviedrijā, Somijā, Igaunijā un Krievijā (Sanktpēterburgu).

 Projektā Rīgas plānošanas reģiona loma būs saistīta ar starptautisko transporta mezglu sasniedzamības uzlabošanu, kas nākotnē sekmētu transporta sistēmu sakārtošanu un sastrēgumvietu samazināšanu. Ceļošanas un kravu pārvadājumu laika samazināšana vienlaikus ļaus sekmēt vides mērķu sasniegšanu – ļaus samazināt CO2 emisijas trīs Centrālbaltijas reģiona koridoros, tos padarot pievilcīgus jaunu uzņēmumu piesaistei un inovāciju attīstībai.

Starptautiskā kontekstā ātrs savienojums ar lielākajām metropolēm Eiropā un Baltijas jūras reģionā ir būtisks Rīgas plānošanas reģionam, kas ir nozīmīgs gaisa, ūdensceļu un sauszemes maģistrāļu krustpunkts.

Reģiona telpiskajai attīstībai būtiska ir integrēta savienojumu attīstība ar starptautiskiem transporta mezgliem – Rail Baltica, starptautisko lidostu “Rīga” un Rīgas ostu – ar Baltijas jūras Rietumu-Austrumu transporta infrastruktūru. Tas nodrošinātu ātru piekļuvi citiem Eiropas un pasaules reģioniem. Rīgas osta kļūs par starptautisku kontaktpunktu ne tikai preču pārvadājumu, bet arī pasažieru pārvadājumu jomā. Baltijas jūras reģiona kontekstā vissvarīgākā loma ir ātrai saiknei starp galvenajiem reģiona mezgliem. Īpaša uzmanība jāpievērš Rīgas kā metropoles ārējai (starptautiskajai) pieejamībai citiem lielpilsētu reģioniem.

Projektā tiek apskatīti trīs koridori: Ziemeļu (Zviedrija – Somija un tālāk uz Sanktpēterburgu), Vidējais (Zviedrija – Igaunija un tālāk uz Sanktpēterburgu) un Dienvidu koridors (Zviedrija – Latvija – Igaunija un tālāk uz Sanktpēterburgu).

No Latvijas projektā piedalās vēl Vidzemes plānošanas reģions un Ventspils Augsto tehnoloģiju parks. Asociēto partneru lokā ir LR Satiksmes ministrija un Ventspils brīvostas pārvalde. Kopumā projektā iesaistīti septiņi partneri no četrām valstīm: Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas. Projekta vadošais partneris ir Turku Universitāte Somijā.

Projekts “Baltic Loop” tiek īstenots Interreg Centrālās Baltijas programmas 2014.-2020. gadam ietvaros.

 Attēls: Viens no transporta plūsmas svarīgiem elementiem ir sakārtota sabiedriskā transporta sistēma, kas ievērojami varētu risināt sastrēgumvietas.

Seminārs jeb praktiska darbnīca MadCity praktiskā darbnīca “Dzelzceļa stacija kā mobilitātes punkts Latvijas pašvaldībā”

“Mobilitātes punkti* Latvijā – stratēģiska ilūzija vai lielā reģionu iespēja?” – ar šādu filozofisku jautājumu norisinājās 2019. gada 17. septembrī norisinājās seminārs jeb praktiska darbnīca MadCity praktiskā darbnīca “Dzelzceļa stacija kā mobilitātes punkts Latvijas pašvaldībā”.

Jaunie pasažieru vilcieni, 22 dzelzceļa staciju un pieturas punktu modernizācija,  autobusu maršrutu reorganizācija, Rail Baltica izbūve – visi šie pasākumi būtiski uzlabos mobilitātes iespējas Latvijā. Lai pilnībā iedarbinātu “dzelzceļš kā mugurkauls” ideoloģiju, nepieciešami efektīvi dažādo transporta veidu savienojumi, tai skaitā  mobilitātes punktu izveide.

Praktiskās darbnīcas mērķis bija veidot sapratni par dzelzceļa staciju kā mobilitātes punktu, kurā nodrošināta dažādu transporta veidu pieejamība (sabiedriskais transports, privātais auto, velosipēds (arī koplietošanas), koplietošanas auto, e-skrejritenis u.c.), kas nodrošina ērtu un ātru pārvietošanās iespēju; sagatavot priekšlikumus nepieciešamajām aktivitātēm iesaistīto pušu darbības koordinēšanai (projektēšanai, normatīvo aktu izmaiņām, finansējuma plānošanai NAP un ES 2021-2027 ietvaros, sadarbības modeļu izveidei u.c.)

Darbnīcas dalībnieki bija Rīgas, Vidzemes un Zemgales reģionu pašvaldības, kurās ir dzelzceļa satiksme; saistītās institūcijas (ministrijas, aģentūras, uzņēmumi); IT uzņēmumi un mobilitātes komersanti; tirdzniecības uzņēmumi;  nevalstiskās organizācijas.   

Pasākumu organizēja “MadCityRīga” sadarbībā ar Rīgas un Vidzemes plānošanas reģioniem, Centrālās Baltijas programmas projekta Baltic Loop ietvaros.

AUGUSTS, 2019

No šī gada 14. – 15. augustam Baltic Loop jeb Baltijas transporta loka projektā bija projekta partneru tikšanās Rīgā, kur apspriedām pirmās aktivitātes, kas darāmas projektā. Baltijas transporta loka projekta komanda tikās projekta aktivitāšu plānošanas sanāksmē Rīgā.

Tās laikā komanda vienojās par pirmajām aktivitātēm projektu uzsākot:

  • Identificēt Centrālbaltijas reģiona koridoros (Ziemeļu, Vidējā un Dienvidu) transporta un pasažieru pārvadājuma jomā iesaistītās puses;
  • Veikt augstāk minēto iesaistīto pušu anketēšanu, ar mērķi identificēt problēmu jomas un iespējamos risinājuma virzienus, lai nākotnē varētu samazināt ceļošanas un kravu pārvadājumu laiku, vienlaikus samazinot arī CO2 emisijas.
© Rīgas plānošanas reģions. 2022 / Izstrādātājs
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!