Projekta CHERISH ietvaros, aicinām interesentus piedalīties iesaistīto un ieinteresēto pušu sanāksmes tiešsaistē š.g.3.martā no plkst.11:00-13:00, kurā esam iecerējuši pārrunāt Rīcības plānā iekļaujamās darbības.
Projekta galvenais uzdevums ir izstrādāt Rīcības plānu nosakot darbības, kas sekmētu piekrastes zvejniecības kopienu attīstību un kultūrvēsturiskā zivsaimniecības mantojuma aizsardzību un popularizēšanu.
Balstoties uz projekta ietvaros notikušo starpvalstu pieredzes apmaiņu, esošās situācijas analīzi un dialogu ar iesaistītajām pusēm, Rīgas plānošanas reģions savā rīcības plānā ir iecerējis iekļaut šādas darbības:
Darbība 1: Atbalsts sadarbības platformu stiprināšanai piekrastes zvejniecības kopienās zvejniecības kultūras mantojuma saglabāšanai un popularizēšanai un tūrisma piedāvājuma dažādošani: jaunu tūrisma produktu attīstība, komercializācija un mārketings, vietējā zīmola veidošana utml.;
Darbība 2: Atbalsts piekrastes muzeju kapacitātes stiprināšanai, kas strādā ar zvejniecības kultūras mantojuma aizsardzību un tā popularizēšana: metodes, satura modernizācija, digitalizācija, mērķauditoriju iesaiste, jaunu projektu attīstība, pasākumi un norises utml.;
Darbība 3: Nēģu ķeršana un gatavošana – Tradicionālo ekoloģisko zināšanu (TEK) dokumentēšana un izmantošana tūrisma produktu attīstībā un zināšanu popularizēšana dažādām mērķa grupām;
Darbība 4: Zvejniecības kultūras mantojuma attīstības, kā rīcības virziena, iekļaušana Rīgas plānošanas reģiona Attīstības programmā 2021.-2027.gadam.
Sanāksmes laikā aicināsim Jūs uz diskusiju par Rīcības plānā iekļaujamām darbībām, to apakšaktivitātēm, iesaistītajām pusēm un iespējamajiem finanšu avotiem.
11.00 – Rīcības plāna galvenie virzieni, Inga Brieze, projekta eksperte un Āris Adlers, projekta eksperts
Diskusijas, priekšlikumi aktivitātēm
12:30 – Tradicionālo ekoloģisko zināšanu (TEK) – nēģu ķeršanas zināšanas un tradīcijas Latvijā, Āris Adlers, projekta eksperts
Diskusijas plānotas nelielā sastāvā – ar piekrastes zvejniecības attīstību saistītu mērķauditoriju – muzeju, biedrību, vietējo rīcības grupu un nemateriālā kultūras mantojuma pārstāvjiem.
Reģistrētiem lietotājiem tiks nosūtīta tiešsaite dalībai.
Projekts “Reģionālā attīstība sekmējot piekrastes zvejniecības kultūras mantojuma potenciālu Eiropā / CHERISH” tiek ieviests ar starpreģionu sadarbības programmas Interreg Europe 2014.-2020. gadam atbalstu.