Piektdiena, 2018. gada 14. decembris
Teksta izmērs:
<ATGRIEZTIES

JŪNIJS, 2017

Žurnālistu vizīte SmartPorts ostās

No 6. līdz 13.jūnijam Latvijā viesojās žurnālisti-blogeri no Vācijas un Somijas, kā arī Vācijas tūrisma aģentūras pārstāve, kas specializējas Baltijas jūras tūrismā. Vizītes mērķis bija iepazīties ar burāšanas iespējām Latvijā, mazo ostu tīklu un ostu piedāvātajiem pakalpojumiem, ko Rīgas Plānošanas reģions sadarbībā ar Kurzemes Plānošanas reģionu attīsta SmartPorts projekta ietvaros.

Vizīte sākās Liepājā, kur viesi iepazina Kurzemes piekrasti un tās mazās ostas, tad dalībnieki burāja no Mērsraga līdz Rīgai, vēlāk apmeklēja Jūrmalas un Rīgas ostas, un vizīti noslēdza Kuivižu un Salacgrīvas ostās. Tātad šī bija lieliska iespēja iepazīt visu Latvijas piekrasti!

Mūsu viesi bija burāšanas blogeris no Vācijas Olivers Bokle (Oliver Boeckle), Vācijas tūrisma operatora Mare Baltikum Reisen pārstāve Kristīne Saltena (Christine Salten) un Somijas žurnāla burātājiem “Vene” un “Kippari” galvenā redaktore Kiti Vesterbaka (Kiti Westerback).

 

MAIJS, 2017

Burāšanas sezonas atklāšana un SmartPorts info kioska atklāšana

Ar semināru “Jūras un burāšanas tūrisma attīstības iespējas Latvijā” šī gada 12.maijā jahtklubā Audā tika atklāta 2017.gada burāšanas sezona.

Seminārā tika apskatīti būtiski aspekti un tendences jūras un burāšanas tūrisma attīstībai Latvijā. Semināra dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar mūsdienu tendencēm digitālajā mārketingā, saņemt ieteikumus mārketinga aktivitāšu plānošanai un mājas lapas uzturēšanai, kā arī saņemt ieteikumus ārvalstu tūristu piesaistei.

Lai vēl efektīvāk piesaistītu ārzemju burātājus Latvijas ostām, šo pasākumu organizējām sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamentu, kura pārstāvji iepazinās ar ostām un to darbību. Seminārā iegūtās zināšanas palīdzēs vēl aktīvāk stāstīt par burāšanas iespējām Latvijā un piesaistīt ārzemju tūristus.

Semināra laikā tika svinīgi atklāts SmartPorts projekta ietvaros izveidotais informācijas kiosks jeb “vaļa aste”.

Prezentācija “Jūras un burāšanas tūrisma attīstības iespējas Latvijā”

 

JANVĀRIS, MARTS, 2017

SmartPorts ostas piedalās starptautiskajās burāšanas izstādēs

SmartPorts projekta ietvaros RPR ostas piedalījās divās starptautiskajās burāšanas izstādēs: “The Boot Düsseldorf”, 2017.gada janvārī, un izstādē “Allt för sjön” Stokholmā, Zviedrijā, 2017.gada martā.

The Boot Düsseldorf ir lielākā izstāde Baltijas jūras reģionā, kur tiek prezentētas modernākās jahtas un citi ūdens transportlīdzekļi, kā arī dažādas valstis reklamē savu piekrasti un aicina burātājus iepazīties ar tūrisma galamērķiem. Šogad Diseldorfas izstāde pulcēja ap 70 valstu pārstāvjus.

“Allt för sjön” ir lielākā burātāju izstāde Zviedrijā, kas ik gadu pulcē vairāk kā 80 000 apmeklētāju un dalībniekus no 15 valstīm. Zviedri ir aktīvi burātāji un Baltijas jūras apceļotāji, tāpēc Latvijas ostām bija īpaši svarīgi iepazīstināt ar jau esošo infrastruktūru un attīstības plāniem. Izstāžu laikā iegūtie kontakti palīdzēs piesaistīt vairāk apmeklētāju ostām, tādējādi veicināt ostu attīstību.

Rīgas plānošanas reģionu izstādēs pārstāvēja Rīgas jahtklubs “Auda”, Jūrmalas osta, Salacgrīvas osta, Mērsraga osta un RPR darbinieki.

 

JANVĀRIS, 2017

Izstrādāts SmartPorts ostu marketinga plāns

Lai veicinātu Latvijas mazo ostu atpazīstamību un veicinātu burātāju- tūristu piesaisti SmartPorts projekta ietvaros RPR ir izstrādājis “Latvijas mazo ostu tīkla mārketinga plānu”.

Plāna mērķis ir veicināt, lai Latvijas piekrastes mazās ostas, un burāšanas sektora atbalsta nozares, aktīvāk attīsta pakalpojumus, kas orientēti uz burātāju mērķauditoriju, tādējādi palielinot ostu infrastruktūras noslogojumu un atdevi. Tas ir iespējams, veicot pakalpojumu mārketinga kampaņas, reklamējot ostu profilus, veicinot savstarpējo sadarbību, veidojot virtuālu, mazo ostu tīklu, kā arī uzrunājot sabiedrību izbaudīt burāšanas un ūdens sporta aktivitātes.

Iepazīties ar plānu šeit .

Ostu faktu lapas šeit.

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!