Otrdiena, 2018. gada 16. oktobris
Teksta izmērs:

ATPAKAĻ UZ ZIŅU LAPU

Atskats uz Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes izbraukuma sēdē diskutēto

16. martā notika Rīgas plānošanas reģiona (RPR) Attīstības padomes izbraukuma sēde, kas notika Ikšķiles novada Tīnūžos. Zemāk svarīgāko jautājumu kopsavilkums.

Pēc spraigas diskusijas ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski tika nolemts, ka diksusijas ir jāturpina un tas ar ministriju tiks darīts ar RPR Izglītības jautājumu darba grupas starpniecību, kurā apvienojušies plānošanas reģiona pašvaldību deleģētie pārstāvji. Darba grupu vada Līga Kadiģe, Mārupes novada domes priekšsēdētāja vietniece.

Savukārt Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš iepazīstināja ar plānoto reģionālo maršruta tīkla apjomu 2018. gadā, kā arī gaidāmā iepirkuma sabiedriskā transporta pārvadātājiem rīkošanu 2019. gadā. Viņš aicināja reģiona pašvaldības politiskā līmenī par svarīgiem lēmumiem lemt kopēji un ar RPR Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājas Ligitas Olantes starpniecību informēt par saviem lēmumiem Sabiedriskā transporta padomi.

Sēdē tika nolemts izveidot sociālo jautājumu tematisko darba grupu, kuru vadīs Rīgas domes deputāte Regīna Ločmele-Luņova. Ikviena reģiona pašvaldība būs laipni aicināta deleģēt savu pārstāvi šajā darba grupā. Jau šobrīd aktīvi darbojas divas tematiskās grupas – sabiedriskā transporta un izglītības jautājumu. Tematiskās darba grupa ir jauna tradīcija – par to sākšanu veidot tika nolemts pagājušajā RPR Attīstības padomes sēdē. To mērķis ir lemt par reģiona attīstībai svarīgiem jautājumiem politiskā līmenī.

Attīstības padomes locekļi atbalstīja reģiona Deinstitucionalizācijas plāna 1. redakcijas projekta nodošanu publiskai apspriešanai pirms tā pieņemšanas galīgajā redakcijā. Sabiedriskā apspriešana ilgs līdz 2018. gada 18. aprīlim. Pirms lēmuma pieņemšanas “Sustento” pārstāvis Māris Grāvis iepazīstināja ar tā virzieniem.

RPR Sabiedriskā transporta nodaļas vadītāja Ligita Olante izstāstīja par RPR jauno funkciju – taksometru licencēšanu. Padome atbalstīja jauno taksometru licencēšanas kārtību Rīgas plānošanas reģionā.

Pēc diskusijas iepriekšējā Attīstības padomes sēdē, šajā tika apstiprināts RPR tematiskā plāna “Rīcības plāns Rīgas metropoles areāla attīstībai” darba uzdevums un tika dota zaļā gaisma plāna izstrādes uzsākšanai, atbilstoši darba uzdevumā noteiktajiem tematiskajiem virzieniem, izstrādes procesa organizācijai un laika grafikam.

Pēc iepazīšanās ar RPR attīstības programmas 2014. – 2020. gadam aktualizēto  Rīcības plānu, tas tika akceptēts.

RPR pārstēve Dace Grīnberga iepazīstināja ar divu pašvaldību vadības pieredzes apmaiņas braucienu organizēšanu uz Mtskhetas reģionu Gruzijā par reģiona un pašvaldību sadarbību, kā arī par uzņēmējdarbības atbalsta jautājumiem un  uz Helsinki – Ūsimā reģionu Somijā par izglītības jautājumiem.

Vēl viena prezentācija bija no VARAM puses par remigrācijas aktivitātēm reģionos. Jāmin, ka šī projekta ietvaros arī RPR uzsācis darbu remigrācijas speciālists.

Prezentācijas:

  1. Par sadarbību ar Gruziju
  2. RPR tematiskā plāna “Rīcības plāns Rīgas metropoles areāla attīstībai” apraksts un darba uzdevums
  3. RPR attīstības programmas 2014. – 2020. gadam aktualizētais  Rīcības plāns un apraksts
  4. RPR Deinstitucionalizācijas plāna 1. redakcijas projekts un apraksts
  5. RPR 2017. gada pārskata skaidrojums
  6. Pētījums: Optimālā vizpārējā izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā

 

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!