Otrdien, 16.janvārī, Rīgas plānošanas reģiona un Rīgas pilsētas Attīstības departamenta pārstāvji tikās, lai apmainītos ar informāciju par Zaļo projektu īstenošanas gaitu.
Rīgas plānošanas reģions šobrīd īsteno vairākus projektus, kas atbalsta RPR attīstības programmas 2022.- 2027.gadam 7.priortiāti “Klimatnoturība, dabas vide un enerģētika”, t.sk. RV 7.2. Ilgtspējīgas energopārvaldības, energoapgādes sistēmu attīstība, atjaunīgo energoresursu izmantošana:
BUILDSPACE – ēku energoefektivitātes prognozēšanas risinājums Rīgā izmantojot dronu un satelītu datus
SRI-ENACT – Energospeciālistu kapacitātes stiprināšana Viedās gatavības rādītāju/Smart Readiness Indicators – jaunu tehnoloģiju ieviešanas potenciāla ēkās novērtēšanai
ENERGATE – platforma ēku īpašniekiem, energopakalpojumu sniedzējiem un finansētājiem energoefektīvu ēku renovācijai
ShareRES – prakses energokopienu attīstībai
EASY ENERGY – risinājumi energoefektivitātei iedzīvotāju grupām
IN HERIT – metodika kultūrvēsturisko ēku energoefektivitātes paaugstināšanai (Ave Sol koncertzāle)
POWER YOUTH – jauniešu iesaiste enerģētikas kopienu pasākumos
META BUILD – “Energoefektivitāte vispirms” metodika, tehnoloģijas un pilotēka reģionā
Klimatnoturības projektus īsteno arī RD Pilsētas attīstības departaments, Mājokļu un vides departaments, SIA Rīgas meži. Visi īstenotie projekti veicinās energoefektivitāti pilsētā un reģionā, dažāda veida un pielietojuma datu iegūšanu un apmaiņu, kā arī viedos tehnoloģiju aktīvāko pielietošanu, tāpēc, lai veicinātu labāko sadarbību un sinerģiju starp iesaistītajām institūcijām un citām organizācijām, tika organizēta sanāksme apkopot informāciju par projektu īstenošanas gaitu. Sanāksmē īpaši izskatīja Zaļos projektus un energoefektivitātes projektus, kur tiek izmantoti satelītdati un zaļā infrastruktūra. Prezentācijās īpaši izceļot:
Buildspace inovatīvās platformas izveidē tiks izstrādāti pieci pakalpojumi, divi tiks testēti Rīgā:
Projekts tika uzsākts 2023. gadā, veiktas nepieciešamās priekšizpētes piltotteritorijām potenciālo pakalpojumu nodrošināšanai, uzsākta pakalpojumu izstrāde. 2024. gadā plānots uzsākt pakalpojumu testēšanu.
Sinerģijas sanāksmes ir nozīmīgas, jo ļauj jēgpilni izmantot dažādu aktivitāšu rezultātā iegūtos datus un efektīvāk izmantot programmu pieejamo finansējumu. Šī ir iespēja ekspertiem uzzināt par citām aktivitātēm un izmantot jau pieejamus datus, savukārt, organizācijām – stiprināt sadarbību.