Atklāšanas pasākums tiešsaistē notika 14.oktobrī 2021, plkst. 12:00-13:00
Āgenskalna tirgus šobrīd piedzīvo straujas pārmaiņas un arvien tuvāk nāk brīdis, kad tas atkal vērs savas durvis apmeklētājiem – Rīgas iedzīvotājiem un viesiem. Tomēr, lai tirgus veiksmīgi attīstītos, ļoti būtisks ir vietējo iedzīvotāju un kopienas viedoklis, kā arī dažādu ieinteresēto pušu iesaiste. Tas ir svarīgs, lai tirgu ne tikai renovētu fiziski, bet tas kļūtu arī par drošu un patīkamu vietu, kur pulcēties, iegādāties veselīgu pārtiku un baudīt kultūru. Āgenskalna tirgus atjaunošanu 2018. gadā sāka SIA “Kalnciema iela” komanda, noslēdzot tirgus ēkas apsaimniekošanas līgumu ar Rīgas domi uz 30 gadiem. Āgenskalna tirgus vēsturiskās ēkas rekonstrukcija tika sākta 2018. gada decembrī, bet tirgu apmeklētājiem plānots atvērt tuvākajā laikā.
IN-HABIT projekts rekonstrukcijas darbiem piepulcē četrus konkrētus rīcības virzienus, kas tiek īstenoti iedzīvotāju, uzņēmēju, pārvaldes iestāžu un pētnieku partnerībā:
Rīga kopā ar projekta partneriem rīkoja IN-HABIT atklāšanas pasākumu, kura laikā interesentiem bija iespēja iepazīt projektā plānotās aktivitātes un paredzamos rezultātus, kas vērsti uz sabiedrības labklājības un veselības veicināšanu. Pasākuma pirmajā daļā (angļu valodā 35min) tika uzklausīts projekta vadošo partneru izklāsts un veidota diskusija par iespējamajiem projekta attīstības virzieniem un ietekmi Eiropas līmenī. Savukārt pasākuma otrā daļa bija veltīta katrai no iesaistītajām pilsētām un notika vietējā valodā. Rīgas pasākuma daļā (latviešu valodā 25min) koncentrējāmies uz Āgenskalna attīstības progresu, iepazīstinājām ar aktualitātēm, kā arī aicinājām dalībniekus iesaistīties diskusijā, lai iepazītu sabiedrības un ieinteresēto pušu attieksmi, pieredzi un iespējamās vīzijas tirgus un Āgenskalna attīstības kontekstā.
Projekta atklāšanas pasākums notika Eiropas Savienības programmas Apvārsnis 2020 projekta IN-HABIT – “Iekļaujošas un veselīgas pilsētas” ietvaros, kura mērķis ir veicināt iekļaujošu veselību un labklājību mazās un vidējās pilsētās. Četrās projekta pilotpilsētās tiek pētīts, kā, izmantojot līdz šim nepietiekami novērtētus resursus – kultūru, pārtiku, cilvēku un dzīvnieku saites, mākslu un vidi, var veicināt veselību un labklājību, īpašu uzmanību pievēršot dzimumu un iedzīvotāju dažādības aspektiem. Šie inovatīvie risinājumi tiks izstrādāti un īstenoti kopā ar vietējo kopienu pārstāvjiem.
Vairāk informācijas par projektu un iespējām iesaistīties: https://www.inhabit-h2020.eu