Trīs dienu laikā visiem partneriem bija iespēja iepazīties gan ar reģiona labajām praksēm lēnā tūrisma veicināšanā, gan politikas instrumentiem, kas reģionā veicina vienoti koordinēta un kvalitatīva lēnā tūrisma piedāvājuma attīstību un uzturēšanu. Tikšanās laikā tika uzsvērta sadarbības nozīme lēna un jēgpilna tūrisma veicināšanā, apvienojot teorētiskās atziņas ar praktisku pieredzi. Trīs dienu laikā dalībnieki iedziļinājās stratēģiskajā plānošanā, pētīja inovatīvas metodoloģijas un iepazina uzņemošā reģiona kultūras un dabas mantojumā.
SLOWDOWN partneru tikšanās Mursijas reģionā sākās ar visaptverošu lēnā tūrisma tendenču analīzi Eiropā. Galvenās diskusijas koncentrējās uz ieinteresēto pušu iesaisti, kā arī vietējās un reģionālās tūrisma politikas saskaņošanu. Īpaši saistošs tikšanās elements bija zināšanu apmaiņas sesija, kurā partnerreģionu pārstāvji prezentēja savas labās prakses. Šajā sesijā tika iekļautas arī partneru “ātrās iepazīšanās” kārtas, nodrošinot dalībniekiem novatorisku platformu ideju apmaiņai un labo prakšu prezentēšanai.
Vizītes laikā puses iepazina Mursijas reģiona aktivitātes ilgtspējas veicināšanā, dodoties vairākās mācību vizītes. Mursijas reģiona, kā tūrisma galamērķa pārvaldība, tiek baltīta uz stratēģisko plānu tūrisma attīstībai 2022.-2032. un tā ieviešanā iesaistītas vairāk kā 30 nozares, ieskaitot reģiona ministrijas, pašvaldības, policiju, avārijas dienestus, naktsmītnes, pakalpojumu sniedzējus, u.c. Visas iesaistītās puses kopīgi īsteno un pieņēmušas sava reģiona zīmolu, ideju un simbolus. Tiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, kas izpilda kritērijus un saņēmuši reģiona kvalitātes zīmi tiek dota priekšroka publiskajos iepirkumos.
Uzņemošās puses tūrisma labās prakses ietvēra tādus objektus kā Fuentes del Marqués, kas pazīstama ar savām senatnīgajām dabas ainavām, Karavakas pils un bazilika, kā arī Vīna zirgu muzeju. Uzsvars tika likts uz svētceļnieku pieredzēm un reliģisko tūrismu, apmeklējot senos pilsētas nocietinājumus un baznīcu, kurā glabājas Jēzus Kristus krusta paliekas. Tūristam šo vietu apmeklēšana piedāvā dziļāku izpratni par reģiona kultūrvēsturisko nozīmi.
Tika apmeklēta bijusī zīda ražotne, kurā iekārtotas ilgtspējīgas tūristu naktsmītnes, permakultūras dārzi un retu lopkopības šķirņu saglabāšanas infrastruktūra. Reģiona labā prakse ir dažādu nozaru sadarbība kopīgu produktu veidošanai, kā piemēram reliģijas un dabas resursu kopīga prakse, veidojot svētceļotāju dabas takas vai oriģināli svētceļniekiem ražoto apavu ražotnes stāsta veidošana ap reliģisko mantojumu produktu pārdošanai.
Vizītes trešā diena koncentrējās uz projekta vadības un finanšu pārvaldības jautājumiem. Otrā starpreģionu vadības grupas sanāksme sniedza iespēju partneriem saskaņot tematiskos uzdevumus, pilnveidot savu pieeju politikas uzlabojumiem un dalīties pieredzē. Tika uzsvērta nepieciešamība pēc skaidrām, īstenojamām stratēģijām, lai nodrošinātu lēna tūrisma iniciatīvu sekmību.
Projekts SLOWDOWN uzsver ilgtspējas mērķu saskaņošanas ar tūrisma stratēģijām izšķirošo lomu, lai radītu ilgstošu ietekmi. Kā prioritāti izvirzot ieinteresēto pušu iesaisti, kultūras autentiskumu un atbildību par vidi, projekts cenšas pozicionēt lēno tūrismu kā dzīvotspējīgu alternatīvu masu tūrismam. Vizītes rezultāti vēlreiz apstiprināja lēna tūrisma potenciālu, lai veicinātu nozīmīgas ekonomiskās un sociālās pārmaiņas, vienlaikus saglabājot Eiropas reģionu kultūras un dabas bagātības.
Lai iegūtu vairāk informācijas, apmeklējiet vietni.