Kārtība nosaka, ka Attīstības padomes priekšsēdētāja amatam uz diviem gadiem tiek iecelts Pierīgas pašvaldību pārstāvis (no pēdējo pašvaldību vēlēšanu brīža), savukārt par vietnieku tiek izraudzīts Rīgas pārstāvis. Pēc diviem gadiem notiek rotācija un šo amatu uz turpmākiem diviem gadiem ieņem Rīgas pārstāvis, bet par vietnieku kļūst Pierīgas pašvaldību pārstāvis. Tādā veidā tiek nodrošināts līdzsvars un paritāte starp Rīgu un Pierīgu.
Līdz ar to padomes vadības maiņa notika pēc rotācijas principa – pirmo periodu Attīstības padomi vadīja Juris Žilko un viņa vietnieks bija Edvards Ratnieks.
Padomē darbojas arī Mārupes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence, Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs, Ropažu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne, Ādažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone, Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa, Salaspils novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Raivis Anspaks, Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Lediņš, kā arī Rīgas pārstāvji – Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis un deputāti Jānis Ozols, Justīne Panteļējeva, Dainis Turlais un Andris Morozovs.
Attīstības padomes nolikums nosaka, ka Rīgas plānošanas reģionā darbojas Attīstības padome 14 dalībnieku sastāvā: no katras pašvaldības pa vienam pārstāvim un no Rīgas – 6 locekļi. Rīgas plānošanas reģionu veido Rīga un Jūrmala un 7 novadi – Ādaži, Ķekava, Mārupe, Olaine, Ropaži, Salaspils un Sigulda.
Rīgas plānošanas reģionu veido Rīga un Jūrmala , kā arī septiņi novadi – Ādaži, Mārupe, Ķekava, Olaine, Ropaži, Salaspils un Sigulda. Tas ir ekonomiski attīstītākais reģions Latvijā, vienlaikus izglītības, zinātnes un kultūras centrs.