Projekta PROXIMITIES eksperti 20. septembrī Mārupes Mūzikas un mākslas skolā tikās ar vietējās rīcības grupas pārstāvjiem – Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību telpiskās plānošanas speciālistiem – lai iepazīstinātu ar projektu “PROXIMITIES – Pakalpojumu pieejamības, dzīvošanai pievilcīgas vides un ilgtspējīgu saikņu veicināšana periferiālās teritorijās”.
PROXIMITIES analizē apdzīvoto vietu periferiālo teritoriju attīstību caur vairākām attīstības prizmām (sociālo, ekonomisko, vides), lai meklētu veidus, kā pilnveidot dzīves kvalitāti vietējās apkaimēs, balstoties uz iedzīvotājiem vērstiem un uz novietojumu balstītiem risinājumiem. Projekta īstenošana ļaus izstrādāt priekšlikumus kvalitatīvai periferiālo teritoriju plānošanai, ņemot vērā ilgtspējas, noturības un kopienu nostiprināšanas principus.
Reģiona komanda iepazīstināja telpiskās plānošanas speciālistus ar PROXIMITIES projekta tvērumu – uzdevumiem, virzieniem, mērķa grupām un projekta fāzēm. Tapat iezīmēja 15 minūšu pilsētas un 15 minūšu lauku konceptus, kā arī PROXIMITIES projektā identificētos labos piemērus – Rīgas Apkaimju centru attīstības plānu, Vidzemes tirgus revitalizācijas konceptu un līdzdalības budžeta programmu.
Tāpat vietējai rīcības grupai tika prezentētas arī provizoriskajās projekta pilotteritorijas – Dārziņi un Olaine. Divas pretējas apbūves teritorijas, kas ir veiksmīga izvēle, lai salīdzinātu līdzīgas vajadzības dažādās dzīvojamajās vidēs. Abās pilotteritorijās ir paradoksāli saskanīga situācija ar publisko ārtelpu – Dārziņos parādās infrastruktūra, bet pietrūkst savienojumu (it sevišķi vides pieejamības risinājumu), turpretī Olainē ir savienojumi, bet daudzviet pietrūkst publiskās un kopienu infrastruktūras (it seviški iekšpagalmos). Abās vietās būtu vēlams vēl vairāk veidot “vietas, kur satikties” –arhitektūras mazās formas, kas veicina cilvēku satikšanos un uzkavēšanos dažādām paaudzēm, ne tikai bērniem.
Reģiona komanda pirms tam devusies pilsētvides pastaigā (jeb angliski “urban dive”) lai pētītu “15 minūšu pilsētas” konceptu Dārziņos un Olainē, par ko vairāk lasi šeit.
Rezultātā vietējā rīcības grupa – Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību telpiskās plānošanas speciālistiem – izrādīja interesi sekot līdzi projekta norisei un iesaistīties tālākajos procesos.
Lasi vairāk par projektu.