Svētdiena, 2024. gada 17. novembris
Teksta izmērs:

Radošā uzņēmējdarbība - ieskats pieredzes apmaiņas braucienā uz Igauniju

09 Mar, 2018

Divpadsmit uzņēmēji un divi Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību uzņēmējdarbības speciālisti šonedēļ devās divu dienu pieredzes apmaiņas braucienā uz Igauniju.

Pieredzes apmaiņas brauciens notika Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Pārrobežu uzņēmējdarbības veicināšana sociālās un radošās industrijas nozarēs” (Social & Creative) ietvaros. Brauciena mērķis bija iepazīties ar Igaunijas radošās uzņēmējdarbības vidi un vietējiem uzņēmējiem, uzzināt to pieredzi uzņēmējdarbības uzsākšanas un īstenošanas gaitā, kā arī nodibināt savstarpējus kontaktus, kas varētu palīdzēt veidot potenciālu biznesa sadarbības projektus starp Igaunijas un Latvijas uzņēmējiem.

Zīmola “Kuul” darbnīcas apmeklējums

Pieredzes apmaiņas brauciena pirmo dienu atklāja Tartu radošo industriju centra valdes locekļa Reigo Kuivjogi (Kuivjõgi) prezentācija par izaicinājumiem, ar ko sastopas gandrīz katrs, kurš nolēmis uzsākt uzņēmējdarbību radošajās nozarēs, un par centra sniegtajiem uzņēmējdarbības atbalsta pakalpojumiem. Pēc prezentācijas Latvijas delegācijai bija iespēja iepazīties arī ar vietējiem uzņēmējiem – Tartu radošo industriju centra biznesa inkubatora dalībniekiem. Savukārt dienu noslēdza radošā kvartāla “The Widget Factory” (Aparaaditehas) apmeklējums, atklājot iedvesmojošu piemēru, kā iepriekš industriālu vidi pārvērst dinamiskā un aktīvā radošās uzņēmējdarbības centrā.

Radošā kvartāla “The Widget Factory” apmeklējums

Pieredzes apmaiņas brauciena otrā diena bija veltīta “Sīpolu ceļa” (Sibulatee) izzināšanai, kuru vadīja Līsa Lainemā (Liis Lainemӓe) – viena no “Sīpolu ceļa” projekta iniciatorēm un īstenotājām. “Sīpolu ceļš” ir ne tikai interesants tūrisma maršruts Peipusa ezera apkārtnē, kas atklāj trīs kultūru – krievu vecticībnieku, baltvācu muižniecības un igauņu zemnieku – simbiozi, bet arī vietējo uzņēmēju sadarbības tīkls. Šobrīd sadarbības tīkls apvieno septiņpadsmit dalībniekus un Latvijas delegācijai dažus no tiem bija iespēja satikt klātienē.

Kultūrvēsturiskā viesu nama “Mesi tare” apmeklējums Varnjas vecticībnieku ciematā

Otrās dienas pēcpusdienā pēc atgriešanās Tartu, brauciena dalībnieki tika aicināti piedalīties diskusijā par pašvaldību lomu veiksmīgas uzņēmējdarbības vides veidošanā. Līdzās pašvaldību pārstāvjiem no Noa (Noõ), Mulgimā (Mulgimaa) un Tartu pilsētas savā pieredzē par atbalsta mehānismiem un sadarbības principiem ar vietējiem uzņēmējiem dalījās arī Jūrmalas pilsētas un Kandavas novada speciālisti. Īpaši dinamiska un aktīva diskusija veidojās starp uzņēmējiem un pašvaldību pārstāvjiem, identificējot iespējamos sadarbības virzienus, kas vienlaikus var kalpot kā atbalsta risinājumi vietējiem uzņēmējiem, tā arī veidot pozitīvu un atpazīstamu pašvaldības tēlu.

 

Sekot projekta aktualitātēm iespējams tā Facebook lapā @latestsocialandcreative.

Šī publikācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Galerija

© Rīgas plānošanas reģions. 2022 / Izstrādātājs
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!