Projekta Augmented Urbans ietvaros pasākumu ciklā “Resilience by the river” ejot augšup pa Daugavu, šoreiz galamērķis bija vieta pie upes – Krūmiņsala. Pasākuma mērķis bija ne tikai apzināt šīs neapdzīvotās salas situāciju, pieejamību, dabas daudzveidību un vērtības, bet arī iezīmēt ūdensceļu no Āgenskalna ostas līdz Krūmiņsalai. Pasākuma laikā tika sakārtota piestātnes vieta, uzbūvēta piestātne, radot iespēju noenkuroties, kā arī ar Rīgas Tehniskās universitātes studentu būvētiem plostiem pasākuma dalībnieki tika aiztransportēti ekspedīcijā pa pašu Krūmiņsalu.
Dabas ieskauta, nedaudz mežonīga, nedaudz noslēpumaina mūs sagaidīja Krūmiņsala. Šeit katram pasākuma dalībniekam tika dots uzdevums, veidot savu stāstu/piezīmes, ietverot fotogrāfēšanu, kartes zīmēšanu, ainavu skices, izmantojot telefonos lejuplādētu GoogleLens aplikāciju un apvidus ortofoto. Dalībniekiem tika dots laiks salas izpētei staigājot, klausoties, aplūkojot dabas krāšņumu, lielo vītolu un skatu pār Daugavu. Pēc tam diskusijā tika spriests par salas potenciālo izmantošanas veidu, vai drīzāk par atmosfēru, kādu gribētu saglabāt vai radīt salas apmeklētājiem turpmāk. Projekta Augmented Urbans eksperti mudināja domāt arī par to, kā izmantojot jaunās tehnoloģijas mēs varētu nodrošināt to, ka spējam vienlaikus ar dzīvības ienešanu jaunā vietā, respektēt esošo ekosistēmu, esošos vietas iedzīvotājus, un koprades procesā, ar pašu resursiem un darbu, šādu unikālu vietu padarīt vairāk sasniedzamu un lietojamu gan pašiem, gan viesiem.
Projekts Augmented Urbans šo cilvēka neskarto salu uz Rīgas un Ķekavas robežas aplūko, kā Pārdaugavas zināšanu jūdzes tālāko dienvidu pieturas punktu, kas sniegtu iespēju inovācijām un sadarbībai aizplūst tālāk – radot jaunas iespējas un sadarbību arī Rīgas aglomerācijā. Zināšanu jūdzes koncepts jau vairākkārt apspēlēts Rīgas pilsētplānošanas nozarē un simbolizē sadarbības veidošanu starp Pārdaugavas universitātēm, bibliotēku un uzņēmumiem inovāciju un zinātnes infrastruktūras veidošanai un nozares stiprināšanai.