Trešdiena, 2024. gada 25. decembris
Teksta izmērs:

Projekta “Augmented Urbans” partneri iepazīstina ar paveikto noslēguma seminārā

29 Jan, 2021

Trešdien, 27. janvārī, tiešsaistē notika Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas projekta “Augmented Urbans” /Virtuālā pilsētvide/ noslēguma pasākums/webinārs, kur tika prezentēti projekta rezultāti un diskutēts par jaunu metožu un rīku pielietošanu plānošanā. Projekts fokusējās uz virtuālās, paplašinātās, jauktās realitātes rīku izpēti un testēšanu, arī 3D modelēšanas iespējām, 360 grādu vizuālo materiālu izmantošanu u.c. inovatīviem risinājumiem, kas palīdzētu veicināt aktīvāku sabiedrības iesaisti plānošanā, vairotu sabiedrības izpratni par plānošanu, kā arī celtu iedzīvotāju individuālo un kolektīvo spēju ietekmēt pilsētu attīstības procesus. Inovatīvie plānošanas rīki un metodes projektā tika testēti caur elastības jeb izturētspējas (resilience) pirzmu, meklējot veidus, kā aktualizēt elastības, pielāgoties spējas jautājumus vairākos līmeņos, gan plānošanas tiesiskā regulējuma šķautnē, gan arī cilvēciskajā ikdienas līmenī – teritoriju un to lietotāju pašu iniciētajās aktivitātēs.

Rīgas plānošanas reģions, turpinot strādāt pie integrēta un dinamiska plānošanas procesa veicināšanas mērķa teritorijās, projekta ietvaros izstrādāja pētījumu  ”Resilience by the River”,  kur  kā mērķteritorijas tika  izvēlētas 4 vietas Daugavas krastos: Krūmiņsala, Ogre, Ķekava un “Zināšanu jūdzes” jeb augstskolu apkārtne Rīgā, kas tematiski veido vienotu funkcionālu teritoriju (“ūdens atkarīgu vietu”). Teritorijas izvēlētas ar mērķi caur Daugavas upi savienot augstskolu apkārtnē koncentrēto zināšanu un inovāciju potenciālu ar teritorijām ārpus pilsēta centra, atverot ceļu novitātei pa Daugavas upi aizplūst uz citām reģiona teritorijām.
Sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti tika veikta šo vietu virtuāla priekšizpēte, lietojot inovatīvas plānošanas pieejas/rīkus (Vizuāli telpiskā plānošana VISP -3D modeļi, dronu dati virtuālajai realitātei,  GIS datu analīze u.c.), veikta teritoriju un ūdens ceļu potenciāla  nodrošināt minēto savienojumu ar Zināšanu jūdzi Pārdaugavā izpēte un testēšana, organizēti sabiedrības līdzdalības pasākumi katrā no mērķteritorijām, sagatavoti katras teritorijas specifikai atbilstoši ieteikumi jauno tehnoloģiju, digitālo rīku un iespēju ieviešanai un pielāgoties spējas aspekta ietveršanai telpiskajā plānošanā. Noslēguma seminārā izpētes rezultātus prezentēja projekta eksperte Elīna Sergejeva un Rīgas Tehniskās universitātes doktorants Egils Markus.

Semināra 2. daļā tika prezentēti Eiropā radniecīgi projekti, aktualizējot tādas tēmas kā Green City Planning with Augmented Reality, https://www.fluxguide.com/en/projects/, Augmented Reality for Collaborative Urban Planning https://ar4cup.artefacto.eu/ ,Augmented dialoge https://arkdes.se/open-call-2019-augmented-dialogue/ , Helsinku pilsētas pārstāvji new solutions for green infrastructure and associated digital tools for supporting cityplanning https://forumvirium.fi/en/b-green-project-researches-new-solutions-for-green-infrastructure-and-associated-digital-tools-for-supporting-cityplanning-2/ . jaunas zināšanas un idejas raisīja diskusiju par projekta turpinājumu, kur mūsu puses redzējumu atspoguļoja projekta eksperts Egons Bērziņš.

Pilns semināra ieraksts: https://www.youtube.com/watch?v=2uCs_VghgEQ
Plašāks atskats uz projekta rezultātiem tiks publicēts drīzumā.
Vairāk informācijas par projektu: https://www.augmentedurbans.eu/

Rīgas plānošanas reģions kā partneris ir piedalījies Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas projektā “Augmented Urbans” /Virtuālā pilsētvide/, kura mērķis ir uzlabot integrētu pilsētvides plānošanu, balstoties uz ilgtspējīgu un elastīgu (resilience) principu ievērošanu, kā arī  ieviešot un attīstot jaunas metodes, pieejas un rīkus, šinī gadījumā virtuālās realitātes tehnoloģijas (AR, VR, MR), kas varētu tikt izmantoti kā instrumenti plānošanas procesā.

© Rīgas plānošanas reģions. 2022 / Izstrādātājs
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!