Piektdiena, 2024. gada 15. novembris
Teksta izmērs:

MEŽTAKA

REZULTĀTI      CILVĒKSTĀSTI (Lat / Eng)       BIĶERNIEKU-ŠMERĻA TAKA

 

Projekta mājas lapa: https://baltictrails.eu/lv/forest?lang=lv

Projekta nosaukums: Garās distances pārrobežu pārgājiena maršruts “Mežtaka”  (Forest trail) / Nr.779

Programma: Centrālās Baltijas jūras reģiona programma 2014.-2020.gadam

Projekta mērķis ir izveidot marķētu garās distances pārgājienu maršrutu, kas ~1050 km garumā vijas cauri Latvijas un Igaunijas mežiem, no Rīgas līdz pat Tallinai – divu valstu galvaspilsētām, kuru vēsturiskajiem centriem ir UNESCO statuss.

Galvenais projekta rezultāts: izveidots Mežtakas – pārgājienu maršruts, kas atzīmēts un redzams dabā. Maršruta marķējums un virziena norādes palīdzēs gājējiem/tūristiem orientēties mežā, savukārt, informācijas stendi skaidros meža vērtības un procesus, sekmējot gājēju informētību par dabas vērtībām un sekmējot “zaļāku dzīvesveidu”, un saudzīgu attieksmi pret meža vērtībām.

Kāds ir Mežtaka maršruts?

Mežtaka sākas Rīgā, Latvijā un iet cauri Gaujas nacionālajam parkam, Ziemeļgaujai un Veclaicenei. Igaunijā turpinās cauri Setu zemei, gar Peipusa ezeru un tālāk pa Ziemeļigaunijas krastu – līdz Tallinai. Mežtakas ~1050 km maršruts tika sadalīts 50 atsevišķos vienas dienas gājiena posmos pa ~20 km dienā. Mežtaka iekļauj visus Baltijas valstīm raksturīgākos mežu tipus un savvaļas dabas elementus – augus, zvērus, sēnes u.c. To var iet dažādos gadalaikos – pavasaros, kad Gaujas krastos zied ievas, vasarās, kad Peipusa un Ziemeļigaunijas piekrastē var doties peldēt, gan rudeņos, kad upju ielejas krasti slīgst rudens lapu zeltā. Maršruta Igaunijas daļā ietilpst Lahemā nacionālais parks un Ziemeļigaunijas krasts, kas ir Baltijas valstu iespaidīgāko akmeņu, ūdenskritumu un klinšu zeme.

Kādi darbi paveikti?

Projekta ietvaros, līdz 2021. gada jūnijam, iesaistot vietējo sabiedrību, pašvaldības un uzņēmējus, dabā ir apsekota visa maršruta teritoriju un maršruta marķēts dabā, uzstādīti informācijas stendi un norādes zīmes. Maršruts ir paredzēts plašai mērķauditorijai: aktīviem tūristiem, ģimenēm ar bērniem, dabas vērotājiem, vēstures entuziastiem, tāpat arī vietējiem un ārvalstu tūristiem. Lai spētu piedāvāt mērķauditorijai atbilstošus pakalpojumus, ir paredzēts piesaistīt uzņēmējus Latvijā un Igaunijā: naktsmītņu un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus, tūrisma gidus, vietējo produktu ražotājus un citus.

Kur var iegūt informāciju?

Lai ar maršrutu iepazīstinātu iespējami plašāku mērķauditoriju, ir izdots ceļvedi, kas pieejams latviešu, igauņu, angļu, vācu un krievu valodās. Tāpat ir izdota tūrisma karti, sniegta informāciju ārvalstu tūroperatoriem, ņemta dalība starptautiskās tūrisma izstādēs un gadatirgos. Neizpaliek arī interneta vietne, kur jaunais maršruts ir apskatāms gan visā garumā, gan pa vienas dienas posmiem posmiem – www.baltictrails.eu

Šobrīd maršruta izveidei un attīstībai var sekot sociālajā tīklā Facebook.com/meztaka. Tur atradīsiet visu aktuālo informāciju par maršrutu un tajā veiktajām aktivitātēm.

Kas ir iesaistītie partneri?

Projekta realizācijā sadarbojās 10 partneri – Dabas aizsardzības pārvalde, A/S Latvijas Valsts Meži, Vidzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions, Igaunijas Lauku tūrisma organizācija (MTÜ Eesti Maaturism), nevalstiskā organizācija Peipsimaa Turism, Setomaa Turism, MTU Okokuller – Lahemaa Nacionālajā parkā, Pohja- Eesti Turism un Lauku tūrisma asociācija „Lauku Ceļotājs” kā vadošais projekta partneris.

Īstenošanas laiks: 01.04.2019. – 30.06.2021.

Kopējais budžets: 1 215 720,00 EUR

Kontaktinformācija: Sanita Paegle, projekta koordinatore, sanita.paegle@rpr.gov.lv

© Rīgas plānošanas reģions. 2022 / Izstrādātājs
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!