Šī gada 22.-25.oktobrī Rīgas plānošanas reģiona SECON projekta komanda kopā ar ieinteresēto pušu pārstāvjiem devās uz Estremaduras reģionu Spānijā, lai piedalītos SECON projekta partneru 4.sanāksmē un starpreģionu pieredzes apmaiņas pasākumā, ka sevī ietvēra gan pieredzes apmaiņas semināru, gan vizītes pie sociālajiem uzņēmējiem. Pasākums notika Estremaduras reģiona otrā lielākajā pilsētā Caceres.
Divu dienu seminārā dzirdējām stāstījumu par sociālās ekonomikas politikas ietvaru Estremaduras reģionā un Spānijā, Estremaduras universitātes profesora prezentāciju par sociālās ekonomikas formām, to lomu reģiona attīstībā un statistiku salīdzinājumā ar citiem reģioniem valsti kopumā.
Rīgas plānošanas reģionu pārstāvēja Ropažu novada uzņēmējdarbības attīstības konsultants Guntars Kniksts un Ropažu sociālā uzņēmumna “Vilbers” vadītāja Zane Bērziņa, kura dalījās ar savu sociālās uzņēmējdarbības pieredzi.
Estremaduras sociālās ekonomikas daudzveidību visvairāk iepazinām pieredzes apmaiņas vizītēs. Viesojāmies eksperimentālās ķiruģijas, medicīnas pētījumu un izglītības centrā, kas aprīkots ar vismodernākajām tehnoloģijām un kur ķirurgiem no visas pasaules ir iespējams apgūt tādas inovācijas kā robotu ķirģija, 3D elementu izmantošana ķiruģijā (bioprinting), iesaistīties starptautiskos pētījumos.
SECON pieredzes apmaiņas dalībniekus ļoti ieinteresēja vispārējās izglītības iestāde, kas veidota kā pedagogu un darbinieku kooperatīvs. Ļoti interesanta bija viesošanās lauksaimniecības kooperatīvā, kur ir arī izglītības centrs “Ganu skola”, kur interesenti var apgūt praktiskas iemaņas lopkopībā.
Gan seminārs, gan vizītes pie sociālajiem uzņēmējiem būtiski padziļināja mūsu reģiona izpratni par sociālās ekonomikas formu daudzveidību, kā arī sociālo uzņēmumu, it īpaši kooperatīvu lomu dažādās jomās un nozarēs: izglītībā, lauku reģionu attīstībā, iedzīvotāju kopienu stiprināšanā, aprites ekonomikā, utt.