Rīgas plānošanas reģions kā projekta partneris piedalās Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam projekta X.018 “Energize Co2mmunity” (,,Atjaunīgās enerģijas kopienu projektu praktiskā īstenošana / Real-life implementation of renewable community energy projects) īstenošanā. Projekta mērķis ir palielināt sabiedrības zināšanas par atjaunīgās enerģijas kopienu projektu izstrādi un īstenošanu, lai uzlabotu sabiedrības rīcībspēju enerģētiskās drošības, ilgtspējas un konkurētspējas nodrošināšanā. Energize Co2mmunity veicina atjaunīgās enerģijas izmantošanu Baltijas jūras reģionā ar enerģijas kopienu modeļu palīdzību. Projekta ietvaros arī Rīgas plānošanas reģionā (Mārupes novadā) tiek īstenoti divi atjaunīgās enerģijas kopienu pilotprojekti.
Paredzēto aktivitāšu ietvaros kopā ar projekta īstenošanā ieinteresēto pušu pārstāvjiem no Mārupes novada pašvaldības, Rīgas domes un Rīgas pašvaldības aģentūras ,,Rīgas enerģētikas aģentūra” laikā no 2021. gada 18.augusta līdz 20.augustam Rīgas Reģions tika pārstāvēts partneru sanāksmē Ķīlē, Vācijā. Pieredzes apmaiņas mērķis bija iepazīties ar projekta Vācijas partneru praktisko pieredzi atjaunīgās enerģijas kopienu projektu īstenošanā. Pieredzes apmaiņas brauciena programmu izstrādāja projekta Vācijas partneri – Ķīles Universitātes un Heinriha Bolla fonds sadarbībā ar Rīgas plānošanas reģionu.
Pieredzes apmaiņas vizītes pasākums ietvēra tikšanos ar projekta Vācijas partneriem un Ķīles pašvaldības Klimata departamenta pārstāvi Helene Heinze, kura iepazīstināja Latvijas delegāciju ar Ķīles pilsētas stratēģisko plānu klimata pārmaiņu seku mazināšanai, īpaši akcentējot sabiedrības iesaistes lomu un iedzīvotāju iesaistes un informētības paaugstināšanas lomu. Latvijas delegācija apmeklēja Šprākebjūlas (Sprakebüll) ciematu, kur iepazinās ar vietējās kopienas pieredzi elektrības un siltumenerģijas ražošanā, elektro automobiļu koplietošanā un ar saules enerģiju darbināmu ierīču izmantošanu lauksaimniecībā. Tāpat notika tikšanās ar Flensburgas pilsētas Klimata vienības pārstāvi, kura iepazīstināja ar Flensburgā īstenotajiem projektiem un situāciju atjaunīgās enerģijas izmantošanas un energoefektivitātes jomā. Īpaša uzmanība tika pievērsta klimata pārmaiņu negatīvo seku novēršanai paredzētajiem pasākumiem un pilsētas klimata plāna īstenošanas monitoringam, kā arī pašvaldības sadarbībai ar iedzīvotājiem.
Pieredzes apmaiņas brauciens ietvēra arī:
Projekts “Energize Co2mmunity” tapis Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) INTERREG VB Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam ietvaros un tā galvenais mērķis ir atjaunojamās enerģijas sadarbības partnerību (iedzīvotāju brīvprātīgi izveidotas kopienas enerģijas ražošanai, sadarbojoties ar vietējām pašvaldībām un citām ieinteresētajām pusēm) izveide un darbības principu ieviešana Rīgas plānošanas reģionā sadarbībā ar vietējām pašvaldībām un valsts enerģētikas politikas veidotājiem.