21.jūnijā Cēsīs, Pils laukumā norisināsies diskusiju forums par Militāro Mantojumu Latvijā un Igaunijā.
Diskusiju foruma laikā Latvijas un Igaunijas vēstures un tūrisma speciālisti diskutēs par Militārā mantojuma interpretāciju mūsdienās un izglītībā. Diskusijās piedalīsies eksperti no Latvijas un Igaunijas, ar zināšanām un pieredzi vēstures tūrisma produktu attīstībā.
Pasākuma laikā diskutēsim un atbildēsim uz jautājumiem: vai militāro mantojumu ir iespējams pārvērst par mūsdienu ceļotājam pievilcīgu tūrisma produktu un kas interesē militārā mantojuma tūristu, kā arī akcentēsim izglītības nozīmību un iespējām runāt par mūsu vēstures neērtajām tēmām. Diskusijas mērķis ir veicināt sabiedrības patriotisma un pilsoniskās apziņas veicināšanu, atgādināt par Cēsu Brīvības kauju nozīmīgumu, īpaši Eiropas/Baltijas/Latvijas jauno drošības izaicinājumu kontekstā. Diskusija notiks Latviešu/Igauņu valodās ar sinhrono tulkošanu.
Paralēli diskusijām būs iespēja iepazīties ar Militārā mantojuma dažādu objektu informāciju, kā arī interesentiem būs iespēja apmeklēt Zemessardzes 27. kājnieku bataljona telti, kur varēs iepazīties ar militāro tehniku un aprīkojumu.
Diskusijas detalizēta programma pieejama www.vidzeme.com. Diskusijas dalībnieku vidū būs arī Rīgas plānošanas reģiona militārā mantojuma objektu pārstāvji un eksperti.
Ir izveidots militārā mantojuma tūrisma produkts Latvijā un Igaunijā, kurā ietvertas militārā mantojuma objekti. Tūrisma kartē atzīmētas un aprakstītas 173 militārā mantojuma vietas Latvijā un Igaunijā un ieteikti 12 ceļojuma maršruti.
Latvijā un Igaunijā apmeklētājiem pieejamas militārā mantojuma vietas – muzeji, cietokšņi, militārā aprīkojuma vietas, takas, bunkuri, cīņu vietas, militārās pilsētas, infrastruktūras objekti, piemiņas vietas, kas liecina par laiku no Pirmā pasaules kara sākuma 1914. gadā un abu valstu neatkarības iegūšanas 1918. gadā līdz tās atjaunošanai 1990./1991. gadā.
Militārā mantojuma tūrisma vietne https://militarais.celotajs.lv
Diskusiju Forums tiek organizēts projekta “Latvijas-Igaunijas kopīgā militārā mantojuma tūrisma produkts (Est-Lat156)” ietvaros, kas tiek realizēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda INTERREG Igaunijas-Latvijas Pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam atbalstu.