Otrdiena, 2024. gada 24. decembris
Teksta izmērs:

Ar trešo pasākumu ciklā "Pa upi uz augšu" iepazīst Ogri

29 Sep, 2020

Projekta “Augmented Urbans” (“Virtuālā pilsētvide”) 3. pasākums ”Pa upi uz augšu” notika 2020.gada 25.septembrī, kur projektā iesaistīto pušu pārstāvji no Rīgas plānošanas reģiona, Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta, Ķekavas novada pašvaldības un Vides un reģionālās attīstības ministrijas tikās ar Ogres novada pašvaldības pārstāvjiem, lai iepazītos un pētītu situāciju ūdensmalu izmantošanā izpētes “Resiliece by the River” ietvaros.

Pasākuma mērķis bija iepazīties ar vairākiem nozīmīgiem objektiem Ogres pilsētā Daugavas un Ogres upes krastos, kas ir izbūvēti vai kuri tiek veidoti gan iedzīvotāju drošības nodrošināšanai, gan teritorijas attīstības veicināšanai, kā arī uzzināt Ogres novada pašvaldības īstenotās aktivitātes, izmantojot 3D tehnoloģijas, arhitektūras risinājumus ūdensmalu izmantošanā, pieredzi pretplūdu pasākumu īstenošanā un citos jautājumos.

Pasākuma dalībnieki, izmantojot elektro velosipēdus, apmeklēja bijušo sūkņu staciju (Rīgas ielā 45) jeb “Ogres vārtus”, aizsargmola (straumvirzes) pie Ogres upes ietekas Daugavā un jaunā gājēju tilta pār Ogres upi teritorijā starp Jāņa Čakstes prospektu un Ogres ielu izbūves vietas, aizsargdambi gar Ogres upi un sūkņu staciju pie Norupītes ietekas. Ogres novada pašvaldības pārstāvji iepazīstināja ar šo vietu izbūves nozīmi, veiktajām un paredzētajām aktivitātēm, grūtībām, ar ko nākas saskarties.

Pēcpusdienā Ogres novada Kultūras centra izstāžu zālē notika informatīvais seminārs, kurā gan Ogres novada pašvaldības speciālisti, gan citi sadarbības partneri dalījās pieredzē par pilsētvides plānošanas risinājumiem, ieviešot un attīstot jaunas, modernas metodes.

Ogres novada pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas galvenais specialists pielāgošanās klimata pārmaiņām pasākumos Edgars Pārpucis iepazīstināja ar pretplūdu pasākumu īstenošanas aktivitātēm, Rīgas Tehniskās universitātes lektors, SIA Mikrokods 3D valdes loceklis Ints Lukss stāstīja par Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas projektu NOAH un 3D modelēšanu, Ogres Zilo kalnu aģentūras direktore Ieva Kraukle informēja par sadarbības ieguvumiem ar arhitektūras fakultātes studentiem. Par “Ogres vārtu” arhitektūras konkursa iecerēm un aktualitāti vēstīja Ogres novada būvvaldes ainavu arhitekte Senija Smiltniece, savukārt par 3D datu uzņemšanas nepieciešamību un to pievienotās vērtības potenciāla apzināšanu teritoriju plānošanā un nozīmi arhitektu ikdienā nākotnē iepazīstināja Rīgas Tehniskās universitātes doktorants Egīls Markus. Projekta eksperts Egons Bērziņš aicināja palūkoties nesenā vēsturē, kā tika izmantota zilā infrastruktūra, lai attīstītu Rīgas un Pierīgas teritorijas; mūsdienās esam atsvešinājušies no tās; ir nepieciešams atgādināt sev par zilās infrastruktūras nozīmi un potenciālu.

Semināra dalībniekus uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, uzsverot, ka Ogre pēdējo gadu laikā ir būtiski attīstījusies, izveidojot veloceliņus, aizsargdambjus un citus pilsētai svarīgus objektus. Viņš akcentēja arī šobrīd aktuālos projektus un ieceres, turpinot pilsētas attīstību un veicinot interesi par Ogri kā tūrisma galamērķi.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale prezentēja veidus, kā pilsēta savā attīstībā izmanto moderno tehnoloģiju risinājumus, arvien pielāgojoties mūsdienu sabiedrībai. Kā viens no piemēriem bija Ogres digitālā strūklaka, ko pilsētas iedzīvotājiem un viesiem ir iespēja ne vien apskatīt, bet arī sataustīt un izbaudīt. Tāpat tika minēts Ogres audiogida pakalpojums; ar aplikācijas palīdzību ikvienam ir iespēja ceļot pa Ogri, iepazīstot dažādus apskates objektus. Nepieciešamības gadījumā uzlādēt telefonu var pie viedā (muzikālā) sola, kas atrodas pie Ogres Mūzikas skolas, un nodrošina ne vien ierīču uzlādi, bet arī iespēju uzzināt par tuvumā esošiem objektiem un piedāvā muzikālu piedzīvojumu, klausoties dažādus komponistu skaņdarbus.

Rīgas plānošanas reģiona Reģionālās attīstības koordinācijas nodaļas vadītāja un projekta koordinatore Dace Grīnberga: “Projekta “Augmented Urbans” aktivitātes Rīgas plānošanas reģionā notiek mijiedarbojoties divām aktuālām tēmām – tiek pētīta jauno tehnoloģiju spēja veicināt iedzīvotāju aktīvāku iesaisti vietu plānošanā un tiek pētīta plānošanas spēja pielāgoties mūsdienu mainīgajiem apstākļiem, īpašu uzsvaru liekot uz spēju izmantot dabā jau esošos resursus, šinī gadījumā upi un tās krastus, vienlaikus tos respektējot.”

Vizīte notika Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta Nr.604 “Visionary, Participatory Planning and Integrated Management for Resilient Cities” /Augmented Urbans /“Virtuālā pilsētvide” ietvaros. Tā mērķis ir uzlabot integrētu pilsētvides plānošanu, ieviešot un attīstot jaunas metodes, pieejas un rīkus.

Pasākums notieka Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta Nr.604 “Visionary, Participatory Planning and Integrated Management for Resilient Cities” /Augmented Urbans /“Virtuālā pilsētvide” ietvaros. Projekta vadošais partneris ir Rīgas plānošanas reģions. Ogres pilsēta projekta ietvaros ir izvēlēta kā viena no trijām pilotteritorijām.

© Rīgas plānošanas reģions. 2022 / Izstrādātājs
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!