Zināma Latvijas labāka fotogrāfija, kuru gan Latvijas žūrijas pārstāvis, gan starptautiskā žūrija ir atzinusi kā Latvijas labāko fotogrāfiju, izceļot zvejnieka smago ikdienas darbu un centību.
? Autors: Askolds Berovskis
? Vieta: Klapkalnieciems (Latvija)
? Uzņemšanas datums: 2014. gada 19.aprīlis
?Apraksts: Zvejnieku laiva atgriežas saullēkta pēc rīta zvejas
Balva Latvijas labākajai fotogrāfijai – ekskursija uz Svētupes nēģu taci un 2 kg nēģi!
Fotogrāfija piedalīsies tālākā starptautiskā sacensībā starp pārējām labākajām partneru fotogrāfijām. Informācija sekos!
Paldies visiem, kas piedalījās un iesūtīja fotogrāfijas!
Rīgas plānošanas reģions jūras piekrastes teritorijā (ietilpst Engures novads, Jūrmala, Rīga, Carnikavas, Saulkrastu, Limbažu un Salacgrīvas novadi) izsludināja fotokonkursu “Zvejnieku kopienu mantojums”. Tā mērķis bija sniegt ieskatu par zvejnieku kopienu kultūras mantojuma bagātību, daudzveidību un nozīmi projekta CHERISH partnervalstu reģionos.
Visas fotogrāfijas var apskatīties šajā saitē.
Fotokonkursa darbus vērtēja starptautiskā žūrija, kas sastāv no viena žūrijas locekļa no katras konkursā pārstāvētās valsts (Grieķija, Portugāle, Spānija, Latvija, Itālija, Kipra, Nīderlande un Vācija). Latviju žūrijā pārstāv mākslinieks Mārtiņš Krūmiņš, Latvijas Mākslas akadēmijas un Šauļu Universitātes (Lietuva) absolvents, šobrīd Liepājas Universitātes lektors, kopš 1998.gada Mākslinieku savienības biedrs.
Konkursa laureāts Latvijā iegūst galveno balvu – Svētupes nēģu tača apmeklējumu divām personām, kā arī 2 kg nēģu! Starptautiskā mērogā, konkursa galvenā balva būs ceļojums uz Maljorku (Spānijā), kurā tiks organizēta apbalvošanas ceremonija.
Informācijai:
Rīgas plānošanas reģions ievieš INTERREG EUROPE programmas projektu “Reģionālā attīstība sekmējot piekrastes zvejniecības kultūras mantojuma potenciālu Eiropā/CHERISH”, kura vispārējais mērķis ir uzlabot reģionālo politiku, lai sekmētu piekrastes zivsaimniecības kopienu attīstību un kultūrvēsturiskā zivsaimniecības mantojuma aizsardzību un popularizēšanu.
Svētupes nēģu tacis ir īpašas konstrukcijas laipa, kas būvēta pēc sentēvu metodēm, neizmantojot ne skrūves, ne naglas. Nēģu ķeršanai tiek izmantoti mazie murdi, stāvot zvejniekiem uz nelielajām laipām. Nēģu ķeršana notiek diennakts tumšajā laikā. Viesošanās laikā nēģu tacī jums ir iespēja vērot nēģu zvejas procesu, klausīties zvejnieku stāstus par šiem neparastajiem apaļmutniekiem, to dzīvesveidu un migrāciju.