Pasākumā piedalījās tūrisma nodaļu vadītāji un pārstāvji no Rīgas un Pierīgas pašvaldībām, ienākošā un vietējā tūrisma aģentūrām, LIAA un projektā iesaistīto tūrisma galamērķiem – Daugavas muzejs, kas mitinās Doles salā un LU Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētava “Babīte”. Tikšanās laikā Rīgas plānošanas reģiona pārstāvji prezentēja iekļaujoša un pieejama tūrisma teorētisko ietvaru, tā ekonomiskās priekšrocības, kā arī tā ietekmi uz atkārtotu tūrismu. Tika sniegts ieskats iekļaujošam un pieejamam tūrismam veltīto projektu “Dārza Pērles 2” un “Pārgājienu taku pieejamība” gaitā un prezentēti tūrisma objektos plānotie inovatīvie risinājumi.
Pasākuma laikā Pierīgas tūrisma asociācijas vadītāja Aiva Vancāne klātesošajiem prezentēja asociācijas nākotnes plānus un vairākus inovatīvus tūrisma sadarbības tīklu konkursam iesniegtos produktus.
Pasākuma otrajā daļā Jūrmalas, Salaspils, Ogres, Ropažu, Ādažu un Saulkrastu novadu pārstāvji dalījās ar iekļaujoša un pieejama tūrisma labājām praksēm starp kurām bija gan Ogres centrālā bibliotēka, Jūrmalas muzejs, Saulkrastu saulrieta taka, Daugavas muzejs Doles salā un atpūtas komplekss “Sauleskalns”. Iespējams nozīmīgākā pasākuma daļa bija klātesošo tūrisma aģentūru (Riga Cruiseship Agency, Impro, Skaisto skatu aģentūra un Jauni rakursi) viedoklis par pieejama tūrisma tirgus tendencēm, pakalpojumu dizainu un pieprasījumu. Tāpat uzņemēji dalījās ar pieredzes stāstiem un padomiem, kas būtu jāuzlabo Pierīgas tūrisma piedāvājumā.
Ar ķirsīti uz kūkas pasākums noslēdzās ar vides centra “Botania” vadītājas Lauras Līdakas aizraujošu un izzinošu ekskursiju.
Ieplānojiet! Nākamais iekļaujošam un pieejamam tūrismam veltītais pasākums norisināsies 12. martā Ādažos. Savukārt, nākamā Ilgtspējīga tūrisma domnīca notiks Jūrmalā šā gada rudenī.
Pasākums norisinājās Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2021.-2027.gadam projekta Nr. EE-LV00038 “Dārza Pērles II” ietvaros. Vairāk par projektu var uzzināt ŠEIT.