Lai dalītos pieredzē un uzzinātu par dažādām metodēm tūrisma popularizēšanā, pārstāvji no Vestlandes reģiona Norvēģijā šonedēļ viesojās Jūrmalā. Vizītes ietvaros tika gan apmeklēts Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs, gan organizēta vizīte Jūrmalas pašvaldībā, gan arī apskatīts Jūrmalas Brīvdabas muzejs un Bulduru tehnikums.
Pieredzes apmaiņa sākās jau pirmajā pieturpunktā – Jūrmalas Tūrisma informācijas centrā. Abu valstu pārstāvji dalījās pārdomās ne tikai par to, kāda ir tūrisma industrija konkrētajos reģionos, bet arī par to, kādas izmaiņas skārušas tūrisma nozari kopumā un kā katra no pusēm ikdienā cīnās ar dažādām problēmām.
Ņemot vērā, ka Jūrmala ir Latvijas slavenākā kūrortpilsēta, liela daļa no vizītes tika pavadīta, runājot par to, ko Jūrmala spēj piedāvāt tūristiem, kādas ir pilsētas galvenās prioritātes, izaicinājumi un dažādi ar tūrisma nozari saistīti lēmumi. Vienlaikus Jūrmalas Tūrisma komunikācijas daļas vadītāja Aleksandra Stramkale uzsvēra arī to, ka svarīgi ir atrast balansu starp pilsētas iedzīvotāju un tūristu interesēm. “Šis noteikti ir visu tūrisma pilsētu izaicinājums – atrast balansu starp vietējo iedzīvotāju un tūristu interesēm. Tas izpaužas gan finansējuma sadalījumā, gan dažādos ar pilsētvidi un infrastruktūru saistītos jautājumos. Piemēram, viens no Jūrmalas piemēriem, kā rūpēties par dažādām sabiedrības grupām, ir pludmales labiekārtošana. Pludmale sadalīta “aktīvajās” un “mierīgajās” zonās – aktīvās zonas paredzētas tiem cilvēkiem, kas vēlas aktīvāku atpūtu, pludmales kafejnīcas un mūziku. Savukārt mierīgās zonas vairāk paredzētas cilvēkiem, kas vēlas klusi un netraucēti atpūsties, lasot grāmatu vai vienkārši baudot mieru pie jūras,” stāsta speciāliste.
Brauciena laikā notika arī vizīte Jūrmalas pašvaldībā, kur viesi no Norvēģijas tikās ar Jūrmalas domes priekšsēdētājas vietnieku un Kultūras komitejas priekšsēdētāju Jāni Lediņu un Jūrmalas domes Tūrisma un kurortoloģijas komitejas priekšsēdētāju Inesi Kārkliņu. Arī šeit sarunas turpinājās par un ap tūrisma nozari un dažādiem veidiem, kā Jūrmala ikdienā to popularizē un tajā darbojas. Vizīte pēc tam turpinājās Jūrmalas brīvdabas muzejā un Bulduru tehnikumā, lai vēl vairāk iepazītu dažādos aspektus, ko Jūrmala var piedāvāt saviem viesiem un sadarbības partneriem.
Šis nav pirmais pieredzes apmaiņas brauciens uz Latviju, kas rīkots projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Rīgas plānošanas reģionā”/”Support RPR-VEST” ietvaros. Turklāt arī delegācijas no Latvijas ir devušās pieredzes braucienos uz Vestlandes reģionu. Kā norāda Beāte Bergsholma (Beate Bergsholm), vecākā padomniece Vestlandes Inovāciju un uzņēmējdarbības attīstības nodaļā, šādi projekti ir svarīgi, lai vecinātu reģionu attīstību. “Vienmēr ir labi redzēt citu cilvēku pieredzi. Šāda veida pieredzes apmaiņas braucieni palīdz mums mācīties, aizgūt kādu praksi vienam no otra vai iedvesmoties jaunām idejām. Starpvalstu sadarbība ir nozīmīga, lai veicinātu mūsu attīstību un konkurētspēju Eiropā.”
Projekts “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Rīgas plānošanas reģionā”/”Support RPR-VEST” ilgs līdz 2024.gada aprīlim un ir daļa no līdz šim Latvijā lielākās Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas ,,Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. Kopējais projekta budžets ir 711 016 eiro, no tā 85% ir EEZ grantu finansējums. Projekta laikā tiks stiprināta Rīgas plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centra un pašvaldību kapacitāte, veicināta reģionālā atpazīstamība, īstenots reģionālo jauniešu uzņēmējdarbības mentorings, kā arī sniegts atbalsts nodarbinātības un konkurētspējas palielināšanai, īstenojot reģionam specifiskas aktivitātes. Projekta partneri ir Rīgas plānošanas reģions un Vestlannes reģionālā pašvaldība (Norvēģija).
Plašāka informācija par projektu atrodama šeit – https://rpr.gov.lv/project/support-rpr-vest/.
Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!