Trešdiena, 2024. gada 18. decembris
Teksta izmērs:

Rīdzinieki adoptējuši 20 gaisa kvalitātes sensorus, kas uzstādīti viņu mājās, darbavietās, parkos

17 Okt, 2024

Rīgas plānošanas reģions veiksmīgi uzstādījis 20 gaisa kvalitātes sensorus Rīgā, tādējādi noslēdzot pilotprojekta pirmo fāzi. Šis sasniegums ir nozīmīgs solis uz priekšu, lai veicinātu uz pierādījumiem balstītu un konstruktīvu pilsētvides dizaina plānošanu, kas sekmēs Eiropas zaļā kursa un ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu.

Šī gada pavasarī reģions uzsāka iniciatīvu “adoptēt sensoru”, aicinot Rīgas iedzīvotājus piedalīties šajā projektā, uzstādot sensorus savās dzīves vai darba vietās.

Pateicoties sabiedrības atsaucībai, varēja atlasīt nepieciešamos dalībniekus nepārtrauktai gaisa kvalitātes mērīšanai  un ar iedzīvotāju palīdzību uzstādīt sensorus dažādās pilsētas vietās. Projekta specifikas dēļ koncentrējamies uz Rīgas centru un tuvajām apkaimēm.

Sadarbībā ar SIA “Rīgas meži” 5 sensorus uzstādīti pilsētas parkos, pārējie 15 izvietoti vai nu tiešā tuvumā intensīvai satiksmei, vai fona vietās, kuras izdalījām divās apakškategorijās – netālu no zaļajām teritorijām, un netālu no intensīvas satiksmes ielām.

Sensorus adoptējuši gan Rīgas centra iedzīvotāji, gan arī dažādas izglītības iestādes, piemēram, Latvijas Universitāte, tehniskās jaunrades centrs “2 Annas”, Rīgas valsts 3. ģimnāzija un Montesori bērnudārzs “Krāsainās pērles”. Šie sensori palīdzēs iegūt vērtīgus datus par gaisa kvalitāti, īpaši attiecībā uz smalko daļiņu PM2.5 piesārņojumu.

Karte ar reāllaika datiem

Nākamajos mēnešos tiks uzsākta iegūto datu analizēšana un sabiedrības informēšana par pirmajiem rezultātiem. Ceram, ka šī iniciatīva palīdzēs palielināt izpratni par gaisa kvalitātes nozīmi un mudinās turpināt darbu pie pilsētvides uzlabošanas.

Paldies visiem, kas ir izrādījuši interesi un iesaistījušies projektā! PM2,5 piesārņojums ir visbīstamākais cilvēka veselībai, tajā pašā laikā par to zinām tik maz – to nevar redzēt, bet tas ir visapkārt! Turpmāk projektā vairosim izpratni par to, kas visbūtiskāk ietekmē PM2,5 piesārņojumu, kā arī kā tas mainās pilsētā. Kopā mēs varam radīt labāku un tīrāku nākotni!

Rīgas plānošanas reģions projekta “Urban ReLeaf – Iedzīvotāju virzītas datu ekosistēmas pārejai uz iekļaujošu un zaļu pilsētvidi” ietvaros aicina iedzīvotājus piedalīties gaisa kvalitātes mērījumu veikšanā Rīgas pilsētā.

Lasi vairāk:

Uzsaukums iedzīvotājiem iesaistīties gaisa kvalitātes mērījumu veikšanā Rīgas pilsētā

© Rīgas plānošanas reģions. 2022 / Izstrādātājs
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!