Šā gada pasākumam izraudzīts vadmotīvs “Aktīvi Rīgā”. Pasākumā būs iespēja noklausīties mācītāja un teologa Induļa Paiča lekciju – sarunu ar dalībniekiem par to, kā atrast savu vietu lielpilsētā, par dzīves jēgas meklējumiem un personīgo izaugsmi.
Ar savu pieredzi, kā rīdzinieki var līdzdarboties un iesaistīties nevalstiskajās organizācijās un tādās biedrību rīkotajās aktivitātēs kā kultūras un neformālās izglītības, vides sakopšanas un brīvprātīgā darba aktivitātes, dalīsies biedrību “Ar pasaules pieredzi Latvijā” valdes loceklis Kaspars Zemītis, Kopienas centra “eS14” dibinātāja un valdes locekle Linda Veisa, biedrības “Lucavsala” valdes priekšsēdētājs Emīls Hleveckis un Lucavsalas kopienas dārza projekta koordinatore Elīza Brice.
Ar Rīgas plānošanas reģiona sniegto atbalstu remigrantiem iepazīstinās Rīgas plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Daina Šulca.
Savukārt Pārdaugavas kultūras apvienības direktors Sandis Kalniņš un Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta Interešu un sporta izglītības nodaļas projektu koordinators Artūrs Šakurovs pastāstīs, kādas iespējas rīdziniekiem būt aktīviem šajā pavasarī un vasarā piedāvās Rīga. Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra Imantas punkta apkaimju koordinatore Daira Bite dalīsies pieredzē, kādus rīdziniekiem būtiskus jautājumus, palīdz risināt apkaimju koordinatori.
Pasākumā dalībniekiem būs iespēja arī savstarpēji iepazīties un dalīties pieredzē divās tīklošanās aktivitātēs, kuras vadīs Ieva Niedre, kopienu mākslas projektu producente, “Fonda Initium” un “Pārdaugavas Radošā centra” vadītāja.
Uz pasākumu remigranti aicināti kopā ar ģimenēm, un jaunākajiem pasākuma dalībniekiem būs iespēja paviesoties pasākuma norises vietai blakus esošajā Imantas filiālbibliotēkā, iepazīt bibliotēku un piedalīties radošā darbnīcā.
Pasākumu “Rīga – manas mājas” Rīgas valstspilsētas pašvaldība rīko jau sesto gadu. Līdz šim pasākumos piedalījušies vairāk nekā 200 remigrantu ar ģimenēm no vairāk nekā 9 valstīm, tostarp Lielbritānijas, Vācijas, Norvēģijas, ASV un citām.
Pēc Centrālās Statistikas pārvaldes datiem no 2018. līdz 2023. gadam uz dzīvi Rīgā ir pārcēlušies vairāk nekā divpadsmit tūkstoši remigrantu.