Svētdiena, 2024. gada 17. novembris
Teksta izmērs:

Atskats uz digitalizācijas semināru Rīgas reģiona uzņēmējiem

17 Jūn, 2022

Šajā trešdienā, 15. jūnijā Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar Latvijas IT klasteri organizēja attālinātu semināru par digitalizācijas aktualitātēm un iespējām, lai informētu Rīgas reģiona uzņēmējus par pieejamajiem resursiem un finansiālo atbalstu. Pasākumu vadīja Ilze Raudiņa un Lāsma Druķe no IT klastera Digitālo inovāciju centra, labās prakses piemēru prezentācijas demonstrēja 7 uzņēmumu pārstāvji, un pieslēgušies bija 20 klausītāji.

Semināru iesāka IT klastera pārstāve Ilze Raudiņa ar informāciju par pašu Digitālās inovācijas centru un tā darbību, norādot, ka plašāka informācija apskatāma vietnē www.dih.lv. Pēc tam septiņi dažādu uzņēmumu pārstāvji prezentēja konkrētus labās prakses piemērus kas viņu uzņēmumos saistīti ar digitalizācijas attīstību. Jānis Nolle no uzņēmuma Zippy vision stāstīja par datorredzes un automatizācijas procesiem, kas izstrādā iekārtas un programmatūru ražošanas līnijām, lai paātrinātu un atvieglotu to darbu. Intelligent systems pārstāvis Dāvis Krastiņš demonstrēja uzņēmuma izstrādātu programmatūru “Asigny”, kas optimizē un organizē maršrutus izbraukuma darbiniekiem un palīdz darbā ar navigāciju.

TapBox pārstāvis Jāzeps Linde iepazīstināja semināra dalībniekus ar uzņēmuma izstrādāto pašapkalpošanās servisa modeli, kurā tiek iekļauti dažadi pašapkalpošanās maksāšanas termināļi, kioski, kases, kā arī informācijas punkti kinoteātros, muzejos, sabiedriskajā transportā, un pēc pandēmijas arī slimnīcās. Tas palīdz jebkuram lietotājam piekļūt vajazīgajai informācijai jebkurā laikā katram saprotamā valodā, kā arī atvieglo darbu personālam un rūpējas par veselības noteikumu ievērošanu, samazinot kontaktu ar citiem cilvēkiem plaši apmeklētās vietās. Nākošā runātāja Līga Jupatova pārstāvēja Energi, iepazīstinot ar Digitālā Dvīņa tehnoloģiju, kas lielveikaliem un ražošanas uzņēmumiem palīdz apvienot visas sistēmas vienuviet un ērti pārskatīt visu kopdarbību, kā rezultātā iespējams ātri novērst radušās iekārtu problēmas, ietaupīt laiku un resursus, kā arī kontrolēt izmantotās enerģijas patēriņu.

Par datu glabāšanu “mākonī” stāstīja portāla Failiem.lv pārstāvis Jānis Viklis, uzsverot šīs metodes izmantošanas ieguvumus, piemēram paaugstinātu datu drošības līmeni, speciālistu atbalstu, servisa pieejamību jebkurā laikā, datu rezerves kopiju izveidi un ērtāku budžeta plānošanu, maksājot tikai par izmantotā servisa apjomu bez liekiem neizmantotiem resursiem.

Edijs Tanons no Datakom kā nākošais iepazīstināja klausītājus ar tehnoloģiju, par ko radās liela interese un tika izteikti vairāki pozitīvi izteikumi. Uzņēmums izstrādājis ierīci, kas atvieglo darbu jebkurā ar transakcijām saistītā darbā, pilnībā aizstājot kases aparātus, karšu lasītājus, čeku drukāšanu, preču uzskaiti, svītrkoda lasītāju un atskaišu grāmatas, apvienojot visas šīs funkcijas vienā. Šajā prezentācijā varēja uzzināt visu par mobilo kasi un kādā veidā tā var padarīt tirdzniecību ērtāku. Labās prakses piemērus noslēdza Garmtech pārstāvis Deniss Māzers, nedaudz pastāstot par sniegtajiem mākoņpakalpojumiem un mājaslapu un e-pastu uzturēšanu, lielākoties palīdzot risināt uzņēmumu problēmas to mājaslapu ielādes ātruma un funkcionalitātes saistībā.

Pēc šiem piemēriem IT klastera Digitālās inovācijas centra vadītāja Ilze Raudiņa sniedza informāciju par visām iespējām, kā Digitālās inovācijas centrs spējīgs palīdzēt uzņēmumiem un tos atbalstīt, sniedzot apmācības un konsultācijas, kā arī piesaistot uzņēmumu digitālai transformācijai atvēlēto Eiropas Savienības finansējumu. Vēl uzņēmēji varēja noklausīties digitālā brieduma testa principus un noskaidrot, kā tas palīdzēs uzņēmumam spert tālākus soļus digitalizācijas procesos.

Semināru noslēdza VARAM pārstāve Liene Strazdiņa, informējot par e-adresi un izskaidrojot, kā tā aizstāj digitālo pastkasti un pastiprina drošību savstarpējai saziņai valsts un pašvaldību iestādēm. Visa iegūtā informācija klausītājiem šķita ļoti noderīga un vērtīga, kā rezultātā Digitālās inovācijas centrs turpmāk darbosies kā palīgs visiem uzņēmējiem, kam šī tēma ir aktuāla un svarīga.

Paldies IT klastera darbiniekiem un labās prakses piemēru iepazīstinātajiem uzņēmumiem par informatīvo semināru!

© Rīgas plānošanas reģions. 2022 / Izstrādātājs
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!