Svētdiena, 2024. gada 22. decembris
Teksta izmērs:

Digitālās prasmes labākai publiskajai pārvaldībai: atziņas no Livorno

No 19. līdz 22. novembrim Itālijas Livorno provinces pašvaldība uzņēma trešo partneru sanāksmi projekta “Digitālās prasmes labākai publiskajai pārvaldībai (DSBPGovernance)” ietvaros. Sanāksme pulcēja projekta partnerus, lai diskutētu par digitālo prasmju attīstības veikuma rādītājiem (KPI), ieviestajiem risinājumiem un labās prakses piemēriem.

Rīgas plānošanas reģionu (RPR) sanāksmē pārstāvēja Ronalds Saksons, projekta koordinators, un Kristīne Arājuma, Rīgas Digitālās aģentūras personāla vadītāja, kas šajā projektā darbojas kā sadarbības partneris.

Sanāksmes galvenie temati:

Sanāksmes sākumā tika prezentēti veikuma rādītāji, ko dažādi partneri izmanto, lai novērtētu digitālo prasmju attīstību:

  • Kvantitatīvie rādītāji: cik pašvaldības darbinieku novērtēti un piedalījušies digitālo prasmju apmācībās.
  • Kvalitatīvie rādītāji: sasniegto digitālo prasmju līmenis, apmācību lietderība un to pielietojums darbā.
  • Rezultātu rādītāji: digitālo prasmju attīstības ietekme uz darbu, piemēram, profesionālo e-pastu lietojums, iesniegumu skaits caur intranetu, palīdzības dienesta pieprasījumi.

Labās prakses piemēri un pieredzes apmaiņa:

Livorno partneri iepazīstināja dalībniekus ar diviem inovatīviem risinājumiem:

  1. Tiešsaistes personāla atlases process, kuram nepieciešamas pamata digitālās prasmes, piemēram, pieslēgšanās, viedtālruņa kameras izmantošana, dokumentu augšupielāde.
  2. Ģeoteritoriālā lietotne, kas paredzēta dažādām administratīvām mērķauditorijām – izstrādātājiem, datu ievācējiem, iedzīvotājiem un pašvaldību darbiniekiem –, nodrošinot efektīvu rīka izmantošanu reģiona attīstībai.

Projekta dalībniekiem bija iespēja arī iepazīt Livorno provinces digitālos risinājumus, tostarp personāla atlases un kompetenču pilnveides procesus. Kristīnei Arājumai klātienē bija iespēja padziļināti iepazīties ar PIX platformu, kas izstrādāta publiskās pārvaldes darbinieku prasmju monitorēšanai un attīstībai. Tāpat norisinājās diskusijas par risinājumiem un izaicinājumiem, salīdzinot situāciju ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības pieredzi.

Iegūtās atziņas

Šī tikšanās ne tikai bagātināja dalībnieku izpratni par digitālo prasmju attīstības iespējām, bet arī kalpoja par lielisku platformu savstarpējai pieredzes apmaiņai un sadarbības stiprināšanai, lai ieviestu inovācijas publiskajā pārvaldībā.

#DigitalāsPrasmes #PubliskāPārvaldība #LabāPrakse #DSBPGovernance

© Rīgas plānošanas reģions. 2022 / Izstrādātājs
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!