Svētdiena, 2018. gada 18. novembris
Teksta izmērs:

Zināmi Sabiedriskā transporta darba grupas pārstāvji

22 Jan, 2018

Izveidoto Rīgas plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta darba grupu vadīs Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks, bet par tās dalībniekiem deleģēti Vadims Faļkovs (Rīgas pašvaldība), Mārtiņš Bojārs (Mārupes novads), Mārtiņš Aizpurietis (Limbažu novads), Andrejs Požarnovs (Baldones novads), Juris Laizāns (Ogres novads), Ainārs Vaičulens (Stopiņu novads) un Jurģis Rācenis (Alojas novads).

Māris Sprindžuks, Ādažu novada domes priekšsēdētājs: “Katra pašvaldība vislabāk zinās tās iedzīvotāju vajadzības, novada transporta problēmas un arī redzējumu, kā to vislabāk risināt. Darba grupas viens no uzdevumiem ir panākt, lai daudz aktīvāk jau plānošanas procesā tiktu ņemts vērā mūsu redzējums un viedoklis par reģionam un katrai pašvaldībai svarīgiem jautājumiem. Esošajam modelim ir daudz trūkumi. Sabiedriskā transporta tīkls strap pilsētām un apkārtējo reģionu nav pietiekami integrēts un saskaņots, dzelzceļa satiksme nav integrēta ar autobusu tīklu. Pierīgā nav attīstīta sabiedriskā transporta kustība pa apvedceļu. Rīgai nav piepilsētas autoostu un park & ride stāvvietas. Uzskaitīto sabiedriskā transporta nepilnību dēļ sabiedriskā transporta pievilcība iedzīvotāju acīs krītas, pārmērīgi pieaug vieglā transporta intensitāte starp reģioniem un Rīgu, starp Pierīgu un Rīgu, tiek pārslogota iebraukšana Rīgā un trūkst autostāvvietas Rīgas centrā. Rezultātā vairāk kā simts tūkstoši iedzīvotāju ik dienu lieki tērē laiku sastrēgumos un mazāk laika velta tiešajām darbam un savāk ģimenēm. Neiesaistot pašvaldības mobilitātes problēmas risināšanā, šīs problēmas nevar atrisināt.”

Rīgas plānošanas reģions (RPR) Reģiona Attīstības padome 2017.gada 8.decembra sēdē nolēma izveidot tematiskās darba grupas reģiona interešu plašākai pārstāvībai valsts līmenī. Kā pirmās tematiskās grupas nolēma veidot sabiedriskā transporta, izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta jomā, bet nākotnē to skaits varētu palielināties, ņemot vērā aktuālos jautājumus valstī un ministriju dienaskārtību.

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!