Piektdiena, 2018. gada 14. decembris
Teksta izmērs:

Izstādē var apskatīt 10 Rīgas plānošanas reģiona ainavu dārgumus

05 Sep, 2018

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un Rīgas plānošanas reģionu ir izveidojusi izstādi “Latvijas ainavu dārgumi vakar šodien, rīt”, kas no 7. septembra līdz 12.oktobrim būs apskatāma Turaidas muzejrezervātā.

Savukārt 14. septembrī plkst. 11.00 Turaidas muzejrezervātā notiks diskusija, kurā runāsim par ainavu vērtību un nozīmi mūsu dzīvē laika ritumā, kā arī par to, kādu Latviju vēlamies redzēt nākotnē un kas darāms, lai to sasniegtu.

Iesaistot sabiedrību, kopumā tika izvēlēti 50 Latvijas ainavu dārgumi, kas tika atlasīti 2017. gadā. Katru Latvijas reģionu — Kurzemi, Latgali, Rīgas reģionu, Vidzemi un Zemgali — izstādē raksturo 10 ainavu dārgumi. Izstādē ir iekļautas mums visiem nozīmīgo Latvijas ainavu fotogrāfijas, kas uzņemtas valsts jubilejas gadā, kā arī vēsturiski fotoattēli no iedzīvotāju, muzeju un LNB krājumiem.

Vispirms atlasītie darbi būs aplūkojami reģionālajās izstādēs, kuras papildinās arī diskusijas. Savukārt 26. oktobrī visu 50 ainavu dārgumu izstāde būs aplūkojama LNB. Novembrī, decembrī un visa nākamā gada garumā, iepriekš sazinoties ar bibliotēku (e-pasts: madara.daudze@lnb.lv), izstādi gan atsevišķās daļās, gan kopumā būs iespējams demonstrēt visā Latvijā.

Izstādē, kā arī diskusijā ieeja interesentiem ir  bez maksas.

Aicinām uz diskusiju / semināru iepriekš reģistrēties, izmantojot saiti: Reģistrācija!

Vairāk par citu reģionu pasākumiem un izstādēm iespējams uzzināt šeit!

Jūrmalas ainava ar koka apbūvi un pludmali

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!