Pirmdiena, 2018. gada 17. decembris
Teksta izmērs:

RPR speciālisti piedalās Pierīgas forumā par pašvaldību un uzņēmēju sadarbību

27 Mar, 2018

Rīgas plānošanas reģiona Telpiskās plānošanas nodaļas vadītājs Rūdolfs Cimdiņš ar prezentāciju “Rīgas metropoles areāla attīstības vajadzības un prioritārie risinājumi” šī gada 27. martā piedalījās Pierīgas forumā “Pašvaldību un uzņēmēju sadarbība ceļā uz viedo uzņēmējdarbību Pierīgas reģionā”.

Savukārt Rīgas plānošanas reģiona Reģionālās attīstības koordinācijas nodaļas vadītāja Dace Grīnberga bija viena no paneļdiskusijas dalībniecēm.

Pasākumu rīkoja Olaines novada dome, Latvijas Zinātņu akadēmija un Latvijas Pašvaldību savienība. Forumā piedalījās Pierīgas pašvaldību vadītāji, uzņēmēji, izglītības un zinātnes pārstāvji.

Pēdējos gados pieaudzis viedo uzņēmumu skaits Pierīgas reģionā un tā rezultātā ir mainījusies ekonomiskā situācija visā reģionā kopumā, jo tiek radīti produkti ar augstu pievienoto vērtību, pieauguši iedzīvotāju ienākumi un līdz ar to arī novada ienākumi, mainījusies gan uzņēmējdarbības vide, gan dzīves vide. Pierīgas reģionā vērojamas jaunas tendences – mainās pārvalde uz viedu pārvaldi, uzņēmumi pārceļas no Rīgas uz Pierīgas novadiem, t.sk., arī viedie uzņēmumi, kas rada pieprasījumu pēc kvalificēta darbaspēka un nepieciešamību pēc attiecīgiem pakalpojumiem (attiecīgas infrastruktūras, izglītības iestādēm, dzīvojamā fonda utt.).

Forums notika divās daļās. Pirmajā daļā tika prezentēti pētījuma rezultāti par viedās uzņēmējdarbības attīstības iespējām un par Pierīgas reģiona attīstības vajadzībām un prioritārajiem risinājumiem, klātesošie tika iepazīstināti ar mūsdienu tendencēm un inovācijām uzņēmējdarbībā un ar izglītības lomu viedās uzņēmējdarbības attīstībā. Otrajā daļā notika paneļdiskusija – pašvaldību un uzņēmēju sadarbības modelēšana, kurā piedalījās tuvējo novadu pašvaldību un uzņēmēju biedrību pārstāvji no Mārupes, Ķekavas, Olaines, Jūrmalas un citi interesenti.

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!