Piektdiena, 2018. gada 14. decembris
Teksta izmērs:

Rīgas plānošanas reģiona speciālisti kopā ar Mārupes novada pašvaldības pārstāvjiem piedalās kopienu enerģijas projekta “Co2mmunity” sanāksmē Kauņā

24 Sep, 2018

Rīgas plānošanas reģions kā projekta partneris piedalās Interreg VB Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam projekta R059 “Co2mmunity” (Kopienu atjaunojamās enerģijas projektu kopradīšana un kopfinansēšana / Co2mmunity: Co-producing and co-financing renewable community energy projects) īstenošanā. Projekta mērķis ir palielināt sabiedrības zināšanas par kopienu enerģijas projektu attīstību, lai uzlabotu sabiedrības rīcībspēju enerģētiskās drošības, ilgtspējas un konkurētspējas nodrošināšanā. Co2mmunity veicina atjaunojamās enerģijas izmantošanu Baltijas jūras reģionā, veicinot atjaunojamās enerģijas izmantošanu ar kopienu enerģijas modeļu palīdzību.

Projekta Co2mmunity centrālais elements ir atjaunojamās enerģijas sadarbības partnerību (abreviatūra – RENCOP), kuras ierosina un atbalsta kopienu enerģijas projektus, izveide un darbības nodrošināšana. Projekta ietvaros arī Rīgas plānošanas reģionā (Mārupes novadā) tiks izveidota viena RENCOP partnerība.

Projektā paredzēto aktivitāšu ietvaros Rīgas plānošanas reģiona speciālisti kopā ar projekta asociētā partnera – Mārupes novada domes – pārstāvjiem laikā no 2018. gada 11.septembra līdz 13.septembrim apmeklēja Kauņu, lai piedalītos projekta partneru sanāksmē. Partneru sanāksmi organizēja projekta Lietuvas partneri – Kauņas Reģionālā enerģijas aģentūra (KREA) un to vadīja projekta vadošais partneris Ķīles universitāte (Kiel University).

Partneru sanāksmes centrālais pasākums bija visu partneru, arī Rīgas plānošanas reģiona, progresa ziņojumi par RENCOP partnerības izveidošanu. Rīgas plānošanas reģiona eksperti kopā ar kolēģiem no Mārupes izklāstīja savu redzējumu par Mārupes novadā plānoto kopienu enerģijas pilotprojektu, demonstrēja konkrētus plānotos atjaunojamās enerģijas izmantošanas projektus Mārupē, kā arī un prezentēja izvēlētos risinājumus RENCOP partnerības izveidošanā saiknē ar pilotprojektiem. Reģiona prezentācija iekļāva arī informāciju par jau īstenotajām un plānotajām aktivitātēm iedzīvotāju iesaistē, piemēram, Mārupes novadā īstenoto iedzīvotāju aptauju par kopienu enerģijas projektu attīstību, kuras mērķis ir apzināt novada iedzīvotāju intereses attiecībā uz atjaunojamās enerģijas projektiem, kurus veido, ievieš un līdzfinansē iedzīvotāji sadarbībā ar pašvaldību, biznesa sektoru u.c.

Detalizēta informācija par projektu un tā aktivitātēm pieejama Rīgas plānošanas reģiona Reģionālās attīstības koordinācijas nodaļā. Projekta koordinators Rīgas plānošanas reģionā – Ilgvars Francis, e-pasts: ilgvars.francis@rpr.gov.lv, tālrunis 29229690.

Projekta kontaktpersona Mārupes novadā – Ilze Krēmere, Mārupes novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Ilze Krēmere, tālrunis 67149875, e-pasts: ilze.kremere@marupe.lv.

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!