Otrdiena, 2018. gada 16. oktobris
Teksta izmērs:

Rīgas plānošanas reģionā darbu uzsāk remigrācijas speciālists

12 Mar, 2018

Dzīvojat ārvalstīs un apsverat domu atgriezties dzimtenē uz dzīvi? Pagājis laiks un nepieciešams atbalsts informācijas iegūšanai, lūdzu, sazinieties ar Rīgas plānosanas reģiona reemigrācijas eksperti: Ramonu Liepiņu – Krauju, rakstot uz ramona.liepinakrauja@rpr.gov.lv. Viņa iespēju robežās palīdzēs ar informāciju, padomiem, kontaktiem.

Pateicoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM)jaunai politikas iniciatīvai, 2018. gadā Latvijā ir uzsākts pilotprojekts “Reģionālais koordinators reemigrācijas veicināšanai” , kura īstenošanā iesaistīti visi plānošanas reģioni. Projekta mērķis sniegt informatīvu atbalstu ārvalstīs dzīvojošajām Latvijas ģimenēm, kurs apsver iespēju atgriezties uz dzīvi Latvijā.

Katrā no reģioniem darbu uzsācis reģionālais koordinators, kura galvenais uzdevums būs sazinoties ar konkrētām personām, kas šobrīd dzīvo ārvalstīs, izzināt to vajadzības un problēmsituācijas, kas kavē pārcelšanos atpakaļ uz Latviju, sniedzot priekšlikumus kā jautājumus risināt.

Balstoties uz iepriekš veikto pētījumu, reemigrācijas piltoprojekta īstenošanai tika noteiktas 10 pašvaldības: Daugavpils pilsēta, Tukuma novads, Jelgavas pilsēta, Ozolnieku novads, Rundāles novads, Neretas novads, Saldus novads, Skrundas novads, Gulbenes novads un Smiltenes novads, kuras  sadarbībā ar plānošanas reģionu koordinatoriem nodrošinās praktisku atbalstu potenciālajiem reemigrantiem*.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ir uzdots īstenot prioritāro pasākumu 2018.-2020. gadam “Pilotprojekts pašvaldībās reemigrācijas veicināšanai “Reģionālās reemigrācijas koordinators”” saskaņā ar Ministru kabineta 2016. gada 3. maija rīkojuma Nr. 275 “Par Valdības rīcības plānu Deklarācijas par Māra Kučinska vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanai” pasākumu Nr. 93.5. “Atbalstīsim pasākumus ārvalstīs dzīvojošo tautiešu politiskai un pilsoniskai līdzdalībai un iesaistei Latvijas ekonomiskajā un kultūras dzīvē, izglītībā un zinātnē. Paredzēsim atbalstu ārvalstīs dzīvojošām Latvijas ģimenēm, kuras apsver iespēju atgriezties Latvijā, nodrošināsim ciešākas saites ar Latviju un mērķorientētu valsts atbalsta politiku atgriešanās īstenošanai” un Ministru kabineta 2017. gada 12. septembra sēdes protokola Nr. 45 53. § devīto punktu.

*”Remigrants” – persona, kas atgriežas valstī, no kuras tā emigrējusi. Remigrācijas koordinators ir atbalsta persona, kura uzrunā aizbraukušos Latvijas iedzīvotājus un piedāvā atgriezties dzimtenē, sagatavojot individuālu atgriešanās plānu.

 

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!