Saturday, 2018. gada 17. novembris
Teksta izmērs:

Renārs Zeltiņš un Liene Šomase iedvesmo bērnus sapņiem

01 Nov, 2018

Pēc Rīgas plānošanas reģiona iniciatīvas un ar sabiedriskās organizācijas “Palīdzēsim.lv” atbalstu Rīgā, kultūras namā “Ziemeļblāzma” notika īpašas vienas dienas nometne “Sapņi piepildās” bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un bērniem bez tiem. Šajā nometnē piedalījās arī sabiedrībā zināmi cilvēki, kas pastāstīja par saviem sapņiem un līdzdarbojās ar bērniem.  

Renārs Zeltiņš bērniem pastāstīja par savu lielo sapni – reiz viņš sapņojis spēlēt NBA. Traumas dēļ viņam to neizdevās sasniegt, bet priecājas, ka viņa sapni īstenoja Porziņģis. Viņš aicināja bērnus nekad nebeigt sapņot un tiekties uz mērķi, jo, ja pat kāds sapnis neīstenojas, īstenojas citi un tie pat ir foršāki. Katrs bērns dalījās ar Renāru Zeltiņu ar savu sapni, ko vēlētos īstenot. Cits vēlējās būt šefpavārs, cits dziedātājs vai mākslinieks.

Bērniem patika arī dziedāšanas nodarbība ar Lieni Šomasi, kas mācīja viņiem pareizi elpot, kas ir pats svarīgākais dziedātājiem, lai tie sasniegtu labus rezultātus. Tāpat Liene kopā ar bērniem sūtīja labas domas un uzsvēra, ka pats galvenais dzīvē ir mīlestība pret sevi un citiem.

 

Foto:F64 (Andrejs Terentjevs)

Nometne ir viens no Rīgas plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas projekta pasākumiem ar devīzi “Sapņi piepildās!”. Tajā kā vēstneši piedalījās Renārs Zeltiņš un Liene Šomase, bet bija arī citas aktivitātes – gleznošanas un rokdarbu pulciņš, eksperimenti, kā arī ballīte ar Jogitu Pūpolu.

Nometnē personām ar funkcionāliem traucējumiem piedalījās bērni no Ikšķiles, Mālpils, Ropažu, Salaspils, Lielvārdes, Stopiņu, Ķeguma, Siguldas, Ādažu, Garkalnes un Limbažu novada.

Rīgas plānošanas reģions īsteno reģiona pašvaldībās vērienīgo deinstitucionalizācijas projektu, kura mērķis ir palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu sociālo pakalpojumu pieejamību bērniem ar funkcionāliem traucējumiem vai ārpus ģimenes aprūpē esošiem bērniem, kā arī sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā personām ar invaliditāti vai garīga rakstura traucējumiem. Rīgas plānošanas reģionā projekts tiek īstenots ar devīzi “Sirdsdomas jaunai dzīvei”.

Līdz 2023.gadam pieci plānošanas reģioni Latvijā ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) finanšu atbalstu īstenos Labklājības ministrijas uzsākto deinstitucionalizācijas procesu, attīstot sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus pilngadīgiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, ārpus ģimenes aprūpē esošiem bērniem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuri dzīvo ģimenēs. Rīgas plānošanas reģions īsteno ESF projektu Nr.9.2.2.1./15/I/002 “Deinstitucionalizācija un sociālie pakalpojumi personām ar invaliditāti un bērniem”.

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!