Saturday, 2018. gada 17. novembris
Teksta izmērs:

Remigrantu atbalstam rīkotais uzņēmējdarbības konkurss noslēdzies

28 Okt, 2018

Šī gada 8. oktobrī noslēdzās remigrācijas atbalsta pasākuma uzņēmējdarbības projektu konkurss Rīgas plānošanas reģionā. Neskatoties uz lielo interesi par iespēju iegūt finasiālu atbalstu sava biznesa uzsākšanai, plānoto finansiālo atbalstu 9000 eiro apmērā nav saņēmis neviens no pretendentiem.

Kā atzina RPR remigrācijas koordinatore Ramona Liepiņa-Krauja, interesi par projektu izrādīja apmēram 35 remigranti. Te gan jāpiebilst, ka lielākā daļa izrādīja interesi attīstīt savu biznesu Rīgā, kas nebija atbalsta teritorija. Biznesa ideju klāsts bija ļoti plašas – pakalpojumu sfēra, ražošana, pārtikas produktu pārstrāde, un lauksaimniecības biznesa idejas. Konkursa gaita arī parādīja, ka lielākā daļa pretendentu neatbilst kādai no MK noteikumos nr.496 ,,Remigrācijas atbalsta pasākuma īstenošanas, novērtēšanas un finansēšanas kārtība” noteiktajām prasībām vai arī neatbilst PMLP kritērijiem par dzīvesvietas deklarēšanu atbilstoši noteiktajam, ka remigrants – “persona, kura ir atgriezusies vai pārcēlusies, vai plāno atgriezties, vai pārcelties no mītnes valsts uz pastāvīgu dzīvi Latvijā pēc ilgstošas prombūtnes”, un “par ilgstošu prombūtni uzskatāma prombūtne, kas ir ilgāka par trim gadiem kopš ārvalsts adreses norādīšanas Iedzīvotāju reģistrā.” Līdz ar to daļai interesentu galvenais šķērslis dalībai konkursā bija ārvalstu adreses nenorādīšana Iedzīvotāju reģistrā.

Konkursā iegūtā pieredze bija apliecinājums tam, ka remigrācijas atbalsta pasākumi ir ļoti nepieciešami, bet parādīja arī daudzu darba un dzīvesvietas reģistrēšanas nepilnības, kas neļauj pinvērtīgi izmantot valsts piešķirto atbalstu.

Informācijai:

Ramona Liepiņa-Krauja

Rīgas plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore

mob.t. +371 26614179, koordinators@rpr.gov.lv

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!