Pirmdiena, 2018. gada 17. decembris
Teksta izmērs:

Remigrācijas speciālisti Dublinā pārrunāja remigrācijas gaitu

12 Nov, 2018

Rīgas plānošanas reģiona remigrācijas koordinātore Ramona Liepiņa-Krauja nedēļas nogalē viesojās Latvijas vēstniecības jaunajās telpās Dublinā, kur notika Latvijas valsts iestāžu pārstāvju tikšanās ar vēstnieku Jāni Sīli.

Vēstniecība uz jaunajām telpām pārcēlusies salīdzinoši nesen, plašās telpas dos iespēju vietējās diasporas tautiešiem tikties lielākā skaitā. Vēstnieks informēja par vietējās diasporas aktivitātēm, tradīcijām un plāniem.

Sanāksmes turpinājumā Latvijas valsts iestāžu pārstāvji stāstīja par remigrācijas iespējām tiem, kas vēlas atgriezties Latvijā, dalījās ar informāciju par jau paveikto remigrācijas jomā.

Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāve Evita Simsone pastāstīja par darba tirgus iespējām Latvijā un EURES (Eiropas Nodarbinātības dienestu tīkls) konsultantu sniegto atbalstu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis Varis Putniņš informēja par ilotprojektu “Reģionālie reemigrācijas koordinatori” – par rezultātiem, pieejām, secinājumiem. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra eksperts Arta Krūze informēja par akalpojumiem biznesa uzsācējiem, eksportējošiem uzņēmumiem, investīciju piesaistes un tūrisma uz Latviju veicināšanas iespējām. Savukārt Vineta Ernstone no Izglītības un zinātnes ministrijas pastāstīja par latviešu valodas apguves iespējām. Pasākuma noslēgumā Jānis Kreilis no Your Move informēja pasr sniegto atbalstu darba devējiem un ārvalstīs dzīvojošajiem darba meklētājiem.

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!