Otrdiena, 2018. gada 16. oktobris
Teksta izmērs:

ATPAKAĻ UZ ZIŅU LAPU

Rīgas plānošanas reģionam jauna funkcija – “Remigrācijas reģionālais koordinators”

Ņemot vērā to, ka gandrīz visās Latvijas pašvaldībās ir novērojams būtisks iedzīvotāju samazinājums, remigrācijas veicināšanā būtiski ir ne tikai pasākumi valsts – ministriju līmenī, bet būtiska ir tieši pašvaldību loma. Lai uzsāktu mērķtiecīgu darbu latviešu remigrācijas veicināšanai, 2018. gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu.

Reģionālo koordinatoru galvenais uzdevums ir komunikācija ar potenciālajiem remigrantiem, vajadzību apzināšana un personalizētas informācijas sagatavošana atbilstoši potenciālā remigranta interesēm šādās jomās:

• Pašvaldību pakalpojumi, piemēram, ģimenēm ar bērniem bērnudārzu un skolu pieejamība;
• dzīves vieta (informācijas sagatavošana par dzīvojamā fonda iespējām – situācijas raksturojums, kur to meklēt vai ar ko tālāk kontaktēties);
• darba un uzņēmējdarbības iespējas (kur meklēt brīvās vakances, vispārējās situācijas ieskicēšana, konsultācijas sniegšana par pirmo soļu speršanu uzņēmējdarbības uzsākšanā vai attīstīšanā Latvijā, kur iegūt informāciju par atbalsta instrumentiem pašvaldībā un kādi varētu būt šie instrumenti).

Rīgas plānošanas reģiona koordinatore – Ramona Liepiņa-Krauja, e-pasts: koordinators@rpr.gov.lv; tālrunis: +371 26614179.

 

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!