Piektdiena, 2018. gada 14. decembris
Teksta izmērs:
<ATPAKAĻ

Ņemot vērā to, ka gandrīz visās Latvijas pašvaldībās ir novērojams būtisks iedzīvotāju samazinājums, remigrācijas veicināšanā būtiski ir ne tikai pasākumi valsts – ministriju līmenī, bet būtiska ir tieši pašvaldību loma. Lai uzsāktu mērķtiecīgu darbu latviešu remigrācijas veicināšanai, 2018. gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu.

Reģionālo koordinatoru galvenais uzdevums ir komunikācija ar potenciālajiem remigrantiem, vajadzību apzināšana un personalizētas informācijas sagatavošana atbilstoši potenciālā remigranta interesēm šādās jomās:

• Pašvaldību pakalpojumi, piemēram, ģimenēm ar bērniem bērnudārzu un skolu pieejamība;
• dzīves vieta (informācijas sagatavošana par dzīvojamā fonda iespējām – situācijas raksturojums, kur to meklēt vai ar ko tālāk kontaktēties);
• darba un uzņēmējdarbības iespējas (kur meklēt brīvās vakances, vispārējās situācijas ieskicēšana, konsultācijas sniegšana par pirmo soļu speršanu uzņēmējdarbības uzsākšanā vai attīstīšanā Latvijā, kur iegūt informāciju par atbalsta instrumentiem pašvaldībā un kādi varētu būt šie instrumenti).

VISBIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI REMIGRĀCIJAS KOORDINATORAM.

Ja ir interese par Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībām (pašvaldību sarakstu skatīt šeit), aicinām sazināties ar mūsu koordinatori: Ramonu Liepiņu-Krauju, e-pasts: koordinators@rpr.gov.lv; tālrunis: +371 26614179. Uz sazināšanos un atkal redzēšanos Latvijā!

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!