Šodien ir sestdiena,  25. marts - Māra, Mārīte, Marita
Marts, 2017  
P O T C Pk S Sv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Kopā portālu apmeklējuši
  5878 viesi

  Uzsāk Valsts ilgtermiņa tematiskā plānojuma Baltijas jūras piekrastei publisko apspriešanu

  Lai kopīgi plānotu piekrastes attīstību ilgtermiņā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 16. oktobrī uzsāk publisko apspriešanu Valsts ilgtermiņa tematiskā plānojuma Baltijas jūras piekrastei, tā ilgs līdz 25. novembrim.

  Lai iesaistītu pēc iespējas plašu institūciju, pašvaldību un organizāciju loku, 22. oktobrī plkst. 11 VARAM ēkā Peldu ielā 25, 409. telpā notiks paplašinātā Piekrastes sadarbības un koordinācijas grupas sanāksme. VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļā pavēstīja, ka sanāksmē piekrastes pašvaldību, nozaru un nevalstiskā sektora pārstāvji iepazīsies ar šī plānojuma 1. redakciju, vides pārskata projektu un diskutēs par izvēlētajiem plānojuma risinājumiem.

  Publiskajā apspriešanā plānots pārrunāt par piekrastes publiskās infrastruktūras tīkla attīstību. Tāpat notiks diskusija par jaunu savienojumu radīšanu, starptautisku velomaršrutu un gājēju ceļu attīstīšanu. Ar mērķi līdzsvarot ekonomisko attīstību un vides aizsardzību, kā arī domājot par iespējām vienota tūrisma piedāvājuma izveidei un vietu attīstības potenciāla izmantošanu piekrastē, plānots diskutēt par 55 attīstāmās vietām piekrastē.

  Interesenti ir gaidīti reģionālajās publiskās apspriešanas sanāksmēs, kas norisināsies 27. oktobrī Liepājā, 28. oktobrī Ventspilī, 3. novembrī Jūrmalā un 5. novembrī plkst. 16 Saulkrastu novada domē. Publiskās apspriešanas laikā ikvienam ir iespēja līdzdarboties plānojuma pilnveidē, sūtot priekšlikumus elektroniski, par ko informācija pieejama VARAM tīmekļa vietnē - http://ieej.lv/J5Yw7, kā arī sūtot pa pastu uz VARAM, Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija, ar norādi – "Par Piekrastes plānojumu".

  Sīkāka informācija par publisko apspriešanu VARAM tīmekļa vietnē sadaļā "Sabiedrības līdzdalība – Sabiedriskās apspriešanas" un projekta mājaslapā http://www.grupa93.lv/piekraste.

  Piekrastes plānojuma izstrāde tika uzsākta pirms nepilna gada, iesaistot plašu ekspertu loku, piemēram, teritorijas attīstības plānošanas, ģeogrāfisko informācijas sistēmu, sociālekonomisko procesu, tūrisma attīstības un vides ekspertus, Piekrastes sadarbības un koordinācijas grupas dalībnieku, ar piekrastes attīstību saistītu valsts uzņēmumu un sabiedrisko organizāciju pārstāvji.

  Piekrastes plānojums ir viens no Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas "Latvija 2030" īstenošanas soļiem, kurā piekraste ir definēta kā viena no nacionālo interešu telpām, kur dabas un kultūras mantojuma saglabāšana jālīdzsvaro ar ekonomiskās attīstības veicināšanu. Plānojuma mērķis – veidot piekrasti par ekonomiski aktīvu, daudzfunkcionālu telpu, kurā klimata pārmaiņu ietekme tiek mazināta ar kvalitatīvu infrastruktūru un tiek īstenota laba pārvaldība, sabalansējot attīstības un vides aizsardzības intereses.

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi