Pirmdiena, 2018. gada 17. decembris
Teksta izmērs:

Projekta “Industriālā mantojuma” partneri tiekas jau piekto reizi

05 Dec, 2018

5. un 6. decembrī projekta “Industriālais mantojums” projekta partneri tiekas nu jau piektajā projekta partneru sanāksmē, lai izvērtētu paveikto, dalītos pieredzē un gūtu iedvesmu jaunu mērķu sasniegšanai.

Sanāksmes pirmajā dienā, partneri tikās vienā no Rīgas reģiona vērienīgākajiem industriālā mantojuma objektiem – Aldara alus darbnīcā, kur visas dienas garumā notika projekta vadītāju un partneru sanāksme ar Uzraudzības darba grupas piedalīšanos. Tikšanās laikā tiks pārrunāta projekta ieviešana, īstenotās aktivitātes un aktualitātes. Katrs no partneriem prezentēs paveikto un sniegs visaptverošu pārskatu par tūrisma objekta attīstību, piesaistītajiem finanšu instrumentiem un nākotnes attīstības iespējām. Otrajā dienā plānoti tematisks seminārs un vairāku projekta objektu apmeklējums klātienē, lai uzlabotu un attīstītu tūrisma objektu pārstāvju sadarbības tīklu.

Interreg Igaunijas un Latvijas sadarbības programmas ietvaros īstenotais projekts “Industriālais mantojums” ir viens no plašākajiem sadarbības projektiem, kurā apvienojušies 30 partneri, lai veicinātu Latvijas un Igaunijas Industriālā mantojuma popularizēšanu kā vienotu tūrisma produktu.

Projekta “Industriālais mantojums” galvenie uzdevumi ir:

  • veicināt industriālā mantojuma iekļaušana tūrisma apritē, tādā veidā dažādojot tūrisma piedāvājumu projekta reģionos – Kurzemē, Vidzemē, Rīgas reģionā, Dienvid- un Rietumigaunijā;
  • uzlabot un pilnveidot industriālā mantojuma objektus, padarot tos par pievilcīgiem tūrisma objektiem;
  • izstrādāti tematiskos maršrutus, lai pievērstu ceļotāju uzmanību un veicinātu tos apmeklēt industriālā mantojuma objektus;
  • ieviestas mārketinga aktivitātes, lai veicinātu industriālā mantojuma objektu atpazīstamību kā vērtīgu un nozīmīgu tūrisma produktu.

Nepilnu divu gadu laikā Latvijā jau ir atjaunoti un papildināti vairāki industriālā mantojuma objekti, no tiem Rīgas reģionā – Bīriņu pils ūdenstornis, Baložu kūdras dzelzceļš, Jaunpils dzirnavas, Rideļu dzirnavas un vilnas apstrādes uzņēmums “Limbažu tīne”. Kopumā Latvijā un Igaunijā ar projekta finansiālo atbalstu tiks uzlaboti 25 industriālā mantojuma objekti.

Plašāka informācija par projekta aktivitātēm pieejama šeit – facebook.com/industrialheritagefortourism 

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!