Piektdiena, 2018. gada 14. decembris
Teksta izmērs:

Plecs rīko diskusiju "Latvija bez bērnunamiem: 2021 – Utopija vai sasniedzama realitāte?"

07 Aug, 2018

Gandrīz katru dienu no ģimenes tiek izņemts viens bērniņš – kopā 340 bērni gadā! Prieks, ka audžuģimeņu kustība ir sakustējusies – bērnu skaits institūcijās ir samazinājies no 1200 uz 800. Šodien atbalsta programma “Plecs” rīko ideju forumu “2021 – Utopija vai sasniedzama realitāte?”, lai iepazīstinātu ar situāciju un uzburtu vīziju, kā sasniegt mērķi – Latvija bez bērnunamiem!

Pāris “Plecs” atziņas par pusgadu pēc akcijas kopā ar Latvijas radio 5:

  • izveidota viena datubāze – bērni ātrāk nonāk ģimenēs;
  • sabiedrības attieksmes maiņa;
  • pabalstu kalkulators – nedēļas laikā to apskatīja vairāk nekā 2500 cilvēku;
  • mentora plecs/atbalsts “jaunajām” uzņemošajām ģimenēm – pusgada laikā ģimenes kļuvušas stiprākas, jo nav atdots atpakaļ neviens bērns;
  • sākts darbs atbalsta centru veidošanai – tā būs tikšanās vieta visām uzņemošajām ģimenēm, lai dalītos pieredzē, prasītu speciālistu padomus.

Atbalsta programmas “Plecs” mērķis ir panākt, ka līdz 2021. gadam katram Latvijas bērnu nama bērnam ir ģimene.

Labklājības ministrs Jānis Reirs pasākuma ievadā atzina, ka tā nav utopija, bet patiešām īstenojams uzdevums, par kuru jau leicina pirmie sasniegtie rezultāti. Viņš norādīja, ka intensīvs darbs ir jāturpina. Ministrs akcentēja iepriekš veiktu pētījumu, kurā vismaz trešdaļa respondentu ir atzinuši, ka vismaz reizi dzīvē ir iedomājušies sniegt palīdzīgu roku bērniem no institūcijām. Sabiedrība kļūst zinošāka. Svarīgi ir veidot ģimenisku vidi un valsts uz to virzās.

Savukārt organizācijas “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta norādīja, ka labdarības maratons “Dod pieci” pierādīja, ka Latvijas iedzīvotājiem rūp bērnu institūcijās liktenis. Tika ziedota lielākā radio vēsturē naudas summa – 372 000 eiro.400 bērnu likteņi ir vērsti jau uz labo pusi. Viņa norādīja, ka Plecs darbs ir jāturpina un viņa redz to  nākotnē kā neatkarīgu organizāciju.

Nobeigumā “Plecs” iepazīstināja ar nākamajiem soļiem, kas ir jāveic – gan par pabalstu pilnveidošanu, gan atbalstu sniegšanu uzņemošajām ģimenēm, gan par voučeriem 5000 eiro vērtībā, kas kalpotu ģimenēm kā atbalsta instruments medicīnisko un atbalsta pakalpojumu saņemšanai.

Jāmin, ka “Plecs” aktivitātes ir svarīgas deinstitucionalizācijas kontekstā, kuras īstenošanā ir iesaistīts arī Rīgas plānošanas reģions..

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!