Piektdiena, 2024. gada 29. marts
Teksta izmērs:

Pašvaldības virza tālāk Deinstitucionalizācijas plānu

03 Jūl, 2018

Visas deinstitucionalizācijas projektā iesaistītās Rīgas plānošanas reģiona 29 pašvaldības domes sēdēs ir saskaņojušas reģiona Deinstitucionalizācijas plānu 2017. – 2020. gadam, ko izstrādāja Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija “SUSTENTO”.

Plānu saskaņojušas Alojas, Ādažu, Baldones, Babītes, Carnikavas, Engures, Garkalnes, Ikšķiles, Inčukalna, Jaunpils, Jūrmalas, Kandavas, Krimuldas, Ķeguma, Ķekavas, Lielvārdes, Limbažu, Mālpils, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salacgrīvas, Salaspils, Saulkrastu, Sējas, Stopiņu un Tukuma pašvaldības.

Plāns tiek tālāk iesniegts Sociālo pakalpojumu attīstības padomei gala redakcijas pieņemšanai. Jāmin, ka šī plāna izstrāde ir būtiska deinstitucionalizācijas projekta daļa, jo balstoties uz to pašvaldības ar ERAF atbalstu īstenos vairākus nozīmīgus infrastruktūras projektus, uzlabojot dzīves kvalitāti gan bērniem invalīdiem, gan arī personām ar garīga rakstura traucējumiem, gan nodrošinot bērniem sociālās aprūpes centros ģimeniskai videi pietuvinātus pakalpojumus.

Plānots, ka Sociālā pakalpojumu attīstības padome to skatīs 24. jūlijā.

Līdz 2023.gadam pieci plānošanas reģioni Latvijā ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) finanšu atbalstu īstenos Labklājības ministrijas uzsākto deinstitucionalizācijas procesu. Projektu Rīgas plānošanas reģionā virza un koordinē Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar tā teritorijā esošajā pašvaldībām. Rīga ir vienīgā Rīgas plānošanas reģiona pašvaldība, kas nav noslēgusi sadarbības līgumu. Rīgas plānošanas reģionā projekts tiek īstenots ar devīzi “Sirdsdomas jaunai dzīvei”.

Rīgas plānošanas reģions īsteno ESF projektu Nr.9.2.2.1./15/I/002 “Deinstitucionalizācija un sociālie pakalpojumi personām ar invaliditāti un bērniem”.

© Rīgas plānošanas reģions. 2022 / Izstrādātājs
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!