Pirmdiena, 2018. gada 17. decembris
Teksta izmērs:

Olainē notiks diskusija par ar viedās specializācijas stratēģijas jomas biomedicīnā ieviešanu Rīgas plānošanas reģionā

19 Okt, 2018

Pēc Rīgas plānošanas reģiona iniciatīvas starptautiska projekta „EmpInno” ietvaros ir izstrādāts dokuments „Pārskats par viedās specializācijas stratēģijas ieviešanu Rīgas plānošanas reģionā”. Par godu tam šī gada 13. novembrī plkst.10.00 notiks diskusija par biomedicīnas un biotehnoloģiju lomu viedās specializācijas stratēģijas ieviešanā reģionā. Šī būs otrā tikšanās četru diskusiju ciklā, kas katra tiek veltīta kādam no prioritārajiem reģiona viedās specializācijas virzieniem.

Sanāksmes mērķis ir iepazīstināt Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību attīstības un uzņēmējdarbības speciālistus un attiecīgo viedās specializācijas jomu ekosistēmu pārstāvjus – uzņēmējus, pētniecības institūcijas u.c. – ar Latvijas viedās specializācijas stratēģijas ieviešanu Rīgas plānošanas reģionā.

Simboliski ir izvēlēta arī norises vieta – Olaine, kurai ir senas un spēcīgas Latvijas farmācijas industrijas saknes.

Diskusija notiks divās daļās. Pirmajā daļā ar veiksmes stāstiem dalīsies Vitālijs Skrīvelis, SIA “Pharmidea” valdes loceklis un LAĶĪFA (Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas) valdes priekšsēdētājs, un Zita Jēkabsone, SIA “Latvijas aptieka” pārstāve. Savukārt otrajā daļā klātesošie tiks iepazīstināti ar izstrādāto pārskatu par viedās specializācijas stratēģijas ieviešanu Rīgas plānošanas reģionā, fokusējoties uz biomedicīnas, medicīnas tehnoloģijas, biofarmācijas un biotehnoloģijas jomu.

Seminārs notiks Olaines mehānikas un tehnoloģijas koledžā, Zeiferta ielā 2, Olainē.

Kopumā diskusiju ciklā plānoti četri pasākumi, kuri tiks veltīti kādai no Latvijas viedās specializācijas stratēģijas prioritārajām jomām: biomedicīnai, biofarmācijai un biotehnoloģijām; viedajiem materiāliem, tehnoloģijām un inžiniersistēmām; informācijas un komunikācijas tehnoloģijām un viedajai enerģētikai.

Rīgas plānošanas reģions  īsteno INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 2014-2020. gadam projektu „Viedās specializācijas stratēģijā balstītu inovācijas un izaugsmes spēju stiprināšana vidēja izmēra pilsētās un reģionos / EmpInno”. Projekta mērķis ir veicināt izaugsmes iespējas un potenciālu viedās specializācijas prioritārajās jomās, balstoties uz palielinātu inovācijas nesēju kapacitāti viedās specializācijas pieejas pielietošanā reģionos un pašvaldībās.

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!