Pirmdiena, 2018. gada 17. decembris
Teksta izmērs:

Notiks reģionāls pasākums par jūras un piekrastes resursu izaugsmi Latvijā

28 Mar, 2018

Rīgas plānošanas reģions un Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu šī gada 10. aprīlī plkst. 10.30 Eiropas Savienības mājā Rīgā (Aspazijas bulvāris 28, 2.stāvā) rīko reģionālu pasākumu “Jūras un piekrastes resursi izaugsmei Latvijā”.

Pasākuma mērķis ir apzināt esošo situāciju par jūras resursu izmantošanu Latvijā un veicināt sabiedrības diskusiju par Baltijas jūru un piekrasti kā resursiem bagātu tautsaimniecības izaugsmei. Tajā ar pieredzi un zināšanām dalīsies eksperti no Latvijas, Dānijas, Vācijas un Zviedrijas.

Pasākuma pirmajā daļā tiks aplūkotas politikas iniciatīvas saistībā ar jūras un piekrastes resursu izmantošanu. Tajā piedalīsies Renāte Bula, Ārlietu ministrijas Trešā sekretāre, Eiropas departamenta Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un reģionālās sadarbības nodaļa, Inga Hoņavko, Dabas aizsardzības pārvaldes projektu vadītāja, un Zivsaimniecības departamenta pārstāvis.

Otrajā daļā eksperti dalīsies ar līdzšinējo pieredzi saistībā ar jūras un piekrastes resursu izmantošanu Latvijā – mazo ostu ietekmi uz piekrastes reģionu ekonomisko aktivitāti (Jānis Megnis, Latvijas mazo ostu asociācijas priekšsēdētājs), ar Baltijas jūras resursu izpēti Liepājas Universitātē (Armands Grickus, Liepājas Universitāte), ar Salacgrīvas pieredzi atjaunojamo energoresursu izmantošanā (Jānis Auziņš, Salacgrīvas novada dome), ar eksperimentālās gliemeņu fermas izveidi (Dr. biol. Ingrīda Puriņa, Latvijas Hidoekoloģijas institūts) un ar Baltijas jūras zivju resursu pieejamību (Didzis Ustups, BIOR Zivju resursu pētniecības departamenta vadītājs).

Savukārt trešā daļa tiks veltīta Rīgas un Kurzemes plānošanas reģionu projektu iniciatīvām par Latvijā uzsāktiem projektiem, kas veicina jūras piekrastes attīstību. Ar tām iepazīstinās Edgars Rantiņš, Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs, Zaiga Ozoliņa, Baltic Blue Growth projekta vadītāja, Kurzemes plānošanas reģions, Līga Brūniņa, biedrības “Baltijas krasti” valdes priekšsēdētāja, Dr. Peter Krost, uzņēmums “oceanBASIS GmbH” (Vācija), Susanna Minnhagen, projekts “Baltic Blue Growth” (Zviedrija), un Per Dolmer, Orbicon A/S (Dānija).

PASĀKUMA PROGRAMMA

REĢISTRĒŠANĀS

Pasākums tiek rīkots INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas līdzfinansētu projektu ietvaros – “Baltic Blue Growth” (“Baltijas jūras izaugsme – liela mēroga gliemeņu audzēšanas attīstība Baltijas jūrā”) un “Smart Blue Regions” (“Viedie piejūras reģioni: viedā specializācija, jūras un piekrastes resursi ekonomikas izaugsmei Baltijas jūras reģionā”).

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!