Pirmdiena, 2018. gada 17. decembris
Teksta izmērs:

Notiks Green Expo Riga 2018

17 Nov, 2018

Jau 21. novembrī pirmajā zaļās ekonomikas pasākumā “Green Expo Riga 2018” Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā zaļās ekonomikas eksperti un zaļā dzīvesveida atbalstītāji meklēs risinājumus Latvijas ilgtspējīgai attīstībai nākamajā simtgadē. Ja arī turpmāk vēlies dzīvot zaļā Latvijā, nestāvi malā un piedalies!

“Līdz šim sabiedrība ir izmantojusi dabas resursus, nerēķinoties ar to, ka tie var beigties. Tas ir novedis pie resursu krīzes un cenu celšanās. Pašlaik visā pasaulē tiek meklēts jauns – zaļās ekonomikas modelis, kurā sabiedrības vajadzības un labklājība tiek nodrošināta nekaitējot videi. Latvijai ir kritiski svarīgi noteikt mērķus attīstībai nākamajā valsts simtgadē, lai mēs neatpaliktu no kaimiņvalstīm,” uzsver “Green Expo Riga 2018” direktors Jānis Brinkmanis.

21. novembrī, visas dienas garumā ikviens aicināts apmeklēt pasākumu un piedalīties diskusijās par valsts politikas stratēģijas plānošanu, pārdomātu patēriņu un zero-waste (bezatkritumu) dzīvesveidu, moderno mobilitāti un velo kultūras attīstību Latvijā, atlikumu savākšanu un šķirošanu, kā arī bioekonomiku. Jau no paša par idejām zaļai ekonomikai spriedīs politiķi Ilmārs Dūrītis, Edgars Tavars, Vents Armands Krauklis, Ervins Labanovskis, Kaspars Gerhards, Tālis Linkaits un Uģis Rotbergs. Šveices arhitekts pilsētplānotājs Rolfs Leipi (Rolf Läuppi) ar Latvijas ekspertiem diskutēs par moderno mobilitāti un piegāžu organizēšanu. Diskusijā par pārdomātu patēriņu beziepakojuma veikala “Burka” dibinātāja Marija Sološenko un Ekodizaina kompetences centra pārstāves Ilze Neimane un Jana Simanovska runās par iepakojumu un ekomarķējumu. Zaļās idejas Latvijas jaunajai simtgadei palīdzēs radīt Vita Jaunzeme, Gunters Pauli, Vija Kilbloka u.c.

Pēc diskusijām, līdz pat 21.00 pasākums turpināsies ar Radio NABA tematiskajām intervijām, sarunām un mūziku. Sarunas vadīs Radio NABA raidījuma “Nezāle” vadītāja Sanita Rībena un raidījuma “Zootehnikums” vadītājs Sandris Ādminis.

“Green Expo Riga” noderēs iedvesmai un pieredzes apmaiņai ikvienam Latvijas iedzīvotājam zaļā dzīvesveida principu ieviešanai ikdienā, zaļās ekonomikas politikas veidotājiem, uzņēmumu vadītājiem, bioekonomikas speciālistiem, kā arī studentiem, augstskolu mācībspēkiem un zinātniekiem, skolu pārstāvjiem un zaļo jaunuzņēmumu pārstāvjiem.

“Green Expo Riga 2018” ir ievadforums zaļās ekonomikas izstādēm Latvijā. Tā galvenie uzdevumi ir attīstīt zaļās ekonomikas idejas Latvijā, veicināt to ieviešanu praktiskajā uzņēmējdarbībā, izglītot un informēt Latvijas sabiedrību un veidot Latvijas kā “zaļas” valsts tēlu pasaulē. Zaļās ekonomikas izstādes “Green Expo Riga” organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Ievadforuma norises laiks – 21.novembrī:

  • forums un izstāde: 9.00–18.00
  • Radio NABA sarunas tiešraidē: 18.00–22.00

Biļetes cena: 15.00 EUR, reģistrācija bezmaksas ieejai – mājaslapā.

Autostāvvieta un garderobe apmeklētājiem – bez maksas. Velosipēdus būs iespējams atstāt novietnē zem jumta.

Seko līdzi jaunumiem: www.bt1.lv/greenexporiga un http://www.facebook.com/greenexporiga

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!