Saturday, 2018. gada 17. novembris
Teksta izmērs:

Simsons, Ceriņi, Koltons un Kolmanis iedvesmo bērnus no sociālās aprūpes centriem noticēt saviem sapņiem

01 Nov, 2018

Pēc Rīgas plānošanas reģiona iniciatīvas un ar sabiedriskās organizācijas “Palīdzēsim.lv” atbalstu Rīgā notika otra vienas dienas nometne “Sapņi piepildās” bērniem no sociālās aprūpes centriem “Irlava” un “Sprīdītis”. Šajā nometnē sabiedrībā zināmi cilvēki ar saviem pozitīvajiem stāstiem iedvesmoja bērnus noticēt sev un īstenot savus sapņus dzīvē.

Šī ir otra nometne, kas tika rīkota Rīgas plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas projekta ietvaros. Tās devīze ir “Sapņi piepildās!” un tajā kā vēstneši piedalījās Lelde un Aivis Ceriņi, reperis Ansis Kolmanis un “Dinamo Rīga” pārstāvis Armands Simsons ar kluba spēlētāju Koltonu Gilīsu no Kanādas. Bērni pavadīja spraigu dienu Rīgā un sagaidīja arī vakarā hokeja spēli, kurā Latvijas komanda “Dinamo Rīga” braši spēlēja pret spēcīgo Krievijas komandu.

Bet līdz spēlei bērniem bija rokas pilnas darbu – piedalījās pašizaugsmes spēlēs, stāstīja katrs savu sapni, darbojās komandās, kā arī izvaicāja viesus par viņu sapņiem.

Šobrīd slavu iemantojušais reperis Ansis Kolmanis atzina, ka viņa stāsts ir par neatlaidību. Viņš retoriski bērniem jautāja, vai viņi būtu gatavi desmit un vairāk gadus ikdienā darīt sirdslietu un gaidīt panākumus? Reperis atcerējās, kā studējis Ventspils augstkolā tulkos un pēc lekcijām atalgojis sevi nododoties repam. Viņš nepameta savu sapni un tagad pēc padsmit gadiem viņa dziesma ir klausītākā Spotify ar divu miljonu reižu klausījumu.

Aivja Ceriņa pirmais lielais sapnis bija kļūt par būvnieku. To viņš arī īstenoja – izmācījās par inženieri, bet tad saprata, ka tas tomēr nav viņa lielais sapnis. Tā nu nejauši viņš nokļuva TV kā raidījuma vadītājs un saprata, ka šis ir viņa sapnis. Sākotnēji viņš atsaucās darba sludinājumam lasīt ziņas. Konkursu viņš neizturēja, bet viņam par lielu pārsteigumu ziņu diktora vietā kanāls TV24 viņam piedāvāja vadīt raidījumu.

Ar līdzīgu stāstu iedvesmoja arī Lelde Ceriņa. Viņa stāstīja, ka vidusskolas laikā viņa bija nolēmusi kļūt par brīvprātīgo darbam Āfrikā. Tomēr mīlestības dēļ viņa nav aizbraukusi. Lelde atceras savus pirmos soļus uz citu sapni – darboties TV. Viņu uzaicināja lasīt laika ziņas. Lai gan viņa bija rūpīgi gatavojusies, tomēr viss pirmajā reizē sagāja šķērsām – pārteikusies, runājusi pārāk ātri, kļūdījusies u.tml. Viņa jau bija pārliecināta, ka televīzijas sapnis izsapņots, kad tomēr dota otra iespēja lasīt laika ziņas, ko viņa godam izmantojusi.

Savukārt Armands Simsons bērnus aizveda uz “Dinamo Rīga” hokeja spēli, izrādot pirms tam gan hokejistu ģērbtuves, gan montāžas telpas, kā arī sarīkoja tikšanos ar vienu no komandas spēlētājiem – kanādiešu uzbrucēju Koltonu Gilīsu, kas atzina, ka viņa sapnis vienmēr ir bijis spēlēt hokeju un to dara jau no 3 gadu vecuma. Bērni varēja iztaujāt hokejistu, un viena no interesantajām lietām, ko viņš pastāstīja, ka viņam garšo latviešu ēdieni, bet vislabāk – soļanka.

      

Līdz 2023.gadam pieci plānošanas reģioni Latvijā ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) finanšu atbalstu īstenos Labklājības ministrijas uzsākto deinstitucionalizācijas procesu, attīstot sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus pilngadīgiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, ārpus ģimenes aprūpē esošiem bērniem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuri dzīvo ģimenēs. Rīgas plānošanas reģions īsteno ESF projektu Nr.9.2.2.1./15/I/002 “Deinstitucionalizācija un sociālie pakalpojumi personām ar invaliditāti un bērniem”.

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!