Otrdiena, 2018. gada 16. oktobris
Teksta izmērs:

ATPAKAĻ UZ ZIŅU LAPU

Neērti jautājumi izglītības ministram Kārlim Šadurskim

Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē 30 pašvaldību politiskā vadība aktīvi diskutēja ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski par izglītības jautājumiem un kā tie ietekmēs reģiona iedzīvotājus.

Daiga Jurēvica, RPR Attīstības padomes priekšsēdētāja un Carnikavas domes priekšsēdētāja, norādīja, ka būtu svarīgi lēmumu pieņemšanā valsts līmenī vairāk iesaistīt Rīgas plānošanas reģionu, piešķirot tam izglītības funkciju. Izglītība ir ļoti “dārgs” pakalpojums pašvaldībām, tāpēc jebkurš politisks lēmums valsts līmenī nes finanšu slogu pašvaldību budžetam. IZM priekšlikums bērniem no šešiem gadiem uzsākt mācības skolā, nozīmē, ka pašvaldībai ir jādomā par infrastruktūras pielāgošanu, pedagogu piesaisti, u.tml.

Siguldas novada pašvaldības pārstāve Līga Sausiņa norādīja, ka nepieciešams pārejas laiks, jo Siguldas pilsētā nav iespējams skolās šobrīd nodrošināt vietu sešgadniekiem. Bet risinājums – nodrošināt to pirmsskolas ietvaros.

Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvis Česlavs Batņa vērsa uzmanību uz sabiedriskā transporta maršruta problēmām reģionā un kā risināt šīs problēmas skolu reorganizācijas ietvaros.

Spraiga diskusija ilga vairāk nekā stundu. Secinājums? Jautājumu daudz. Problēmu daudz. Sarunas jāturpina. Tāpēc diskusijas reģiona līmenī ar izglītības ministriju veiks Rīgas plānošanas reģiona Izglītības jautājumu darba grupa, ko vada Mārupes novada domes priekšsēdētājas vietniece Līga Kadiģe. Viņa arī atzina, ka darba ir daudz, bet katrs var izdarīt savu mazo solīti diskusijas turpināšanai.

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!