Otrdiena, 2018. gada 21. augusts
Teksta izmērs:

KALENDĀRS

22
Aug, 2018
16:00

Mārupē notiks grantu programmas (ie)dvesma seminārs „Sāc būvēt savu biznesu ar (ie)dvesmu!”

Programmai (ie)dvesma pievienojoties diviem jauniem partneriem – Siguldas un Ķekavas novadiem, kopējais jaunajiem uzņēmējiem pieejamo grantu apmērs šogad ir pieaudzis līdz 60 000 eiro. Programmas (ie)dvesma grantus varēs saņemt gan jau strādājoši jaunuzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori.

Lai palīdzētu jaunajiem uzņēmējiem labāk sagatavoties dalībai grantu programmā, 22.augustā plkst.16:00 Mārupes Kultūras namā notiks informatīvs seminārs. 

Grantu programmas aizsācējiem SEB bankai, Jūrmalas pilsētai, kā arī Mārupes un Olaines novadiem, šogad pievienojušies arī Siguldas un Ķekavas novadi, paplašinot grantu programmas darbības teritoriju un finansējuma apjomu. Katrs no partneriem piešķirs 10 000 eiro finansējumu, uz kuru varēs pretendēt kādā no piecu pašvaldību teritorijām reģistrētie uzņēmumi, kuri dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem, kā arī šajās pašvaldībās dzīvojošie iedzīvotāji, kuri vēlas īstenot savas biznesa idejas.

Maksimālā naudas summa vienam grantam ir 10 000 eiro, un šogad plānots izsniegt vismaz sešus grantus. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei, lai uzsāktu savu biznesu.

Projektu pieņemšana sāksies 3. septembrī, un tā noslēgsies 3. oktobrī. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 15. novembrī.

Žūrijas komisijā darbosies pārstāvji no SEB bankas, Jūrmalas pilsētas domes, Ķekavas novada pašvaldības, Mārupes novada domes, Olaines novada pašvaldības, Siguldas novada pašvaldības, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, attīstības finanšu institūcijas ALTUM, Jūrmalas biznesa inkubatora, Jūrmalas Uzņēmēju konsultatīvās padomes, Mārupes novada Uzņēmējdarbības atbalsta konsultatīvās padomes, Siguldas uzņēmēju padomes, Ķekavas novada uzņēmēju padomes un Olaines novada uzņēmējdarbības atbalsta centra.Saņemto pieteikumu atlase notiks trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem.

Grantu programma (ie)dvesma tika uzsākta 2017. gadā. No saņemtajiem vairāk nekā 30 projektiem žūrija atlasīja sešus grantu ieguvējus, kopumā tiem piešķirot 40 000 eiro. Plašāka informācija par grantu programmu un tajā atbalstītajiem projektiem pieejama www.seb.lv/iedvesma

23
Aug, 2018
11:00

Notiks Pierīgas reģiona uzņēmēju Biznesa forums “Krāt vai tērēt?”

Salaspils Uzņēmēju biedrība (SUB) sadarbībā ar “Luminor” banku 23.augustā organizē Pierīgas reģiona uzņēmēju Biznesa forumu “Krāt vai tērēt?”, kurā uzņēmēji ar valsts vadītājiem diskutēs par reģionu attīstības un uzņēmējdarbības vides jautājumiem Latvijā. Forumā piedalīsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Ministru prezidents Māris Kučinskis, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un “Luminor” bankas makroekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš. Forumu vadīs Salaspils Uzņēmēju biedrības vadītājs Miks Balodis.

“Šādi biznesa forumi ir ļoti nozīmīgi visiem uzņēmējiem,” uzsver Salaspils Uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs, norādot, ka uzņēmējiem ir būtiski saprast, kā attīstīsies valsts ekonomika un tautsaimniecība nākotnē, “tāpēc Salaspils forumā kopā ar valsts vadītājiem un uzņēmēju organizāciju pārstāvjiem diskutēsim par vairākiem svarīgiem jautājumiem: kāds būs Latvijas attīstības pozicionējums, kāda būs valsts politika un kā valsts vadītāji redz uzņēmējdarbības vidi Latvijā,” saka Miks Balodis. Viņš akcentē vairākus būtiskus reģionu uzņēmējus interesējošos jautājumus: “Vai un kā attīstīsies reģioni, kā risināt darbaspēka trūkuma problēmu, kā “atraisīt rokas” pašvaldībām, lai motivētu tās iesaistīties privātā biznesa piesaistē savos novados un pilsētās,” SUB valdes priekšsēdētājs Miks Balodis uzskaita galvenos Biznesa foruma jautājumus.

Pierīgas reģiona uzņēmēju Biznesa forumā būs pārstāvētas uzņēmēju organizācijas no 15 novadiem, kā arī uzņēmējus apvienojošās organizācijas LTRK vadība. “Domāju, ka uzņēmējiem būs daudzi jautājumi gan Ministru prezidentam, gan finanšu ministrei,” ir pārliecināts SUB vadītājs. Viņš aicina piedalīties forumā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus: “Jo plašāk un analītiskāk masu medijos būs atspoguļota ar tautsaimniecības jautājumiem saistīta problemātika, jo labāk sabiedrība sapratīs uzņēmēju un reģionu vajadzības un piedāvās risinājumus,” uzsver Miks Balodis.

Biznesa foruma norises laiks: 23. augusts, no pulksten 11:00 līdz 13:30

Biznesa foruma norises vieta: uzņēmums “Rosalia”, Sauriešos, Salaspils pagastā, Salaspils novadā

Sīkāka informācija par dalību Biznesa forumā: pa tālruni 29150850 (Miks Balodis)

Pasākumu organizē Salaspils Uzņēmēju biedrība sadarbībā ar “Luminor” banku. Pēc diskusijām foruma dalībniekiem būs iespēja iepazīties arī ar diviem Salaspils novadā strādājošiem uzņēmumiem – SIA “Koka ziemas dārzi” un “I2”.

Informācijas avots: salaspilsuznemeji.lv

27
Aug, 2018
00:00

Inovatīvajiem uzņēmumiem iespēja saņemt atbalstu, lai dotos uz izstādēm, konferencēm un tiešajām vizītēm

Pirmo reizi tieši inovatīviem uzņēmumiem Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir nodrošinājusi iespēju saņemt atbalstu, lai dotos uz izstādēm, konferencēm un tiešajām vizītēm, piemēram, pie investoriem ārvalstīs. Šāda iespēja tiks nodrošināta 100 jaunuzņēmumiem. 72 jau ir apstiprināti, 28 vietas vēl vakantas.

Jaunuzņēmumiem jau sākot no 10. augusta ir iespēja pieteikties atbalsta saņemšanai. Pieteikumu saņemšanas beigu termiņš ir 27. augusts.

“Mēs gribam, lai uzņēmumi pieejamo finansējumu izmanto līdz 2018. gada 31. decembrim. Līdz ar to mums ir jāpieņem lēmumas līdz 17. septebrim par to, kuri atbalstu saņems. Tas tiek darīts ar mērķi, lai šie apstiprinātie uzņēmumi vēl paspētu reģistrēties reģionā lielākajam jaunuzņēmumu notikumam ‘Slush’ Somijā, Helsinkos,” stāsta LIAA Tehnoloģiju departamenta direktors Edgars Babris.

Pirmajā uzsaukumā, kad dokumenti bija jāiesniedz līdz 3. jūlijam, tika saņemti 97 pieteikumi. “Tipiski jaunuzņēmumi, kas tiešām ir ar replicējamu biznesu, mērogojami un piedāvā inovatīvu produktu, no visiem pieteiktajiem bija aptuveni 50. Pārējos mēs atbalstām, jo tie arī ir ļoti inovatīvi uzņēmumi, taču paredzu, ka tiem ne tik viegli būtu ieiet jaunā tirgū, jo nepieciešami lielāki finansiāli ieguldījumi,” līdzšinējos rezultātus komentē E. Babris.

Kā pieteikties?

1) iepzīsties ar noteikumiem un izvērtē, vai atbilsti uzņēmumam, kas var pretendēt uz atbalstu. Noteikumi ir aprakstīti šeit;

2) aizpildi visus šo dokumentus;

3) izdrukā aizpildītos dokumentus, paraksti un iesniedz LIAA klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Pērses ielā 2;

4) ja Tev ir elektroniskais paraksts, dokumentus nav nepieciešams izdrukāt. Paraksti tos un nosūti uz e-pasta adresi liaa@liaa.gov.lv;

5) ja neesi Rīgā un Tev nav elektroniskā paraksta, izdrukātus un parakstītus dokumentus vari nosūtīt pa pastu;

6) iesniegtos dokumentus izvērtēs komisija, kas atbilstošo pieteikumu autorus aicinās prezentēt savu uzņēmumu;

7) lēmums par atbalsta pieņemšanu tiks pieņemts līdz 2018. gada 17. septembrim;

8) atbalsts tiks sniegts noteiktas summas apmērā. Jaunuzņēmums sākotnēji segs izdevumus no saviem līdzekļiem apstiprināto mērķu īstenošanai, un pēc tam varēs iesniegt visus nepieciešamos dokumentus, lai atgūtu šīs investīcijas.

Avots: http://www.labsoflatvia.com, autors I.Treija

28
Aug, 2018
16:00

Olainē notiks grantu programmas (ie)dvesma seminārs „Sāc būvēt savu biznesu ar (ie)dvesmu!” 

Pievienojoties diviem jauniem partneriem – Siguldas un Ķekavas novadiem, kopējais jaunajiem uzņēmējiem pieejamo grantu apmērs šogad ir pieaudzis līdz 60 000 eiro. Programmas (ie)dvesma grantus varēs saņemt gan jau strādājoši jaunuzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori. Pirms projektu iesniegšanas katrā no pašvaldībām notiks seminārs, lai palīdzētu jaunajiem uzņēmējiem labāk sagatavoties dalībai grantu programmā.

28.augustā plkst. 16.00 seminārs notiks Nordic Industrial Park/Olaine, Rūpnīcu ielā 4, Olaine.

Seminārs ir bez maksas. Lūgums iepriekš pieteikties dalībai seminārā, rakstot uz e-pastu: onuac@olaine.lv.

Pasākumā tiks diskutēts par finanšu piesaistes, mārketinga, biznesa attīstības un citiem jautājumiem.

Grantu programmas aizsācējiem SEB bankai, Jūrmalas pilsētai, kā arī Mārupes un Olaines novadiem, šogad pievienojušies arī Siguldas un Ķekavas novadi, paplašinot grantu programmas darbības teritoriju un finansējuma apjomu. Katrs no partneriem piešķirs 10 000 eiro finansējumu, uz kuru varēs pretendēt kādā no piecu pašvaldību teritorijām reģistrētie uzņēmumi, kuri dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem, kā arī šajās pašvaldībās dzīvojošie iedzīvotāji, kuri vēlas īstenot savas biznesa idejas.

Maksimālā naudas summa vienam grantam ir 10 000 eiro, un šogad plānots izsniegt vismaz sešus grantus. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei, lai uzsāktu savu biznesu.

Projektu pieņemšana sāksies 3. septembrī, un tā noslēgsies 3. oktobrī. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 15. novembrī.

Grantu programma (ie)dvesma tika uzsākta 2017. gadā. No saņemtajiem vairāk nekā 30 projektiem žūrija atlasīja sešus grantu ieguvējus, kopumā tiem piešķirot 40 000 eiro. Plašāka informācija par grantu programmu un tajā atbalstītajiem projektiem pieejama www.seb.lv/iedvesma

Individuālas konsultācijas par grantu programmas (ie)dvesma dokumentu aizpildīšanu Olaines novada uzņēmējdarbības atbalsta centrā, Zemgales iela 33, 3.stāvs, Olaine, iepriekš piesakoties uz onuac@olaine.lv vai zvanot 29417886
07
Sep, 2018
00:00

Sākusies pieteikšanās biznesa ideju konkursam “Ideju kauss 2018”

Konkursu jau desmito reizi organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Dalība konkursā “Ideju kauss” – tā ir iespēja iziet profesionālas apmācības pieredzējušu uzņēmēju vadībā, gūt vērtīgus kontaktus sava biznesa tālākai attīstībai un noslēgumā sacensties par iespaidīgām naudas balvām, lai iegūtu pirmo kapitālu idejas realizācijai.

Uzņēmējs var būt ikviens, sākot no skolēniem, kuri ir vismaz 18 gadu vecumā, līdz sirmam vecumam. Galvenais vērtēšanas kritērijs būs dalībnieku degsme un gatavība uzņemties jaunu izaicinājumu savā dzīvē – uzsākt uzņēmējdarbību ar vēl nebijušu biznesa ideju Latvijas vai pasaules mērogā.

LIAA aicina pieteikties ideju autoriem ar komandu, jo labs komandas darbs ir jebkura veiksmes stāsta pamatā. Tomēr, ja komanda vēl ir tapšanas stadijā, iespējams arī iesniegt individuālus pieteikumus. Iepazīsties ar plašāku informāciju par konkursu iespējams ŠEIT

Pieteikšanās konkursam notiks līdz 7.septembrim, elektroniski iesniedzot pieteikumu konkursa oficiālajā tīmekļa vietnē ŠEIT 

Konkursu “Ideju kauss” rīko LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” (ID Nr. ID Nr. 1.2.2.2/16/I/001) ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) un Eiropas Savienība.

 

17
Sep, 2018
00:00

Sākas pieteikšanās ES fondu mācībām pieagušajiem 11 nozarēs

Trešdien, 15. augustā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) uzsāk trešo pieteikšanās kārtu Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Tajā ikviens strādājošais un pašnodarbinātais no 25 gadu vecuma var pieteikties mācībām 11 tautsaimniecības nozarēs, līdz 17. septembrim iesniedzot pieteikumu kādā no 70 izglītības iestādēm visā Latvijā.

Iespējas izmato jau vairāk nekā 8000 nodarbināto

“Kopš pirmās pieteikšanās kārtas izsludināšanas pērn rudenī šajā projektā iesaistījušies jau vairāk nekā 8000 strādājošo. Līdz šim pieprasītākās tautsaimniecības nozares, kurās arī ir visvairāk mācību dalībnieku, ir elektronisko un optisko iekārtu ražošana un IKT, kā arī būvniecība. Trešā pieprasītākā ir transporta un loģistikas nozare, kas strauji attīstās. Šīs ir Latvijas ekonomikai prioritāras nozares, kurās kvalificēta darbaspēka trūkums ir visaktuālākais. Strādājošo iedzīvotāju iesaistīšanās, kā arī izglītības nozares un darba devēju sadarbība šī projekta īstenošanā ir pozitīvs signāls darba tirgum, kas apliecina, ka iecere ir attaisnojusies,” stāsta VIAA direktore Dita Traidās. Mācību dalībnieku vidū 66% ir vecumā no 25 līdz 44 gadiem, savukārt vairāk nekā trešā daļa ir vecumā no 45 gadiem, kas ir prioritārā projekta mērķauditorija. 10% visu izglītības ieguvēju ir vecumā no 56 gadiem, kas apliecina Latvijas darbaspēka gatavību mācīties mūža garumā.

Šajā kārtā vairāk nekā 100 dažādu prasmju 11 nozarēs

Kopumā šajā kārtā iedzīvotāji var izvēlēties apgūt ap 100 dažādas prasmes un kvalifikācijas, ko izglītības iestādes piedāvā mācīties vairāk nekā 400 dažāda garuma un satura izglītības programmās. Visvairāk mācību iespēju šajā kārtā ir elektronisko un optisko iekārtu ražošanas un IKT nozarē, metālapstrādē, mašīnbūvē un mašīnzinībās, kā arī transporta un loģistikas nozarē.Piedāvāto mācību nozaru klāstā ir arī ēdināšanas pakalpojumi un tūrisms, kokrūpniecība, enerģētika, būvniecība, tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu ražošana, drukas un mediju tehnoloģijas, ķīmiskā rūpniecība, pārtikas rūpniecība un lauksaimniecība.

Strādājošajiem, pašnodarbinātajiem un jaunajiem vecākiem darba attiecībās

Lai pieteiktos mācībām, iedzīvotājiem jābūt sasniegušiem 25 gadu vecumu, strādājošiem vai pašnodarbinātiem. Pieteikties var arī jaunie vecāki, kuri atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības.Ja uz vienu vietu būs vairāki pieteikumi, īpašas priekšrocības uzņemšanā ir strādājošajiem vecumā no 45 gadiem, kuri strādā konkrētās Profesiju klasifikatora pamatgrupu profesijās, personām vecumā no 50 gadiem, kuras Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) projektā “Atbalsts ilgākam darba mūžam” saņēmuši rekomendāciju mācībām, kā arī bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu.Mācību dalībniekiem jānodrošina 10% līdzmaksājums, ko var finansēt arī darba devējs. Strādājošajiem ar maznodrošinātā vai trūcīgā statusu mācību maksu pilnā apmērā sedz ES fondi un valsts, kā arī ir iespēja saņemt transporta izmaksu kompensāciju, ja šādas izmaksas rodas mācību laikā. Savukārt nodarbinātie ar invaliditāti var saņemt kompensāciju asistenta vai surdotulka pakalpojumiem, kas radušies mācību laikā.

Mācīties var vienu reizi

Tā kā projekta laikā jaunu profesiju vai zināšanas strādājošie var apgūt tikai vienu reizi, NVA 28 filiālēs ir iespēja saņemt karjeras konsultāciju, savukārt 81 projekta sadarbības pašvaldībā ir pieejami pieaugušo izglītības koordinatori, kuri var sniegt informatīvu atbalstu.Pieteikšanās notiek izglītības iestādēs, iesniedzot mācību pieteikumu klātienē vai elektroniski, nosūtot to e-pastā. Plašāku informāciju par mācību programmām, izglītības iestādēm, pieteikšanās kārtību un citiem praktiskiem jautājumiem iespējams atrast vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.ES fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts. Līdz 2022. gada 31. decembrim tajā tiks ieguldīti vairāk nekā 25 miljoni eiro.

Informācijas avots: Valsts izglītības attīstības aģentūra

19
Sep, 2018
00:00

Ogres biznesa inkubators izsludina jaunu dalībnieku uzņemšanu biznesa inkubatora atbalsta programmā

No 3. līdz 19. septembrim būs atvērta jaunu pieteikumu iesniegšana uzņemšanai LIAA Ogres biznesa inkubatorā (OBI). Aicinām visus Ogres, Salaspils, Ikšķiles, Ropažu, Stopiņu, Lielvārdes un Ķeguma jaunos uzņēmējus augustā un septembrī pieteikties biznesa konsultācijām, lai noskaidrotu, vai viņu veiktā uzņēmējdarbība un idejas atbilst uzņemšanai biznesa inkubatorā.

Jaunie uzņēmēji, kas nule uzsākuši savu uzņēmējdarbību, novērtē inkubatora sniegtā atbalsta priekšrocības – 50% līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu iegādei, piemēram, grāmatvedībai, telpu nomai, dizainam, mārketingam, tehnoloģiskajām konsultācijām un prototipu izstrādēm, sertificēšanai, laboratoriju izmaksām u.c. Līdz ar šo atbalstu, iespējams, straujāk attīstīties, izdarīt vairāk par konkurentiem.

Ja vēl nav skaidra biznesa plāna, bet ir šķietami lieliska biznesa ideja, aicinām pieteikties biznesa inkubatora pirmsinkubācijas programmai. Sniegsim padomu, piedāvāsim apmācības, novērtēsim biznesa ideju un palīdzēsim uzsākt uzņēmējdarbību. Biznesa inkubators ir atvērta koprades, biroja, darbnīcu, semināru un notikumu telpa jaunajiem uzņēmējiem un biznesa ideju autoriem.

Inkubatorā var iestāties gan fiziskas personas, gan jau esošie komersanti, kas nav reģistrēti ilgāk par trim gadiem. Klientiem pieejamas divu veidu atbalsta programmas: pirmsinkubācijas un inkubācijas atbalsts.

Pirmsinkubācijas atbalsta ietvaros biznesa idejas autori sešus mēnešus bez maksas izmanto inkubatora koprades telpas, atvērto biroju un biroja aprīkojumu, konsultācijas, biznesa skolas apmācības un mentoru atbalstu, kā arī iespēju vēlāk pretendēt uz inkubācijas atbalstu.

Programmā ietilpst – biznesa idejas novērtējums, konsultācijas biznesa modeļa pilnveidei, biznesa prasmju un iemaņu apguve, koprades telpa, uzņēmējdarbībai nepieciešamais atvērtais birojs (open office) un biroja aprīkojums, bezmaksas konsultācijas, apmācības un semināri, kā arī mentoru konsultācijas, kuras sniedz pieredzējuši uzņēmēji un eksperti.

Inkubācijas programmā papildu 50% līdzfinansējumam, uzņēmējiem ir iespēja pretendēt arī uz grantu (līdz 50% līdzfinansējumu) līdz 10 000 EUR pakalpojumu un līdz 5000 EUR aprīkojuma iegādes izmaksu segšanai.

Lai pieteiktos inkubācijas vai pirmsinkubācijas programmām, lūgums sazināties ar Ogres biznesa inkubatora speciālistiem – zvanot vai rakstot uz e-pastu.

Kontaktinformācija saziņai ar speciālistiem pieejama ŠEIT 

Ogres biznesa inkubators

Akmeņu iela 47, Ogre, LV-5001

Tālr.: 62400902

E-maill: ogre@liaa.gov.lv

 

09
Okt, 2018
00:00

Uzņēmumu vadītāji un darbinieki aicināti piedalīties seminārā “Pieredzei vienmēr būs vērtība!”

Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību aicina valsts institūciju, pašvaldību un uzņēmēju darbiniekus – vadītājus, vadītāju vietniekus, personāla vadības speciālistus, darba aizsardzības speciālistus un citus interesentus piedalīties seminārā “PIEREDZEI VIENMĒR BŪS VĒRTĪBA!”

Semināru metodoloģiskās pieejas pamatā ir Britu padomes un pilsētplānošanas jomā atzītu Lielbritānijas organizāciju izstrādāta interaktīva metodoloģija darbam komandās, sniedzot iespēju dažādu jomu, pieredžu, interešu un vecuma grupu pārstāvjiem sadarboties, radot inovatīvus risinājumus. Aktivitātes laikā 10 posmos tiek veikta konkrētās vietas situācijas analīze un ideju ģenerēšana, ideju testēšana, izpēte un visbeidzot ideju prezentēšana. Šāda pieeja jau ir sekmīgi izmantota vairākās pilsētās Eiropā un Austrumāzijā, tomēr Latvijā tā kļuvusi jo īpaši populāra – kopš 2009.gada tā pielietota vairāk kā 40 reizes dažādās vietās Latvijā.

Semināra formāts un rezultāts:
 seminārā piedalās 25-35 dalībnieki, kuri sadalīti komandās (katrā komandā 5 dalībnieki,
kopā 5-7 komandas);
 dažādas iesaistītās puses (vecumi, jomas, pieredzes, skatu punkti);
 10 posmi, kas ļauj dalībniekiem sastrādāties, attīstīt idejas un prezentēt gala rezultātu;
 vismaz 40-50 idejas – priekšlikumi uzstādītā mērķa sasniegšanai.

Semināra laikā katram dalībniekam būs iespēja:
 iepazīt ieguvumus no koprades, darbojoties starpdisciplinārā komandā;
 paplašināt redzesloku, izmantojot Eiropā atzītu problēmu risināšanas metodoloģiju;
 pilnveidotas prasmes radošu risinājumu izstrādē, formulēšanā un strukturētā
pasniegšanā;
 sniegt pilsonisko ieguldījumu darba vidē aktuālu izaicinājumu risināšanā;
 iepazīt tuvāk citus savas jomas profesionāļus.

Seminārus vadīs Vita Brakovska, kurai ir vairāku gadu starptautiska pieredze radošās domāšanas rosināšanā Baltijā un NVS, kā arī praktiska pieredze darbā ar cilvēkresursu attīstību, vairāk nekā 1000 pasākumu vadīšanas pieredze indivīda uzņēmējspēju aktivizēšanai. V. Brakovska ir Britu padomes radošās domāšanas metodes „Nākotnes pilsētas spēle” vadītāja. Praktisko pieredzi uzņēmējdarbībā ieguvusi, nodibinot un vadot koka gludināmo dēļu ražošanas uzņēmumu. V. Brakovska ir saņēmusi Eiropas Komisijas atzinību par nacionālā konkursa „Ideju kauss” (LIAA) ieviešanu.

Semināra norises vieta: Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centrā, Kalpaka bulvārī 4, Rīga

Papildu informācija par semināru ŠEIT

Kristīnas projekts

31
Aug, 2018
00:00

Līdz augusta beigām jauniešiem iespēja pieteikties profesijas apguvei

Līdz 31. augustam 22 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā turpinās Jauniešu garantijas papildu uzņemšana jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ir bez darba. Mācības bez maksas pieejamas 32 darba devēju pieprasītās profesijās, kuras var apgūt viena gada laikā.

“Jauniešu garantija Latvijā norit jau ceturto gadu ciešā sadarbībā ar darba devējiem. Profesiju klāsts pirms katras uzņemšanas ir saskaņots ar uzņēmējiem, un mācību laikā jaunieši dodas kvalifikācijas praksē, tādējādi pēc iespējas ātrāk sagatavojot darba tirgum nepieciešamos speciālistus. Šis ir arī viens no sekmīgākajiem projektiem Eiropas Savienībā, jo šogad iekļuvis Eiropas Komisijas konkursa Regio Stars 2018 finālā, kurā apbalvo veiksmīgākos, inovatīvākos un iedvesmojošākos ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu īstenotos projektus,” stāsta Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Profesionālās izglītības projektu departamenta direktore Elīna Purmale-Baumane.

Lai pieteiktos mācībām, jauniešiem jābūt vecumā no 17 līdz 29 gadiem un nestrādājošiem. Potenciālie audzēkņi var būt vakarskolas skolēni, iegūt vidējo izglītību tālmācībā vai studēt nepilna laika studiju programmās augstskolā. Jaunieši var būt reģistrējušies arī Nodarbinātības valsts aģentūrā kā darba meklētāji vai bezdarbnieki un vienlaikus saņemt bezdarbnieka pabalstu.

Reflektanti nevar atrasties akadēmiskajā vai bērna kopšanas atvaļinājumā, kā arī būt pilna laika studenti. Lai pieteiktos mācībām, nepieciešama pamatizglītība, vidējā izglītība vai vidējā profesionālā izglītība, taču var būt iegūta arī augstākā izglītība.

Mācību laikā jaunieši saņem stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī, ja ir sekmīgi, kā arī nepieciešamos mācību līdzekļus un bezmaksas vietu dienesta viesnīcā. Savukārt kvalifikācijas prakses laikā programma apmaksā ceļa izdevumus un naktsmītni, ja tas nepieciešams.

Šovasar uzņemšana notiek tādās profesijās kā lietvedis, šuvējs, apdares darbu strādnieks, kokapstrādes iekārtu operators, manikīra un pedikīra speciālists, frizieris, vizāžists, elektromontieris, lokmetinātājs, atslēdznieks, virpotājs, zobārsta asistents, māsas palīgs, dārzkopis, fotogrāfs, kā arī pavāra palīgs, konditora palīgs un citās profesijās.

Ar visām Jauniešu garantijas profesijām, izglītības iestādēm, uzņemšanas noteikumiem un priekšrocībām var iepazīties VIAA mājaslapā.

VIAA veiktās absolventu aptaujas liecina, ka iegūtā izglītība palīdz mazināt jauniešu bezdarbu – pusgadu pēc izlaiduma 72% jauniešu strādā, turklāt puse no viņiem – projektā iegūtajā profesijā. Iegūtās prasmes ir konkurētspējīgas – vairāki Jauniešu garantijas audzēkņi sevi izcili parādījuši gan nacionālajos, gan starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos, piemēram, SkillsLatvia un WorldSkills.

Projekta Jauniešu garantija aktivitāti “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros” finansē ar ES Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvas un Eiropas Sociālā fonda atbalstu, kā arī no Latvijas valsts budžeta.

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67785461
Mob.: 28628088 
e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv 

17
Sep, 2018
00:00

Sākas pieteikšanās ES fondu mācībām pieagušajiem 11 nozarēs

Trešdien, 15. augustā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) uzsāk trešo pieteikšanās kārtu Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Tajā ikviens strādājošais un pašnodarbinātais no 25 gadu vecuma var pieteikties mācībām 11 tautsaimniecības nozarēs, līdz 17. septembrim iesniedzot pieteikumu kādā no 70 izglītības iestādēm visā Latvijā.

Iespējas izmato jau vairāk nekā 8000 nodarbināto

“Kopš pirmās pieteikšanās kārtas izsludināšanas pērn rudenī šajā projektā iesaistījušies jau vairāk nekā 8000 strādājošo. Līdz šim pieprasītākās tautsaimniecības nozares, kurās arī ir visvairāk mācību dalībnieku, ir elektronisko un optisko iekārtu ražošana un IKT, kā arī būvniecība. Trešā pieprasītākā ir transporta un loģistikas nozare, kas strauji attīstās. Šīs ir Latvijas ekonomikai prioritāras nozares, kurās kvalificēta darbaspēka trūkums ir visaktuālākais. Strādājošo iedzīvotāju iesaistīšanās, kā arī izglītības nozares un darba devēju sadarbība šī projekta īstenošanā ir pozitīvs signāls darba tirgum, kas apliecina, ka iecere ir attaisnojusies,” stāsta VIAA direktore Dita Traidās. Mācību dalībnieku vidū 66% ir vecumā no 25 līdz 44 gadiem, savukārt vairāk nekā trešā daļa ir vecumā no 45 gadiem, kas ir prioritārā projekta mērķauditorija. 10% visu izglītības ieguvēju ir vecumā no 56 gadiem, kas apliecina Latvijas darbaspēka gatavību mācīties mūža garumā.

Šajā kārtā vairāk nekā 100 dažādu prasmju 11 nozarēs

Kopumā šajā kārtā iedzīvotāji var izvēlēties apgūt ap 100 dažādas prasmes un kvalifikācijas, ko izglītības iestādes piedāvā mācīties vairāk nekā 400 dažāda garuma un satura izglītības programmās. Visvairāk mācību iespēju šajā kārtā ir elektronisko un optisko iekārtu ražošanas un IKT nozarē, metālapstrādē, mašīnbūvē un mašīnzinībās, kā arī transporta un loģistikas nozarē.Piedāvāto mācību nozaru klāstā ir arī ēdināšanas pakalpojumi un tūrisms, kokrūpniecība, enerģētika, būvniecība, tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu ražošana, drukas un mediju tehnoloģijas, ķīmiskā rūpniecība, pārtikas rūpniecība un lauksaimniecība.

Strādājošajiem, pašnodarbinātajiem un jaunajiem vecākiem darba attiecībās

Lai pieteiktos mācībām, iedzīvotājiem jābūt sasniegušiem 25 gadu vecumu, strādājošiem vai pašnodarbinātiem. Pieteikties var arī jaunie vecāki, kuri atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības.Ja uz vienu vietu būs vairāki pieteikumi, īpašas priekšrocības uzņemšanā ir strādājošajiem vecumā no 45 gadiem, kuri strādā konkrētās Profesiju klasifikatora pamatgrupu profesijās, personām vecumā no 50 gadiem, kuras Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) projektā “Atbalsts ilgākam darba mūžam” saņēmuši rekomendāciju mācībām, kā arī bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu.Mācību dalībniekiem jānodrošina 10% līdzmaksājums, ko var finansēt arī darba devējs. Strādājošajiem ar maznodrošinātā vai trūcīgā statusu mācību maksu pilnā apmērā sedz ES fondi un valsts, kā arī ir iespēja saņemt transporta izmaksu kompensāciju, ja šādas izmaksas rodas mācību laikā. Savukārt nodarbinātie ar invaliditāti var saņemt kompensāciju asistenta vai surdotulka pakalpojumiem, kas radušies mācību laikā.

Mācīties var vienu reizi

Tā kā projekta laikā jaunu profesiju vai zināšanas strādājošie var apgūt tikai vienu reizi, NVA 28 filiālēs ir iespēja saņemt karjeras konsultāciju, savukārt 81 projekta sadarbības pašvaldībā ir pieejami pieaugušo izglītības koordinatori, kuri var sniegt informatīvu atbalstu.Pieteikšanās notiek izglītības iestādēs, iesniedzot mācību pieteikumu klātienē vai elektroniski, nosūtot to e-pastā. Plašāku informāciju par mācību programmām, izglītības iestādēm, pieteikšanās kārtību un citiem praktiskiem jautājumiem iespējams atrast vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.ES fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts. Līdz 2022. gada 31. decembrim tajā tiks ieguldīti vairāk nekā 25 miljoni eiro.

Informācijas avots: Valsts izglītības attīstības aģentūra

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!