Otrdiena, 2018. gada 16. oktobris
Teksta izmērs:

Atskats uz RPR konsultatīvās darba grupas sēdi Salaspilī

01 Mar, 2018

28. februārī Salaspilī notika Rīgas plānošanas reģiona (RPR) Konsultatīvās darba grupas sanāksme, kuras galvenā tēma bija Rīgas metropoles areāla rīcības plāna izstrāde.

Sanāksmi atklāja mājinieki – Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, kas uzslavēja par iniciatīvu izstrādāt Rīgas metropoles areāla rīcības plānu, vienlaikus norādot uz izaicinājumu – kas būs tā īstenotāji reālajā dzīvē, lai šis plāns nepaliktu tikai uz “papīra”.

Savukārt Salaspils novada Attīstības daļas vadītājs Guntars Auders iepazīstināja ar apjomīgākajiem novada infrastruktūras objektiem, atbalsta programmām un attīstības plāniem. Sporta halle, kuras izmaksas sasniedza gandrīz 8 miljonus eiro, 1.vidusskolas ceturtais korpuss, kurā ieguldīti 4,7 miljoni eiro, ielu rekonstrukcijas un izbūves, 2015. gadā pabeigtais Rīgavas dārzs, stacijas skvēra rekonstrukcija, kā arī pludmales labiekārtošana – ir vērienīgākie īstenotie projekti un vienlaikus pašvaldības lepnums.

Rīgas plānošanas reģiona pārstāvis Rūdolfs Cimdiņš iepazīstināja ar Rīgas metropoles areāla rīcības plāna izstrādi, ieskicēja tās mērķus un uzdevumus, prioritāri risināmos jautājumus, uzdevuma saturu un izstrādes procesa un līdzdalību. Drīzumā plāna izstrādes darba uzdevums tiks apstiprināts Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomē.

Galvenais plāna mērķis ir panākt Rīgas metropoles areāla saskaņotu attīstību un tur notiekošo procesu koordinēšanu, izmantojot integrētu pieeju un kompleksus risinājumus, lai saskaņotu Rīgas pilsētas, apkārtējo pašvaldību, valsts un iedzīvotāju intereses. Plāns kalpos par pamatu sarunām starp metropoles pašvaldībām un valdību, ministrijām par nepieciešamā finansējuma piesaisti gan esošajā Eiropas Savienības fondu plānošana periodā, gan gatavojoties nākošā plānošanas perioda investīciju sadalei.

Otrajā daļā notika ekskursija pa Salaspils novadu – uz 1. vidusskolas 4. korpusu ar baseinu, botāniskā dārza oranžēriju un sporta halli.

Rīgas plānošanas reģiona Attīstības plānotāju konsultatīvā darba grupa ir reģiona Attīstības padomes izveidota tematiskā darba grupa, kuras kompetence ir izskatīt un sniegt priekšlikumus Rīgas plānošanas reģiona administrācijai un padomei par reģiona telpiskās plānošanas, attīstības, projektu izstrādes un īstenošanas  jautājumiem. Darba grupu veido Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību deleģēti pārstāvji.

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!